(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

"Kaip puikūs slėniai sraunios Dubysos..."

Kelionės atmintinė Lietuva
1d.
PIRKTI DABAR

Kelionės programa

atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.png

Šimtmečio maršruto objektai: Raseinių krašto istorijos muziejus.

Kviečiame į kelionę po Raseinių regioną. „Kaip puikūs slėniai sraunios Dubysos“ – prieš šimtmetį parašyti Maironio žodžiai tiksliai ir vaizdingai apibūdina  šį kraštą. Kraštą, kuris turtingas savo unikalia gamta, istoriniu bei kultūriniu paveldu.

Išvyksite ryte. Keliausite  Betygalos link.  Nedidelis ir jaukus miestelis nustebins įdomiais objektais: paminklas Didžiajam Vytautui, Šv.Mikalojaus bažnyčia, Tautos kryžius. Susitiksite su Betygalos bendruomenės nariais, kurie svetingai pasitiks ir pakvies dalyvauti programoje „Arbatos kelias“. Sužinosite apie vaistažoles, ragausite arbatą  iš aplinkinių pievų surinktų  žalumynų. Vyksite į Raseinius. Raseinių krašto istorijos muziejaus pastate nuo 1930 m. veikė arešto namai, kuriuose buvo uždaromi perauklėti komunistuojantys jaunuoliai iš visos šalies. Raseinių krašte gimė archeologas Tadas Daugirdas, kuris dalyvavo 1917 m. Lietuvos tautinės vėliavos kūrimo komisijoje ir pasiūlė ją praskaidrinti geltona spalva. Šiose apylinkėse gimęs ir aktyvus Lietuvos valstybės kūrimo dalyvis Mykolas Sleževičius, kuris 1918-1919 m. vadovavo dviem iš keturių Ministrų Kabinetų.

Raseinių kraštas saugoja literatūros patriarcho Maironio šviesų atminimą. Lankysite netoli Dubysos esančią  poeto gimtinę. Bernotuose apžiūrėsite  etnografinę ekspoziciją, supažindinančią su Maironio gyvenimu bei kūryba. Dubysos regiono kraštovaizdžiui ypatingą išskirtinumą suteikia unikalus kultūros paminklas – Lyduvėnų tiltas. Tai didžiausias tokio pobūdžio statinys Lietuvoje. Tilto ilgis beveik 600 m, aukštis – 42 m. Išgirsite tilto istoriją, sužinosite, kaip lyduvėniškiai apie paros laiką spręsdavo pagal pravažiuojančius traukinius...  Toliau maršrutas vinguriuos į Nemakščius - nedidelį  miestelį, kuris nustebins savo įdomybėmis. Iš tolo pasitiks naujoji, įdomios apdailos vienbokštė Švč. Trejybės  miestelio bažnyčia.  Senosios bažnyčios vietoje apžiūrėsite  religinį paminklą -  Lurdo grotą. Sakoma, kad ši šventa vieta saugo vietos gyventojus. Tikėtina, retas keliautojas yra girdėjęs apie  Lietuvos bajoro P.Neveravičiaus aštuonratį savaeigį vežimą. Būtent čia, Nemakščiuose, gyveno šis keistuolis konstruktorius, kuriuo stebėjosi bei gerbė apylinkių valstiečiai. Istorijos mėgėjai atkūrė anksčiau veikusią Aštuonratės važiuoklės draugiją ir įrengė unikalų muziejų.

Viso Raseinių regiono per vieną kelionę, žinoma, neapžiūrėsite. Todėl tikrai bus verta dar ir dar čia sugrįžti...

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Papildomoms  išlaidoms planuoti ~ 18 €UR/asm.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus