(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Žygis. Vilniaus apylinkių draustinių lobiai (~9km)

spausdinti programą Lietuva
1d.
Žygis. Vilniaus apylinkių draustinių lobiai (~9km)
Rezervuoti

Kelionės programa

Žygį pradėsite Dvarčionyse, kadaise vadintais Dvarčėnais – pavadinimas greičiausiai kilęs iš Dvarčionės upelio vardo. Kaip teigia bioenergetikai, Dvarčionys pastatyti kone idealiame bioenergetiniame lauke, Dvarčionės upelio baseino tvenkiniai ir pušynai gyventojams sudaro kurorto sąlygas. Matysite nenutekantį, aukštais krantais bei apaugusį mišku Dvarčionių ežerą. Keliausite į Aukštagirio geomorfologinį draustinį, kuris įsteigtas su tikslu išsaugoti Medininkų moreninės aukštumos įspūdingų parametrų elipsės formos erozinį gūbrį. Moreninio gūbrio ilgis apie tris kilometrus, plotis apie vieną kilometrą, jis padengtas Aukštagirio mišku. Keliausite į Vilniaus universiteto Botanikos sodą Kairėnuose. Tai pats didžiausias botanikos sodas Lietuvoje, jo plotas siekia beveik 200 ha. Įkurtas 1781 m. Čia rasite daugiau nei 10 tūkst. pavadinimų augalų, o taip pat daugybę mažiau pažįstamų medžių, krūmų, žolinių augalų iš Lietuvos ir tolimiausių pasaulio kampelių. Sodas įsikūręs buvusioje dvarvietėje, išlikęs parkas su tvenkinių sistema, ūkiniai dvaro pastatai. Toliau kelias ves link Veržuvos hidrografinio draustinio. Matysite nuostabiai gražų, šaltavandenį Veržuvos upelį, kuriame gyvena reta mažoji nėgė. Draustinio plotas 180 ha, upės vaga natūrali ir saugoma kaip pavyzdinis gamtinis kompleksas. Trauksite Nemenčinės plento link, kur užbaigsite žygį.

ŽYGIO STARTAS: Dvarčionys (autobuso nr.  18 stotelė)
ŽYGIO FINIŠAS: Nemenčinės plentas
ŽYGIO TRUKMĖ: 2-2.5 val.
ŽYGIO KAINA: 15 EUR/suaug. Moksleiviams ir senjorams (65+ amžiaus) taikoma 10% nuolaida. Į kainą neįskaičiuota VU Botanikos sodo bilietas.
ŽYGIO DATOS: 2020 08 22 (pradžia 12 val.).
MARŠRUTO ILGIS: ~ 8-9 km.
SUDĖTINGUMAS: tinkamas įvairaus fizinio pasiruošimo žmonėms, taip pat vaikams

Pastaba. Norintiems užsisakyti individualų žygį, Jūsų pageidaujamu laiku ir data, kreiptis į organizatorių tel. +37068464786. Žygiai lydimi profesionalaus gido-žygeivio.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus