(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Radvilų giminės legenda

Kelionės atmintinė Lietuva
1d.
Radvilų giminės legendaRadvilų giminės legendaRadvilų giminės legendaRadvilų giminės legendaRadvilų giminės legendaRadvilų giminės legendaRadvilų giminės legendaRadvilų giminės legendaRadvilų giminės legendaRadvilų giminės legenda
PIRKTI DABAR

Kelionės programa

atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.png
Šimtmečio maršruto objektai: Biržų krašto muziejus „Sėla“, Radvilų Panteonas.

Kelionės metu kviečiame susipažinti su Radvilų giminės istorija. Neretai jos atstovai yra įvardijami kaip nekarūnuoti Lietuvos karaliai. Tai Lietuvos nepriklausomybės puoselėtojai, ekonominės galybės kūrėjai. Radvilų pilys, dvarai suvaidino didelį vaidmenį Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje puoselėjant kultūrą, krikščioniškąsias tradicijas. Apie jų galybę ir didingumą liudija ir vietovės, kuriose jie kadaise gyveno.
Išvykę ryte pirmiausia aplankysite Dubingius – Radvilų giminės tėvoniją. Teigiama, jog kadaise čia buvo Radvilų giminės centras. Apie vietovės svarbą liudija neseniai atrasti Radvilų giminės atstovų palaikai bei išlikę pilies pamatai. Toliau keliausite Biržų link. Biržai buvo vienintelis privatus LDK miestas. Čia Radvilos turėjo galingą bastioninę pilį, ne kartą griautą, šiandien atstatytą. Apsilankysite 1atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.jpgBiržų krašto muziejuje „Sėla“. Muziejų nuspręsta įkurti minint Lietuvos Nepriklausomybės 10-metį. Statant pilį, buvo užtvenktos dvi per miestelį tekančios upės ir taip suformuotas didžiausias Lietuvoje dirbtinis Širvėnos ežeras. Per ežerą nutiestas ilgiausias šalyje tiltas pėstiesiems. Juo pasivaikščioti turėsite galimybę ir Jūs. Lankysite klasikinį  Astravo dvaro  parką, įsikūrusį kitoje Širvėnos upės pusėje.  Šiame dvare ilgą laiką gyveno garsi Lietuvos istorijoje Tiškevičių šeima. Aplankysite Biržų rajone  esančią didžiausią karstinę įgriuvą, vadinamą Karvės ola. Biržų kraštas ne vieną atvykstantį stebina savo unikaliu geologiniu reiškiniu – karstinėmis olomis. Sužinosite, kaip ir kodėl jos atsiranda būtent šiame krašte. Sekdami Radvilų pėdsakais, toliau keliausite į patį Lietuvos vidurį – Kėdainius, kurie šiai garsiai giminei atiteko vedybų keliu. Kultūrinis paveldas rodo, kokie svarbūs Radvilos buvo šiam miestui.  Tai ir kovų su Raudonąja armija epicentras. 1919 m. vasario 8-10 d. prie Kėdainių kulkosvaidžiais bei artilerija ginkluotus bolševikų dalinius pasitiko lietuvių savanorių pajėgos, pastiprintos gerai ginkluotų specialiai kovai prieš bolševikus rengtų Saksonijos kareivių. Jų dėka Raudonajai armijai buvo suduotas smūgis, išgelbėti Kėdainiai ir užkirstas kelias tolesnei bolševikų invazijai į Lietuvą. Tai Radvilų, įtakingų ir turtingų Lietuvos didikų, miestas. Šiame mieste įvairiais laikais gyveno ir kūrėsi įvairiausių tautybių  bei tikėjimų žmonės. Miestas klestėjo, augo, plėtėsi...Ekskursijos metu pajusite šio miesto dvasią – čia dera ir vienas kitą papildo  įvairių religijų istorinis bei kultūrinis paveldas: Didžioji gatvė, Šv.Jurgio bažnyčia, Karmelitų vienuolynas, Evangelikų reformatų bažnyčia. Lankysite vienintelę sutvarkytą1atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.jpg Lietuvos didikų kapavietę – Radvilų Panteoną. Vakare grįšite namo.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Papildomos išlaidos 11Eur

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus