(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Užupio respublika

spausdinti programą Lietuva
1d.
Užupio respublikaUžupio respublikaUžupio respublikaUžupio respublika
Rezervuoti

Kelionės programa

Užupis — seniausias Vilniaus priemiestis. Šis rajonas buvo tikroji miesto dalis, o priemiesčiu tapo tik atsidūręs už gynybinės sienos. Kelias iš miesto centro atbėgo dabartinėmis Savičiaus-Bokšto-Išganytojo gatvėmis ir per Užupį vedė į Polocką ir kitas rytines LDK žemes. Lemtingas veiksnys formuojantis Užupiui buvo Vilnios upė, tad dėsninga, kad Užupio apylinkes nusėjo malūnai, kanalai, fabrikėliai. Ši vietovė buvo neturtingų amatininkų senojo Vilniaus industrinė aglomeracija. Sovietiniais metais sostinėje spėriai statant naujus gyvenamuosius rajonus, Užupis dar kartą tapo Dievo užmirštu kampeliu. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę tapybiškas, bet apleistas vietas miesto centre "okupavo" menininkai, o jų veikla netrukus išsirutuliojo į atskirą Respubliką.

Ekskursiją pradėsite prie A.Mickevičiaus paminklo, pereisite vienu iš tiltų per Vilnelę, praeisite dar 1495m. įsikūrusį bernardinių tretininkių vienuolyną, aplankysite visas žymiausias Užupio vietas: atminimo lentą, primenančią apie 1998m. užsimezgusius draugiškus ryšius tarp Monmartro ir Užupio, 2019m.sausio 10d.minint 100-ąsias architekto ir skulptoriaus Antano Vivulskio mirties metines iškilmingai atidengtą paminklą — bronzinę kareivišką milinę, Angelo skulptūrą, Konstitucijos sieną, kur puikuojasi daugiau nei 30 jos vertimų, Šv.Baltramiejaus bažnyčią, sinagogą, Jono Meko skersvėjį, onkologijos institutą, 1810m. vienuolių bernardinų įkurtas kapines, Baltąjį skersgatvį ir dar daug kitų nepaminėtų žymių objektų.

Ekskursijos pradžia: A.Mickevičiaus paminklas (Maironio g.)
EKSKURSIJOS PABAIGA: Altanos kalnas
EKSKURSIJOS TRUKMĖ: ~2.5 val.
EKSKURSIJOS DATOS:  2020 07 25 (pradžia 12 val.); 2020 08 06 (pradžia 17 val.);
2020 08 29 (pradžia 12 val.).

Papildoma informacija

Pastaba. Norintiems užsisakyti individualią ekskursiją, Jūsų pageidaujamu laiku ir data, kreiptis į organizatorių tel. +37068464786 arba [email protected]

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus