(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Dvi pilaites

spausdinti programą Lietuva
1d.
Dvi pilaitesDvi pilaitesDvi pilaites
Rezervuoti

Kelionės programa

Kviečiame pasižvalgyti po rajoną, kuriam XX a. 9 dešimtmetyje pranašautas stambaus „satelitinio“ priemiesčio vaidmuo. Legenda byloja, kad LDK laikais, pušynais apaugusioje kalvoje, Sudervės upelio kilpoje, buvo pastatytas „uždaras gynybinis ir gyvenamasis mūrinių pastatų kompleksas“, apjuostas iki 1,5 m. storio siena su bokšteliais. Buvę ir rūmai – 12 m. pločio ir 16 m. ilgio. Rašytinių šaltinių apie šią piliavietę nėra, mokslininkai nuosekliai jos netyrinėjo, tad patirsite bent savo akimis ir dvasia patys.

Ekskursiją pradėsite nuo Pilaitės šv. Juozapo bažnyčios. Šventovės statybos pradėtos klebono Ričardo Doveikos rūpesčiu. Bažnyčios kertinis akmuo buvo atvežtas iš Jeruzalės. Praeisite sovietmečio ir nepriklausomos Lietuvos epochų sandūrą menančiu keliu, pasieksite „Beepart“ dirbtuves – iš jūrinių konteinerių surinktą pastatą, kuris yra visiškai nepriklausomas nuo miesto infrastruktūros. Sužinosite kaip tai įmanoma ir koks „Beepart“ adresas nurodytas jų interneto svetainėje. Toliau keliaudami senuoju Pilaitės keliu pasieksite senąją Pilaitę. Legendos byloja apie Pilaitėje kadaise stovėjusią lietuvių pilį, skirtą apsiginti nuo kryžiuočių. Prie pilies buvo susiformavęs ir dvaras, išgirsite jo kelis amžius siekiančią istoriją. Sužinosite ką Pilaitėje veikia ir kaip čia atsidūrė kepurinio tipo vėjinis malūnas. Gamtos taku eisite link Salotės ežero. Pasak padavimo, ežero vietoje anksčiau stovėjo pilis, valdoma labai rūstaus karaliaus. Kas nutiko jam ir jo piliai? Sužinosite!


Ekskursijos pradžia: Pilaitės šv. Juozapo bažnyčia (Tolminkiemio g. 4)
EKSKURSIJOS PABAIGA: Pilaitės šv. Juozapo bažnyčia
EKSKURSIJOS TRUKMĖ: ~2.5 val.

Papildoma informacija

Pastaba. Norintiems užsisakyti individualią ekskursiją, Jūsų pageidaujamu laiku ir data, kreiptis į organizatorių tel. +37068464786 arba [email protected]

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus