(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Literatūrinis Kaunas

spausdinti programą Lietuva
1d.
Literatūrinis KaunasLiteratūrinis KaunasLiteratūrinis KaunasLiteratūrinis Kaunas
Rezervuoti

Kelionės programa

Kaunas – miestas, turintis gilias istorines literatūros tradicijas. Čia yra gyvenęs ir kūręs ne vienas literatūros klasikas.  Ženklų  kūrybos pėdsaką  yra palikę tokie kūrėjai kaip Adomas Mickevičius, Maironis,  Vincas Mykolaitis Putinas, Salomėja Neris, Juozas Tumas Vaižgantas ir kiti. Šioje ekskursijoje siūloma išsamiau susipažinti su rašytojų bei poetų, kurie  vienaip ar kitaip susiję su Kauno miestu, gyvenimu ir  kūryba.

Išvyksite ryte. Atvyksite į Palemoną.  Čia yra išlikę vieninteliai  S.Neries tikrieji namai. Šiandien juose įkurtas  poetės memorialinis muziejus. Savo namą poetė yra apdainavusi: „O namelis mūsų prie pašlaičių“. Muziejaus ekspoziciją sudaro dvi dalys: memorialinė ir literatūrinė. Apžiūrėsite poetės gyvenamąją aplinką, sužinosite apie  gausų kūrybinį palikimą.

Vyksite į Kauno miesto centrą, Rotušės aikštę.  Lankysite poeto Jono Mačiulio-Maironio memorialinį muziejų. Jame autentiškai atkurti poeto gyvenamieji kambariai: svetainės, biblioteka, miegamasis.  Muziejuje kaupiama, saugoma ir eksponuojama medžiaga susijusi su lietuvių literatūra  nuo tautosakos, pirmųjų raštų iki pat šių dienų. Išsamiai pristatomas poeto literatūrinis palikimas.

Viena iš populiariausių Kauno kūrėjų susibūrimo vietų buvo Laisvės alėjoje įsikūrusi „Konrado kavinė“. Ji sutraukdavo bohemiškas Kauno kultūros asmenybes, čia vykdavo įvairūs menininkų vakarėliai. Juose dalyvaudavo ir rašytojai bei poetai. Pasivaikščiosite pagrindine Kauno gatve: Muzikinis teatras, paminklas Vytautui Didžiajam, Soboras.

Pageidaujant, galima aplankyti  Balio ir Vandos Sruogų namus-muziejų. Muziejuje saugomi šios šeimos kūrėjų rankraščiai, laiškai, dokumentai, biblioteka, Balio Sruogos literatūrinė ekspozicija.

Juozo Tumo Vaižganto memorialiniame muziejuje supažindinama su rašytojo autentiškai atkurtais kambariais, asmeniniais daiktais. Pats rašytojas savo aplinką yra pavadinęs meniškai kunigiška. Daug archyvinių nuotraukų, kuriose užfiksuoti svarbesni J.Tumo gyvenimo momentai.

Vakare grįžimas į Vilnių.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus