(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Vilniaus žymiosios moterys

spausdinti programą Lietuva
1d.
Vilniaus žymiosios moterys
Rezervuoti

Kelionės programa

Versdami  Vilniaus istorijos puslapius, šalia iškilių valdovų, karvedžių, didikų vyrų, rasime moterų vardus bei pavardes... Jų nuopelnai valstybiniuose sprendimuose, mene, moksle yra labai dideli.  Keliaudami per senamiestį, ekskursijos metu prisiminsite apie įvairias istoriniais laikotarpiais gyvenusias žymias moteris. Morta Mindaugienė, pirmoji ir vienintelė Lietuvos karalienė.  Morta buvo svarbus asmuo šalia valdovo Mindaugo. Jautri, atidi ir rūpestinga – tai ją charakterizuoja eiliuota Livonijos kronika...  Vytauto Didžiojo žmona  kunigaikštienė Ona, gerai išmanė aukštosios Lietuvos politikos reikalus.  Apie Žygimanto Senojo žmoną Boną Sforzą, palikusią ryškų pėdsaką Lietuvos kultūrai,  girdime dažniau.  Tačiau šalia Valdovų rūmų vis dėlto verta pakalbėti apie Bonos galingumą bei įtaką, ir taip pat požiūrį į sūnaus Žygimanto Augusto vedybas su Barbora Radvilaite....

Jei kada teko vartyti knygą „Vilniuje ir Lietuvos dvaruose“, tikriausiai bus įdomu bus sužinoti ir apie jos autorę. Tai 19 a. gyvenusi ir kūrusi menininkė Gabrielė Giunterytė - Puzinienė... Kitos žymios moters Liudvikos Sniadeckytės likimas glaudžiai persipina su lenkų poeto Juliaus Slovackio gyvenimu bei kūryba. Liudvika Sniadecka – ypatinga asmenybė: išsilavinusi, egzaltuota, pasitikinti savimi.  Marija De Neri – taip pat Lietuvos istorijoje gerai žinomas vardas. Kada dėl jos širdies varžėsi konkurentai, ji pasirinko kunigaikštį Kleopą  Mykolą Oginskį.  Mėgo dalyvauti imperatoriaus rengiamuose pokyliuose, pasižymėjo protu ir sumanumu. Sakoma, kad ji buvo gera finansininkė ir puikiai tvarkė Oginskio lėšas... Labai daug nusipelniusi Vilniui ir Lietuvai ne lietuvė, garsaus Vilniaus universiteto profesoriaus Franko žmona Kristina Gerhardi-Frank. Ji buvo baigusi konservatoriją, dalyvaudavo labdaros vakaruose, dainuodavo, ir už juose surinktus pinigus medicinos profesorius Jozefas Frankas gydydavo vilniečius... Sofija Kymantaitė. Ją daugiau žinome kaip didžio menininko K.Čiurlionio gyvenimo draugę.  Šiandien Sofija vertinama kaip viena aktyviausių ir įtakingiausių asmenybių 20 a. pradžioje. ..

Iškilių moterų, kurias mena Vilniaus miestas, labai daug...  Prisilietus prie jų  gyvenimo ir veiklos, belieka tik žavėtis – kiek daug gali trapi ir kilni moters siela!

Ekskursijos maršrutas:

Mindaugo paminklas
Katedros aikštė
Pilies gatvė
Didžioji gatvė
Vokiečių gatvė.

Ekskursijos pobūdis: pėsčiomis
Ekskursijos trukmė :  ~ 2   val.

Ekskursijos laikas: 17 val.; 15 val. (tik 12.06 d.; 12.20 d.)
Ekskursijos vieta: prie Mindaugo paminklo (Arsenalo g.)

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus