(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Karmazinų pažintiniu taku (žygis vaikams)

spausdinti programą Lietuva
1d.
Karmazinų pažintiniu taku (žygis vaikams)Karmazinų pažintiniu taku (žygis vaikams)Karmazinų pažintiniu taku (žygis vaikams)Karmazinų pažintiniu taku (žygis vaikams)
Rezervuoti

Kelionės programa

Kviečiame smagiai praleisti savaitgalį gamtoje! Karmazinų pažintinis pėsčiųjų takas, vingiuojantis Velniakampio kraštovaizdžio draustinyje, skirtas susipažinti su miškingu slėniu tekančia Nerimi, medynų įvairove, mitologine – istorine upės reikšme. Keliaujant galima pamatyti svarbiausias draustinio gamtos ir kultūros vertybes, sužinoti apie senovės lietuvių laidojimo papročius, kadaise klestėjusį sielių plukdymą, augalus ir gyvūnus. Rasite 19 informacinių stendų, įrengtas 4 atokvėpiui skirtas vietas. Tik nepamirškite kuprinės, sumuštinių, vandens ar sulčių, patogaus apavo ir puikios nuotaikos! Trumpai apie tai, ką matysite, apie ką išgirsite, ir ką turėsite surasti:

  • Vingiuojanti Neris. Neries pakrante takas tęsiasi apie 1,5 km. Upė šioje atkarpoje ypač graži. Č. Kudaba knygelėje „Nerimi“ rašė: <...> „Ties Rykantais išraičiusi pačias gražiausias visoje savo tėkmėje kilpas, Neris penkiems kilometrams nusitaiko šiaurės vakarų kryptimi, tarsi pasiruošdama didžiausioms Velniakampio kilpoms“.
  • Senasis miškas. Keliaudami taku, Jūs visą laiką būsite miške. Ar pažinsite medelius, pastebėsite jų įvairovę?
  • Žaltys ir gluodenas — jei pasiseks, juos pamatysite, nes šie ropliai paplitę šiuose miškuose. Nebijokite, jie nenuodingi ir visai nepavojingi!
  • Karmazinų pilkapynas — vienas iš didžiausių Vilniaus apskrityje. Ką byloja  šis V-VIII a.  pilkapynas?
  • Didysis Dančiasnapis. Vaikščiodami Neries pakrantėmis Jūs galite stebėti įvairius vandens paukščius (gulbes nebyles, didžiąsias antis, antis klykuoles), o tarp jų ir didžiuosius dančiasnapius, ar jau teko tokį matyti?
  • Mitologiniai akmenys. Daugiausia padavimų yra apie akmenis su žmogaus pėdomis, įvairaus dydžio nežinomos kilmės duobutėmis. O ar pasiruošę išgirsti apie didžiulius akmenis, kurie pasak padavimų, yra žmonės, paversti akmenimis?
  • Velniakampio skardis. 1857 m. Nerimi plaukęs grafas K. Tiškevičius aprašė dešiniojo Neries kranto kalną, kur velniai sau kampą išsirinkę. Žmonės jį Velniakampiu vadina. Pasakojama, kad ant šio kalno raganos puotas keldavusios...Gal puotą – pikniką surengsite ir jūs?

ŽYGIO STARTAS: Karmazinų pažintinio tako prieigos

ŽYGIO FINIŠAS: Karmazinų pažintinio tako prieigos

ŽYGIO TRUKMĖ: ~ 3- 3.5 val.

ŽYGIO KAINA: 15 EUR/moksl. AKCIJA: vienam lydinčiam tėveliui – nemokamai! Kitiems suaugusiems - 15 EUR/asm.

ŽYGIO DATOS: 2020 06 21 (pradžia 12 val.); 2020 07 19 (pradžia 12 val.); 2020 08 08 (pradžia 12 val.); 2020 08 30 (pradžia 12 val.); 2020 09 05 (pradžia 12 val.).

MARŠRUTO ILGIS: ~4 km.

SUDĖTINGUMAS: tinkamas įvairaus fizinio pasiruošimo ir amžiaus vaikams, taip pat suaugusiems

Kaip atvykti:
Atstumas nuo Vilniaus  - 22 km. Iš Vilniaus į pažintinį taką Jūs pateksite važiuodami pro Sudervę Kernavės link. Likus 1 km iki Dūkštų, sukite į kairę (įrengta nuoroda „Karmazinų pažintinis takas“).  Važiuodami iš Kauno, ties Vieviu sukite į dešinę Maišiagalos-Dūkštų kryptimi (kelio Nr. 108), pravažiuokite Dūkštas, už 1 km sukite į dešinę.

Pastaba. Žygis organizuojamas susirinkus ne mažesnei nei 10 vaikų grupei. Norintiems užsisakyti individualų žygį, Jūsų pageidaujamu laiku ir data, kreiptis į organizatorių tel. +37068464786. Žygiai lydimi profesionalaus gido-žygeivio.

Papildoma informacija

Žygiai vykdomi nedidelėmis grupėmis, užtikrinant saugų atstumą tarp žmonių. Viso žygio metu privaloma dėvėti veidą  dengiančią apsauginę kaukę ar kitą veido apdangalą, rekomenduojama mūvėti vienkartines pirštines, su savimi turėti dezinfekcinio skysčio, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo. Žygiuose draudžiama dalyvauti karščiuojantiems ir/ar peršalimui būdingus simptomus jaučiantiems asmenims.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus