(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

"Tarp žemės ir dangaus"

spausdinti programą Lietuva
1d.
Rezervuoti

Kelionės programa

Ekskursijos metu tikrąja žodžio prasme pabuvosite tarp žemės ir dangaus: keliausite Aukštaitijos keliais, turėsite puikią galimybę susipažinti su kosmoso paslaptimis etnologiniu, mokslo istorijos, filosofiniu bei astronominiu požiūriais. Pakilsite į 30 m aukščio bokštą, apžvelgsite gražias apylinkes iš paukščio skrydžio...

Išvyksite ryte. Aplankysite geografinį Europos centrą. Atvyksite į Molėtų rajoną. Čia, ant Kaldinių kalno įsikūręs visas kompleksas įdomių objektų: observatorija, senovinė dangaus kūnų stebykla, etnokosmologijos muziejus. Juos supa nuostabus gamtovaizdis: čia stūkso senasis Kulionių piliakalnis, tyvuliuoja Želvų ir Trinktinio ežerai. Pabuvosite Dangaus šviesulių stebykloje-šventvietėje. Įkurta ji 1996 metais Lietuvos etnoastronomo Jono Vaiškūno iniciatyva. Stebykla sudaryta iš rato ir dešimties medinių šventyklos stulpų su kalendoriniais ženklais. Viduryje įrengtas akmeninis Saulės-ugnies aukuras. Stulpai žymi šešias pasaulio šalis ir Saulės tekėjimo bei laidos taškus svarbiausių kalendorinių švenčių dienomis. Čia apsilankius galima susidaryti įspūdį, kaip mūsų protėviai   stebėjo  dangaus šviesulius, atlikdavo  kalendorinio laiko skaičiavimus.

Lankysite unikalų Etnokosmologijos muziejų - tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Turėsite puikią galimybę susipažinti su kosmoso paslaptimis etnologiniu, mokslo istorijos, filosofiniu bei astronominiu požiūriais. Jau pačioje muziejaus pastato architektūroje atsispindi kosminio pasaulio medžio įvaizdis. Į kalvą kylančioje požeminėje galerijoje – muziejaus ekspozicijos. Ekspozicijos pabaigoje kylama į dangų  - 30 m aukščio bokštą, kuriame įrengti teleskopai naktiniam  žvaigždžių stebėjimui.  Keliausite Aukštaitijos nacionalinio parko link. Tai seniausias nacionalinis parkas Lietuvoje, įkurtas dar 1974 metais, siekiant išsaugoti unikalias gamtos ir kultūros vertybes. Nuostabi gamta stebina ne tik užsieniečius, bet ir dažną tautietį. Vinguriuojantis kelias per Labanoro girios pušynus, jaukios gyvenvietės; legendomis apipinti piliakalniai, tarp kurių, bene, pats žymiausias yra Ladakalnis. Nuo jo viršūnės atsiveria ežerų gausa, jų suskaičiuoti galima net septynis! Užsuksite ir į poilsiautojų mėgiamą Palūšę.

Smagiai praleidę laiką, vakare grįšite namo.

Turiningai praleidę dieną, vakare grįšite namo.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus