(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Žydų paveldas Aukštaitijoje

Kelionės atmintinė Lietuva
1d.
Žydų paveldas Aukštaitijoje
Rezervuoti

Kelionės programa

atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.png
Šimtmečio maršruto objektai: Radviliškis.

Žydai istorinėje Lietuvos teritorijoje apsigyveno jau XIV a. pirmojoje pusėje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laikais. Ekonominiai ir istoriniai veiksniai sudarė sąlygas susikurti unikaliai Lietuvos žydų, vėliau imtų vadinti litvakais, visuomenei. Prasidėjo daug žinių ir patirties švietimo srityje turinčių rabinų migracija į Lietuvos žydų bendruomenes. Kiekviename mieste ir miestelyje susiformavo žydų kvartalai su bendruomenių maldos, mokymo ir administraciniais centrais – sinagogomis, sinagogų kiemais. Pakviesime pasidairyti po žydų paveldą Aukštaitijoje.

Išvyksite ryte. Vyksite į Ukmergę. Tai vienas seniausių Lietuvos miestų, pirmą kartą paminėtas 1333 m. Ukmergės senamiestis – vienas iš septynių vertingiausių Lietuvoje. Tai gerai išlikęs XIX a. pab. – XX a. pr. urbanistikos paminklas. Aplankysite kraštotyros muziejų, kuriame ne tik susipažinsite su ekspozicija skirta žydų istorijai, bet ir išgirsite Ukmergės krašto istoriją nuo seniausių laikų iki XX a. vidurio. Ukmergėje rasite ir buvusią Didžiąją žydų sinagogą. Sinagoga – tai dvasinis, kultūrinis, ekonominis ir politinis žydų bendruomenės centras. 1825 m. Ukmergės miesto surašymo duomenimis, ši sinagoga buvo vienintelė mieste. 1877 m. ji sudegė per didžiulį gaisrą, kuomet nuo sugedusio kepyklos dūmtraukio suliepsnojo visas miestas. Netrukus sinagoga buvo atstatyta nekeičiant išorės vaizdo. XIX a. pabaigoje šalia Didžiosios sinagogos ėmė formuotis visas žydų kulto ir studijų pastatų kompleksas – kitos sinagogos, ješiva, „Talmud-Toros“ mokykla. Didžioji žydų sinagoga veikė iki 1941 m.

Atvyksite į Šeduvą – 2016 m. mažają Kultūros sostinę. Turtinga litvakų kultūra ir praeitis yra neatsiejama Šeduvos kultūros dalis.   Aplankysite memorialą „Dingęs Štetlas“, kuris yra patekęs į prestižinį Europos memorialinių vietų sąrašą.  „Šeduvos žydų memorialinis fondas“ stengiasi, kad Šeduva taptų viena svarbiausių Lietuvos žydų ir Holokausto atminimo vietų.

Vyksite į 1atkurtailietuvai100-horizontalus-logo-tamsus-spalvotas-rgb_1.jpgRadviliškį.   XVI a. antrojoje pusėje Radviliškis jau buvo miestelis ne tik pagal tam tikras prekybos ir amatų centrams būdingas funkcijas, bet ir plano formą, tačiau miestelis nėra pažymėtas nei viename to meto žemėlapyje, o anksčiausiai užfiksuotas tik 1613 metais.  Pirmą kartą apie žydus užsimenama 1839–1840 m. tuo metu Radviliškyje žydai sudarė apie penktadalį visų miestelio gyventojų. Aplankote paminklą 400 sušaudytų žydų Liaudiškių miške.

Atvyksite į saulės miestą Šiaulius. Keliausite į Chaimo Frenkelio vilą. Tai įdomus ir savitas muziejus, netradiciškai pristatantis 19 a.Lietuvos dvarų aplinką ( Biblioteka, Geltonoji, Žalioji svetainės, valgomasis) ir  Provincijos miestą   ( Retrokino salė, prieškario gatvės, parduotuvės). Apžiūrėsite ekspoziciją „Žydų paveldas Šiauliuose: pirkliai Frenkeliai“, dalyvausite edukacinėje programoje "Košerinio maisto paslaptys" sužinosite košerinio maisto  ruošimo specifiką, paragausite tradicinių žydų valgių.

Vakare, kupini gražiausių pavasarinių įspūdžių, grįšite į namus.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Lydinčio Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.

Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Papildomoms  išlaidoms planuoti ~ 18 EUR

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus