(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Vilniaus Verkiai ir Kalvarijos

spausdinti programą Lietuva
1d.
Vilniaus Verkiai ir KalvarijosVilniaus Verkiai ir KalvarijosVilniaus Verkiai ir KalvarijosVilniaus Verkiai ir KalvarijosVilniaus Verkiai ir KalvarijosVilniaus Verkiai ir KalvarijosVilniaus Verkiai ir KalvarijosVilniaus Verkiai ir Kalvarijos
Rezervuoti

Kelionės programa

Esame įpratę, jog kuo toliau tolstame nuo Vilniaus senamiesčio, tuo mažiau senovės paminklų savo kelyje tikimės rasti. Verkiai — absoliuti priešingybė. Tai sena, legendomis apipinta gyvenvietė, kurios istorija glaudžiai susijusi su ankstyvuoju pagoniškuoju Vilniumi. Iki Lietuvos krikšto, Verkiai priklausė didiesiems Lietuvos kunigaikščiams.1387m. Jogaila Verkius su plačiomis aplinkinėmis žemėmis ir miškais paskyrė Vilniaus vyskupui.

Prieš šimtmečius, kai Verkius valdė vyskupas J.Masalskis (ir prieš jį, ir po jo), kai ten klestėjo nemenkas gamybinis centras su kalvėmis, malūnais, mokykla, oranžerijomis, arklidėmis ir dar daug kuo, čia tyvuliavo erdvūs, šviesūs tvenkiniai. Jų buvo apie dešimt! Teikė sielai žavių vaizdų, gėrį, o kūnui, kaip sakoma, malonią naudą: čia auginti net kilnūs upėtakiai.

Ekskursiją pradėsite prie Užvažiuojamųjų namų-arklidžių. Praėjus pro senuosius vartus, apžiūrėsite visą Verkių ansamblį. Vėliau nusileisite laipteliais žemyn iki perkėlos per Nerį. Vandens malūnai buvo pagrindinė Verkių dvaro ūkio varomoji jėga, vienas jų veikė iki pat 1975 m. Šiuo metu ten įkurtas jaukus restoranas. Malūne galėsite trumpam atsipūsti prie kavos ar arbatos puodelio. Toliau maršrute Jūsų laukia vandens kėlimo stotis. Gamtiniu keliu keliausite iki Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios. Ekskursiją užbaigsite kapinaitėse prie bažnyčios, kur palaidotas paskutinis Verkių savininkas Kazimieras Karpas Spinekas.

 

Ekskursijos pradžia: Užvažiuojamieji namai (Žaliųjų Ežerų g. 37)

EKSKURSIJOS PABAIGA: Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia

EKSKURSIJOS TRUKMĖ: ~2.5 val.

EKSKURSIJOS LAIKAS: 15:00 val.

Pastaba. Norintiems užsisakyti individualią ekskursiją, Jūsų pageidaujamu laiku ir data, kreiptis į organizatorių tel. +37068464786 arba [email protected]

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus