(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Ekskursija „Valdovų rūmai ir senasis valdovų kelias“

spausdinti programą Lietuva
1d.
Ekskursija „Valdovų rūmai ir senasis valdovų kelias“
Rezervuoti

Kelionės programa

Pačioje Vilniaus miesto širdyje – Katedros aikštėje duris atvėrė Valdovų rūmai –Lietuvos valstybės simbolis, įrodantis, kad tikrai buvo Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė ir kad Vilnius buvo tos senos valstybės sostinė....Valdovų rūmų ekspozicija atgaivino mūsų šalies didingiausius gyvavimo laikus, kadaise čia rezidavusių valdovų  gyvenimus ir veiklą.

Vilnius  buvo svarbus  Rytų Europos centras ir  Valdovų  rūmuose vyko daug visai Europai svarbių istorinių įvykių. Buvo priimami užsienio šalių pasiuntiniai, vyko seimai, buvo prisiekiama Lietuvos didžiajam kunigaikščiui, pasirašomos tarptautinės sutartys, vykdomi teismai, redaguojamas Lietuvos Statutas, saugomas valstybės iždas ir archyvas. Tada rūmai didžiavosi viena turtingiausių Europoje bibliotekų, ginklų, šarvų, medžioklės trofėjų kolekcijomis. XVI a. garsūs vietiniai ir kitų šalių kūrėjai, architektai, menininkai, meistrai rūmus pavertė ištaiginga renesansine rezidencija. Čia rezidavo  Lietuvos ir Lenkijos valstybės valdovai. Atvykdavo Valdovai iškilmingai ir tradiciškai tuo pačiu keliu...

Ekskursiją pradėsite nuo Senamiesčio centro – Rotušės aikštės. Praeisite Didžiąja bei Pilies gatvėmis. Išgirsite pasakojimą kaip viduramžiais miestiečiai  pasitikdavo garbingus svečius.  Miestas tarsi atgydavo - atvykstant  valdovams, buvo  puošiami vartai, o pasitiktas valdovas džiugiai lydimas iki pat rūmų... Kartu važiuodavo teatras, žymieji menininkai, garsūs amatininkai... Rengiamos įvairios iškilmės... Valdovas su svita įprastai keliaudavo tik tuo pačiu keliu... Ekskursiją pratęsite lankydami  naujausią ir didžiausią Valdovų rūmų muziejų.  Susipažinsite su Rūmų istorine ir architektūrine raida, gausiais archeologiniai radiniais, ikonografine medžiaga. Matysite atkurtus  istorinius vėlyvosios gotikos, renesanso ir baroko  reprezentacinius interjerus bei specialiąją lobyno salę. Apžiūrėję muziejų, ekskursiją pratęsite praeidami  Senuoju Lietuvos valdovų keliu.

Papildoma informacija

Pastaba: būtina išankstinė registracija telefonu 8 5 2751797, +370 68464786

 

Renginio vieta: Didžioji g. 21,  prie Rotušės pastato centrinio įėjimo, Vilniuje.

Mokamas įėjimo mokestis į Valdovų rūmus:

Suaugusiesiems – 3,00 € 

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus