Kelionės kaina
0 € 1429 €
Kelionės kaina
0 € 1429 €

Viešnagė vėjų ir akmens žemėje3 d.

Saarema – Hiiuma - Talinas

169 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame

Pažinkite Baltiją iš naujo! Ištrūkite į nepaliesta gamta, atokiais spygliuočių miškais, laiko tėkmės nepaliestais kaimais ir Šiaurės Lietuvos kraštovaizdį primenančiais XIX a. malūnais bei švyturiais žavinčias Estijos salas. Pasiilgę miestietiško šurmulio – grįžkite į modernią sostinę susipažinti su fotogeniškuoju Talinu, kurio unikalų kraštovaizdį tūkstantmečius formavo Baltijos jūra, regiono gentys, vokiečių karžygiai bei sovietinis laikotarpis.
Kelionės akcentai:
Kėlimasis keltu į Muhu salą, kurioje sustojo laikas;
Važiavimas Vaike Vain vandens keliu;
Saremos sala, kurioje nuo 21,3 metro aukštį siekiančio Pangos skardžio stebėsime Baltijos jūros panoramą, aplankysime Anglos vėjo malūnų muziejų, iš Kuresarės pilies bokšto išvysime apylinkių panoramą;
Prieš 7500 metų nukritusio meteorito suformuotas Kali ežeras;
Kelionė keltu į Hyjumą, kur išvysime įspūdingiausius Baltijoje švyturius ir malūnus;
Hapsalu kurortas, žavintis viduramžių griuvėsiais bei romantiška promenada;
Seniausias Baltijos šalių miestas – Talinas, kuriame grožėsimės barokiniu parku, seniausia Šiaurės valstybėse rotuše, pilimi, kadaise aukščiausiu pastatu Europoje buvusia Šv. Olavo bažnyčia.

Kelionės datos

2021-06-24 – 2021-06-26

vietų yra

169 € Pirkti

2021-07-03 – 2021-07-05

vietų yra

169 € Pirkti

2021-08-13 – 2021-08-15

vietų yra

169 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu;
2 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;
ekskursinė programa;
kelionės vadovo paslaugos;
kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Mokamiems objektams ir keltų bilietams keleiviui ir autobusui rekomenduojame turėti ~35 EUR;
Medicininių išlaidų draudimas;
Priemoka už vienvietį kambarį -35 EUR.

Pastabos

Vykstant į Latviją ir Estiją privalu turėti neigiamą COVID-19 testą, informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE  BŪTINA DĖVĖTI KAUKES

REIKALINGI DOKUMENTAI
Galiojantis LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas ne trumpesnis negu 3  mėn. kelionei pasibaigus.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos - už papildomą mokestį;
Kelionės metu nuvažiuojama ~ 2000 km.
Išvykimo laikai:
3:30 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė
4:45 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Circle K
6:00 val. Panevėžys „IKI“ parduotuvės aikštelė prie autobusų stoties

Kelionės programa

 • 1

  1 diena.

  Sarema  Kuressaare Episcopal Castle

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos, keliaudami per Lietuvą, Latviją, Estiją ruošimės įspūdžių kupinai dienai. Iš Vakarų Estijoje įsikūrusio Virtsu uostamiesčio, besižavėdami unikaliu Baltijos jūros peizažu, keltu pasiekiame trečią didžiausią šalyje Muhu salą (kelionė trunka ~20 min.), kurioje, anot keliautojų, sustojo laikas. Besigrožėdami salos kraštovaizdžiu: unikalia flora bei fauna, akmenų luitais, spygliuočių miškais ir pelkynais, vandeniu vedančiu Vaike Vain keliu vykstame į didžiausią Estijoje Saremos salą. Vakariniame jos krante pasiekiame Pangos skardį, kurio įspūdingas aukštis (21,3 metro) leidžia mėgautis kvapą gniaužiančia Baltijos jūros panorama. Pakerėti romantiškų vaizdinių, naujų įspūdžių semtis vyksime į Anglos vėjo malūnų muziejų po atviru dangumi, kuriame grožėsimės autentiškais malūnais bei susipažinsime su vietiniais amatais. Vykdami į salos pietus sustosime apžiūrėti Kali ežerą, kurį suformavo šioje teritorijoje daugiau nei prieš 7500 metų nukritęs meteoritas, kuris laikomas aštuntuoju didžiausiu žemės paviršių pasiekusiu dangaus kūnu. Ši gamtinė nelaimė gali būti prilyginta netgi atominės bombos sprogimui! Tuo metu teritorijoje gyvenusioms gentims tragedija turėjo lemtingų pasekmių – buvo sunaikinti šventoriai ir aukurai, vietiniams teikę ypatingą reikšmę. Susipažinę su meteorinės kilmės krateriais keliausime į Kuresarę – salos sostinę, kurioje susipažinsime su monumentalia, riterių laikus menančia, pilimi, kuri yra geriausiai išsilaikiusi viduramžių pilis Baltijos šalyse. Po vizito visi, trokštantys ramaus kontakto su gamta, bus kviečiami pažinti miestą vaikštinėdami vaizdingais takais ar vakarodami kavinukėse savarankiškai. Įspūdžių pilną dieną pabaigsime apsistodami jaukiame viešbutyje Kuressaarėje.

 • 2

  2 diena.

  Hiuma Kõpu švyturys

  Rytą pradėję pakilia nuotaika bei įgavę naujų jėgų pusryčių metu, keltu iš Triigi uosto keliausime į antrąją didžiausią Estijos salą – Hyjumą (kelionės trukmė ~ 1 val.). Ši teritorija, kuri savo forma primena skrendantį paukštį, yra vadinama  „kylančiąja iš vandens“. Sala yra ypatinga dėl istorinių švyturių, kurių antrąją kelionės dieną išvysime apsčiai. Pirmoji stotelė – pietinis Ristnos iškyšulio krantas, kuriame aplankysime patį žemiausią – 30 m. aukštį siekiantį Ristnos švyturį. Prieš jūsų akis atsivers nepaprastai graži panorama: išvysite banglentininkų pamėgtą paplūdimį ir neįžengiamus miškus, kurie jus pakerės ir skatins čia grįžti vėl ir vėl. Antroji stotelė – trečiasis pasaulyje pagal amžių Kopu švyturys, kuris saloje stovi ir veikia jau nuo 1531 m. Pagrindinė šio masyvaus 36 metrų aukščio bokšto funkcija praeityje – naviguoti Hanza pirklius į Taliną – pagrindinį prekybos uostą. Susipažinę su dviem jūrinio paveldo objektais, aplankysime patį aukščiausią Estijoje – Tahkunos švyturį (dar vadinamą Estijos Eifeliu), kurio aukštis siekia net 39 metrus. Šiauriausiame salos taške esantį švyturį apžiūrėję iš vidaus turėsime galimybę užlipti į jo viršūnę, iš kurios mėgausimės Baltijos bangų muša. Vėliau pasivaikščiosime po akmenų labirintą, apžiūrėsime paminklą, skirtą kelte „Estonia“ nuskendusiems vaikams, o pasiekę Helterma uostą plauksime (~ 1,5 val.) į žemyninę šalies dalį pasidairyti po kurortinį Estijos miestą – Hapsalu, kuriame aplankysime viduramžių pilies griuvėsius ir pasivaikščiosime kurorto promenada. Vakare atvyksime į Taliną, kuriame antrąją kelionės naktį praleisime viešbutyje sostinės priemiestyje.

 • 3

  3 diena.

  Talinas Kadriorg rūmai

  Dieną pradėsime skaniais pusryčiais, po kurių pažindinsimės su šalies sostine Talinu. Į kelionę leisimės apžvelgdami vieną įspūdingiausių miesto parkų – Kadriorge, kur akis lepinsime barokiniais rūmais, statytais XVIII amžiuje ir sužinosime, kur yra Estijos prezidento rezidencija. Tęsdami pažintį aplankysime Piritos priemiestį, kuriame sutelkti du išskirtinės reikšmės objektai – olimpinis buriavimo centras ir XV a. statyto Šv. Brigitos vienuolyno archeologinė vietovė. Judėdami miesto širdies link, persikelsime į viduramžių dvasią perteikiantį Hanza miestą, kurio puikiai išlaikytas senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Užkopę į Toompea kalvą pamatysime pilį – istorinį, politinį ir administracinį centrą, kuriame šiuo metu reziduoja Estijos parlamentas. Judėdami toliau susipažinsime su slavišku miesto paveldo pasididžiavimu – Aleksandro Neviškiosoboru, kurio spalvingos ikonos atims žadą net daug mačiusiems turistams, o aplinkoje tvyranti ramybė sužavės kiekvieną, pavargusį nuo miesto šurmulio. Susipažinę su stačiatikiškuoju sakraliniu paveldu, užsuksime į Domo katedrą – viduramžius menančią reikšmingiausią miesto bažnyčią, iš kurios apžvalgos aikštelės atsiveria Talino panoramos. Baigę pažintį su senamiesčiu, nusileisime į žemutinį miestą, kuriame grožėsimės miesto amatininkų ir pirklių namais ir vienintele Šiaurės Europoje išlikusia gotikine rotuše. Pažintį su miestu baigsime Šv. Mikalojaus ir Šv. Olavo bažnyčiose. Įspūdingas pastarosios bokštas, siekiantis net 124 metrų aukštį, lėmė ypatingą sakralaus pastato statusą – 1549 – 1625 bažnyčia buvo aukščiausias pastatas Europoje! Laisvu laiku kiekvienas ieškosime paslaptingojo Talino kampelių. Po pietų, kupini įspūdžių ir naujų idėjų, išvyksime į Lietuvą, kurią pasieksime vėlai vakare.

2021-06-24 – 2021-06-26

vietų yra

169 € Pirkti

2021-07-03 – 2021-07-05

vietų yra

169 € Pirkti

2021-08-13 – 2021-08-15

vietų yra

169 € Pirkti

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės