(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Lisabona

Portugalija
5d.
LisabonaLisabonaLisabonaLisabonaLisabonaLisabonaLisabonaLisabonaLisabonaLisabona
PIRKTI DABAR

Kelionės programa

Lisabona – vienas iš didžiųjų istorinių miestų pasaulyje, galintis nustebinti įdomiomis lankytinomis vietomis, kultūros vertybėmis, gražia aplinka, kuri miestą daro fotografų bei mėgstančių apylinkes apžiūrėti pėsčiomis rojumi. Turistus šis miestas pasitinka romantiškomis siauromis senamiesčio gatvelėmis, parkų tyla ir vėsa, dvarų puošnumu, jaukia atmosfera kavinėse ir restoranuose bei puikiais vietinės ir pasaulinės virtuvės patiekalais. Čia susipina du gyvenimai: sostinės ir kurortinis, todėl užsiėmimą sau ras kiekvienas: poilsis pliaže, vandens sportas, golfas ar muzikos festivaliai po atviru dangumi.

Portugalai visada garbino jūrą, o ši visuomet buvo svarbi šalies istorijoje. Lisabona buvo tarsi Europos vartai į tada dar nepažintą pasaulį. Šis miestas - vienas seniausių pasaulyje ir pats seniausias Vakarų Europoje, keliais šimtais metų lenkiantis Romą, Paryžių ar Londoną. Kadangi Antrojo pasaulinio karo metais Portugalija laikėsi neutraliai, Lisabona tapo vartais į pasaulį karo pabėgėliams.

Skrydžio laikai:

Vilnius 10:30 — Ryga 11:20, Ryga 12:50 – Lisabona 15:25
Lisabona 16:10— Ryga 22:40, Ryga 23:10 - Vilnius 23:59.

Klimatas:

Lisabonoje vyrauja švelnus, subtropinis, viduržemio jūros klimatas, veikiamas šiltosios Golfo srovės, todėl joje malonu apsilankyti bet kuriuo metų laiku. Žiemą vidutinė temperatūra +9 , vasarą +24, aukšta temperatūra, dienomis, paprastai svyruoja nuo 26 iki 33 ° C. Šalčiausias mėnuo – sausis, šilčiausias mėnuo – rugpjūtis. Portugalijos sostinė laikoma vienu šilčiausių Europos miestų.

Įdomūs faktai:

 • Liūdniausiu įvyiu Lisabonoje laikomas 1755 metų žemės drebėjimas, nusiaubęs beveik visą miestą. Negana to, patvino Težo upė ir užtvindė didelius plotus. Buvo suniokota daug pastatų, plito gaisrai, kurie pasiglemžė beveik viską.
 • Lisabonos senamiestis vadinamas – Baixa – žemutinė Lisabonos miesto dalis, įsikūrusi ant upės Rio Težo kranto, šalia piliakalnio, apsupta Castelo de Sao Jorge, Alfama ir Bairro Alto kalvų. Žemės drebėjimo metu, 1755 m. šis rajonas buvo nuniokotas labiausiai.
 • Lisabona kaip miestas suklestėjo XV a. didžiųjų pasaulio atradimų dėka. Tuomet portugalai turėjo stiprų laivyną, plaukdami per jūras, vandenynus, jie atrado visai naujus ir nepažystamus kraštus, prekybos kelius.
 • Mieste iki šių laikų išsaugotas ir vertybe laikomas - transportas funikulieriais. Lisabonoje yra net keli, vieni seniausių funikulierių pasaulyje. Pats seniausias jų – Lavros funikulierius, pastatytas 1884 metais. Santa Justa funikulierių išgarsino tai, kad jį projektavo žymusis Gustave'as Eiffelis.

Lankytinos vietos:

 • Batalha (Santa Maria da Victoria vienuolynas) – neabejotinai vienas iš įspūdingiausių Portugalijos ir Europos architektūros kūrinių. Vienuolynas statytas keliais etapais, todėl statybos truko daugiau nei 150 metų. Toks ilgas statybų laikas lėmė, kad vienuolyno ansamblyje susipina keli skirtingi architektūros stiliai: gotikos, manuelininis ir net renesanso.
 • Lisabonos okeanariumas – antras pagal dydį pasaulyje. Šio okeanariumo akvariume telpa tiek vandens, kiek jo reiktų keturiems olimpiniams plaukimo baseinams užpildyti. Lisabonos okeanariumas buvo atidarytas 1998 m. ir supažindina su vandenynais ir jų gyventojais. Okeanariumas įsikūręs ties Težo upe, Parque das Nações parke.

Apsilankymas suaugusiems kainuoja 13 EUR, vaikams (4-12 m.) – 9 EUR, vaikams iki 4 metų – nemokamai.

 • Castelo de São Jorge – maurų pastatyta pilis, kuri 1147 m. buvo paversta karalių rezidencija, kuomet Pirmasis Portugalijos karalius Alfonso Henrique užėmė Lisaboną ir kartu su vyskupu ir dvariškiais įsikūrė šioje pilyje. Atstatant miestą po 1755 metų žemės drebėjimo, pilies vietoje iškilo daug naujų pastatų, paslėpusių senuosius statinius. Vėliau, pilis buvo paversta kalėjimu, naudota kaip kariuomenės sandėlis, apgriauta žemės drebėjimo ir atstatyta 1938 m. Archeologų rasti pėdsakai liudija, jog pirmoji gyvenvietė čia buvo įkurta dar VI amžiuje pr. Kr. (7.5 eur.)
 • Sintra kaimelis – pasakiškas gamtos kampelis, Težo slėnio regione, įsikūręs ant stataus šlaito. Jam žavesio suteikia ten esančios kavinukės, restoranai ir mažos parduotuvėlės. Žymus savo unikalia architektūra objektas įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Pačiame Sintros centre įsikūrę nuostabūs Valdovų rūmai. Istorinis Sintros centras – tai muziejus po atviru dangumi. Šiame mestelyje taip pat yra sena maurų pilis, statyta net IX amžiuje.
 • Arkados Praça do Comércio rūmų aikštė – miesto didybę ir eleganciją atspindinti rūmų aikštė, dabar vadinama Praça do Comércio. Aikštės viduryje galite pamatyti monumentą skirtą Lisabonos karaliui José I, šiaurinėje pusėje – istorinių asmenybių figūromis puoštą triumfo arką. Neįtikėtinas statinys, atkurtas po 1775 m. žemės drebėjimo.

Arkados Praça do Comércio rytinėje pusėje, randasi keli svarbūs viduramžių mikrorajonai Alfama ir Mouraria, kuriuos verta aplankyti.

 • Alfama – seniausia Lisabonos miesto dalis, viliojanti siauromis gatvelėmis, istoriniais namais ir nedideliais turgeliais, perpildytais įvairiausiomis gėrybėmis, kurioms Jūms būtų sunku atsispirti. Šis kvartalas tesiog užburia ir įtraukia senove alsuojančiomis siauromis, akmenimis grįstomis gatvėmis. Siauros, it labirintai gavelės, sukelia paslaptingumo pojūtį, todėl klaižiojant po šį kvartalą, galima nuklysti į XIX a. jūrinę Portugaliją.
 • Mouraria – kitaip dar vadintas maurų kvartalu, yra vienas tradiciškiausių miesto kvartalų, kur kadaise gyveno maurai, kol buvo išvaryti kartu su žydais.

Vakarinėje pusėje randasi Bairro Alto ir Madragoa mikrorajonai. Jiems būdingos stačios, dažniausiai siurutės gatvelės, kuriomis važinėja geltonieji tramvajai. Architektūra įtraukta į Pasaulio kultūros paveldo sąrašą UNESC. Šalia randasi kultūros centras Belem.

 • Belem kvartalas – tai kadaise priemiesčiu buvęs kvartalas, kuriame stovi garsusis Belemo bokštas (Torre de Belem). Kadaise bokštas išlydėdavo į nuotykių ir pavojų kupinas keliones portugalų atradėjus, būtent čia savo kelionę į Indiją pradėjo ir Vasco da Gama. Bokštas virš Težo upės, buvo pastatytas Lisabonos miesto apsaugai.
 • Bairro Alto rajonas – centrinė Lisabonos dalis. Ji garsėja aktyviu naktiniu gyvenimu ir pasilinksminimo vietomis. Čia gausu barų ir naktinių klubų, todėl žmonės mėgstantys pasilinksminti, dažnai čia apsilanko. Šis rajonas yra ant kalno, todėl neorintys kopti, gali naudotis keltuvu "Gloria". Tai antras pagal senumą funikulierius mieste, pastatytas 1885 metais. Jis yra populiariausias keltuvas Lisabonoje, pripažintas nacionaline vertybe.
 • Madragoa –  taip pat vienas tradiciškiausių rajonų miese, vos 15 minučių pėsčiomis nuo miesto centro. Prieš 1755 metų drebėjimą, kvartalas buvo žinomas kaip Mocambo, po nelaimės tapo populiariu žvejybos rajounu, kuris dar iki šių laikų išsaugojo savo ypatybes: nedideli namai, siauros gatvelės ir mažos krautuvėles, kurios turistus pritraukia pardavinėjama Potugalijos atributika.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota:

-skrydis Vilnius – Lisabona – Vilnius (su persėdimu Rygoje);
-rankinis bagažas iki 8 kg  (55x40x20 cm);
-4 naktų apgyvendinimas Lisabonos centre kurorte, 3* viešbutyje " Residencial Horizonte" su pusryčiais. Daugiau informacijos apie viešbutį rasite čia.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- pervežimas – galima užsisakyti pervežimą iš oro uosto į viešbutį ir atgal. Kaina asmeniui į vieną pusę – 22 €/asm.
- didelis lagaminas iki 20 kg ~ 70 € (į abi puses)
- pagalvės mokestis 1 Eur asmeniui/nakčiai (mokamas vietoje)

Nurodyta kaina yra asmeniui. Pasiūlymas galioja tik užsakant dvivietį kambarį (2 suaugusiems asmenims). Esant kitiems pageidavimams prašome kreiptis į agentūrą.

DĖMESIO! Kelionės kaina nėra galutinė ir gali nežymiai keistis priklausomai nuo skrydžio bilietų kainos pirkimo metu.
Skrydžių laikai gali keistis

Perkant būtina nurodyti tikslius asmens duomenis (vardas ir pavardė kaip pase), nes klaidų taisymas lėktuvo bilietuose yra galimas tik už papildomą mokestį.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus