Kelionės kaina
0 € 1290 €
Kelionės kaina
0 € 1290 €

Torūnė - Bydgoščas - Inovroclavas3 d.

Naujiena!

199 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Savaitgalio kelionės

Vienas iš septynių Lenkijos stebuklų – Torūnės kraštas pasižymi unikalia plytine gotikine architektūra, kuri garsina regioną ir kasmet į jį pritraukia milijonus lankytojų. Gotikiniai mūrai – ne tik estetinio pasigėrėjimo šaltinis. Juose užkoduota beveik tūkstantmetį menanti turtinga istorija: Kryžiuočių Ordino klestėjimo periodas, Lenkijos-Lietuvos valstybės aukso amžius bei reikšmingiausios pirklių ir amatininkų sąjungos regione – Hanza – galybė. Šis puikiai išsilaikęs administracinis ir prekybinis regionas yra per arti, kad nepažintumėt jame slypinčių turtų!

Kelionės akcentai:

 • Mikalojaus Koperniko gimtinė – Torūnė, kurioje išvysime puikiai išsilaikiusius plytinės gotikos pavyzdžius;
 • Netradicinių muziejų sostinė – Bydgoščas, kuriame skrudinama pasaulio kavos skrudinimo čempionato nugalėtojo Auduno kava;
 • Inovroclavo druskos klodai sudaro ypatingą sveiką miesto parko mikroklimatą;
 • Kryžiuočių statyta Ostrudos pilies lankymas ir plaukiojimas laiveliu Mozūrų ežere.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu;
 • 2 nakvynė su pusryčiais viename viešbutyje;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos   ~ 140  PLN  (Lenkijos zlotai);
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

 

Išsamesnė informacija pateikiama kelionės atmintinėje;

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;

Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Priemoka už vienvietį kambarį 40  EUR.

Išvykimo laikai:

4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė;
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle K;
6:00 val. Marijampolė, Orlen degalinė.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Torūnės senamiestis

  1 diena. Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Keliausime per buvusias prūsų genčių žemes, kol pasieksime gotikinę Torūnę, kurioje gimė berniukas vardu Mikalojus, vietoj Žemės visatos centre patalpinęs Saulę. Vaikštinėsime po viduramžiais suformuotą, puikiai išsaugotą bei puoselėjamą, architektūros paminklų kupiną senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysime XIV a. sukonstruotą senąją rotušę, kuri, miesto svečių nuostabai, nuo viduramžių iki šiandien beveik nepakito. Rokoko stiliaus užuominas gotikiniame mieste išvysime apsižvalgę po Šv. Dvasios bažnyčią, o šalia esančiame žymiausio miestiečio –  Mikalojaus Koperniko name susipažinsime su vakarietišką pasaulėvaizdį amžiams pakeitusios asmenybės biografija ir darbais. Į dangų akis kelsime norėdami išvysti ant nestabilaus priemolio sukonstruotą Kreivąjį bokštą, o besidairydami po miestą juosiančią gynybinę sieną pamatysime Tilto vartus – technologinę laikmečio inovaciją. Reikšmingiausią miesto asmenį bei jo darbus dar kartą prisiminsime stabtelėję prie paminklo Mikalojui Kopernikui. Laisvu laiku pageidaujantys degustuos Torūnės alų, o smaližiai – garsiuosius Torūnės meduolius. Vakare vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 2

  diena

  Bydgoszcz senamiestis

  2 diena. Po pusryčių važiuosime į netoliese esantį Bydgoščą.  Ekskursijos metu pamatysime Senąjį turgų, šv. Martyno katedrą, rotušę, miesto simboliu tapusius tris fachverko stiliaus sandėlius, Naująją operą ir Malūno salą. Laisvas laikas arba keliausime į naują Karinės technikos centrą Exploseum, įsikūrusį senajame nitroglicerino fabrike. Eidami beveik 2 km pažintiniu keliu požeminais ir antžeminiais tuneliais susipažinsime su šia paslaptinga vieta. Vykstame į kurortinį miestą Inovroclavą, kur gydomi kvėpavimo takai, alergijos, depresija, stresas ir kitos ligos. XXI a. buvo sukurtas Druskos parkas, kuriame be gražių parkų ir takelių, yra druskos tunelis. Jame atitekantis iš gelmių mineralinis vanduo nuteka erškėčių šakelėmis, o veikiami saulės ir vėjo, tunelyje susidaro ypatingas mikroklimatas. Pakvėpavus druskingu oru ir pailsėjus, grįšime į nakvynės vietą Torūnėje. Vakarinis pasivaikščiojimas po miestą ir pageidaujant galimas plaukimas Vislos upe. Nakvynė viešbutyje.

 • 3

  diena

  Ostroda pilis

  3 diena. Po pusryčių važiuosime į Ostrudą. Lankysime Kryžiuočių ordinui priklausiančią komturo pilį, kuriame šiuo metu yra miesto kultūros centras, biblioteka ir muziejus. Pilyje savo Europos užkariavimo planus derino ir žymusis karvedys Napoleonas. Pilies apžvalgą pabaigus, galima bus pasivaikščioti kurortiniu miesteliu. Keliausime per Lenkiją. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės