(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Dieveniškių regiono takais

spausdinti programą Lietuva
1d.
Dieveniškių  regiono  takaisDieveniškių  regiono  takais
Rezervuoti

Kelionės programa

Žvelgiant į Lietuvos žemėlapį, akį patraukia įdomus išsikišimas pietrytinėje jos dalyje – Dieveniškės. Tai mažai pažintas, paslaptimis apipintas Lietuvos kampelis Baltarusijos apsuptyje. Tad siūlome atrasti mažai žinomos Lietuvos kraštą, pažinti jį gaubiančias paslaptis.

Ryte išvykę iš Vilniaus, pirmiausia aplankysite Turgelius. Susipažinsite su Mažąja Merkine vadinamo dvaro istorija, aplankysite XVIII a. Turgelių klebono K.Bžostovskio įkurtą buvusią Pavlovo respubliką, turėjusią ne tik savo prezidentą, bet ir seimą, herbą, vėliavą, pinigus ir netgi valstiečių suformuotus milicijos būrius. Toliau lankysitės Jašiūnų dvaro parke, apžiūrėsite dvaro rūmus. Iš jų patrauksite į Dieveniškes: pasivaikščiosite Dieveniškių istorinio regioninio parko takais. Kultūriniu požiūriu vertingos čia esančios baltiškosios, dzūkiškosios ir aukštaitiškosios etnokultūros liekanos, civilizacijos mažai paliestas kraštovaizdis su unikaliu, tik šiam kraštui būdingu kaimų išsidėstymu, gatviniais kaimais su etnografinėmis sodybomis, gausiais archeologiniais objektais.

Tad būtinai apsilankysite unikaliame 26 sodybų gatviniame Rimašių kaime, aplankysite parko teritorijoje įsikūrusiame muziejų. Viena didžiausių garsenybių šiandienos Dieveniškėse – Norviliškių pilis, šalia kurios jau tradiciškai kasmet organizuojamas festivalis Be2gether, tad nepraleiskite progos savo akimis pamatyti restauruotą ir dabar prižiūrimą, savo pradžią skaičiuojančią nuo XVI a., pilaitę.

Pavakary grįšite namo.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus