(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Po Žemaitijos nacionalinį parką

Kelionės atmintinė Lietuva
1d.
Po Žemaitijos nacionalinį parką
PIRKTI DABAR

Kelionės programa

atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.png
Šimtmečio maršruto objektai: Brėvikius.

Kviečiame pakeliauti po  vieną  gražiausių Lietuvos etninių regionų.  Žemaitijos nacionalinis parkas – tai tikras lietuviško paveldo aruodas ir atradimas tiems, kurie vertina natūralumą ir savitumą! Gamta, istorija, tradicijos, sena architektūra... Visa tai rasite ir pajausite prisiliesdami prie to paslaptingo žemaitiškumo...

Išvyksite anksti ryte. Važiuosite  Žemaitijos link. Atvyksite  į Rietavą. Šį miestą valdė net penkios Oginskių kartos. Kunigaikščių šeimos dvaras, puoselėjamas Irenėjaus ir Bogdano Oginskių, klestėjo 19 a. viduryje ir buvo Lietuvoje svarbus kultūros centras. Būtent čia,  1892 m. prasidėjo elektrifikacijos istorija, įvestas pirmasis telefonas. Aplankysite krašto muziejų, kuriame kaupiamos Rietavo krašto materialinės ir dvasinės kultūros vertybės. Pasivaikščiosite po išlikusio dvaro teritoriją, apžiūrėsite parką. Atvyksite į Plungę. Plungė ir jos apylinkėsvienos gražiausių vietų Žemaitijoje. Labiausiai lankytojus traukia buvęs Plungės dvaro ansamblis. Dėl ypatingo puošnumo ir prabangos šis dvaras vadinamas Žemaitijos Versaliu. Ansamblį sudaro  prabangūs Oginskių rūmai bei kiti išlikę dvaro statiniai: oficinos, žirgynas, laikrodinė ir kt.  Statinių kompleksą juosia 60 ha  išpuoselėtas parkas bei vandenų sistema.  Apžiūrėję dvaro parką, lankysite  Oginskių šeimai skirtą ekspoziciją.  Toliau lankysite vieną įdomiausių objektų  Žemaitijoje – muziejų, kurio įkūrimo tikslas papasakoti apie ilgą laiką trukusį Šaltąjį karą, branduolinės ginkluotės keliamą grėsmę. Šaltojo karo muziejaus ekspozicijoje pristatoma unikali vaizdinė ir grafinė medžiaga, ginkluotės maketai, ginklai.

Plateliai. Miestelis, jaukiai įsitaisęs šalia legendomis apipinto Platelių ežero, į Lietuvos istoriją įėjo kaip vienas iškiliausių ekonomikos ir kultūros centrų. Unikalus ežeras ir jo vaizdingos apylinkės savo pirmaprade gamta ir senovinėmis sodybomis žavi kiekvieną atvykstantį. Neveltui čia įkurtas Nacionalinio parko centras. Gatvelių  tinklas sukelia įspūdį, jog lankaisi viduramžių miestelyje.

Grįždami į namus užsuksite į 1atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.jpgBrėvikius. Brėvikių dvaras nuo senų laikų priklausė senai žemaičių bajorų Narutavičių giminei. Ši giminė gavusi herbą 1413 m. Horodlės aktų metu. Ta proga senoji jų pavardė Norutis buvusi pakeista į Narutowicz.

Šiame dvare gimė Stanislovas Narutavičius — liberalas dvarininkas, „Alsėdžių Respublikos“ kūrėjas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras. Jo brolis Gabrielis Narutavičius — žinomas mokslininkas profesorius, 1922 m. buvo išrinktas pirmuoju Lenkijos Respublikos prezidentu.

Iki mūsų dienų išliko medinis gyvenamasis namas (rūmas), svirnas, rūsio likučiai, dalis senosios dvaro alėjos. Pradėtas rengti Stanislovo Narutavičiaus muziejus. Vakare grįšite į Vilnių.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Kelionė  transportu.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose
ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Papildomoms išlaidoms planuoti ~ 17 €UR

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus