(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Pažintinė ir degustacinė kelionė po Zarasų kraštą

spausdinti programą Lietuva
2d.
Pažintinė ir degustacinė kelionė po Zarasų kraštą
Rezervuoti

Kelionės programa

Pažintinė ir degustacinė kelionė po Zarasų kraštą

 

Ar ęsate daug girdėję apie Zarasų kraštą? Taip, kad ten yra Stelmužės ąžuolas, žino beveik visi. Tačiau ir be to Zarasai turi ką pasiūlyti. Siūlome Jūsų kolektyvui nepamirštamą 2 dienų kelionę į šiaurės rytų Lietuvą – Zarasus. Miestas, apsuptas 7 ežerų, Jus tikrai nustebins. Kviečiame Jūsų kolektyvą puikiai praleisti apžiūrint objektus, kurių daugiau niekur kitur nepamatysit, kartu prie bendro stalo paragauti gurmaniškų patiekalų, kurių skonis ir kvapas įsimins Jums ir Jūsų kolektyvo nariams visą gyvenimą.

 

I diena

 

Anksti ryte išvykstame į Salaką. Tai nedidelis miestelis Gražutės regioniniame parke. Čia aplankome Salako bažnyčią. Tai didžiausia ir gražiausia akmeninė bažnyčia Lietuvoje. Jos bokštas kyla net į 72 m aukštį, ir daugeliui ji labiau primena pilį, nei šventovę. Ši bažnyčia papuoštų bent kurią Vakarų Europos sostinę. Tačiau taip toli vykti nebūtina – įspūdingų formų ir apimčių bažnyčia yra netoli Zarasų. Bažnyčios apžiūrėjimas su gidu iš išorės, galima ir be gido. 15 min. Nemokamai.

 

Vykstame atgal į Zarasus. Pakeliui dar nepasiekus Antalieptės marių, aplankome Tiltiškių vandens malūną – muziejų. Kažkada tai buvusi pirmoji hidroelektrinė Zarasų rajone. Šiuo metu Tiltiškių vandens malūnas yra unikali pramogų ir degustacijų vieta. Naujasis malūno šeimininkas yra tikras radijo imtuvų fanatikas, sukaupęs didžiulę jų kolekciją, ir apie kiekvieną imtuvą galintis papasakoti labai ir labai daug. Pabuvoję jame prisiminsite, kaip keitėsi radijo imtuvai, sužinosite, kaip atsirado garsas, kodėl vinilinės plokštelės šiuo metu vėl atgyja, ir dar daugybę naujų ir negirdėtų faktų bei istorijų. O išklausius idomių istorijų atsigersite kavos, ir pamiklinsite kojas diskotekoje: šeimininkas niekada nepaleis svečių, kol jie nepamiklins kojas improvizuotoje diskotekoje. Kaina: 2,5 EUR žmogui, svečiai vaišinami kava, arbata. Šiame malūne yra galimybė degustuoti sraigių patiekalus. Tai smagi edukacinė programa, kuri leis iš naujo įvertinti sraiges ir kulinarinius patiekalus iš jų. Kaina: apie 10 EUR žmogui.

Taip pat yra galimybė apsinakvoti. Talpina iki 20 žmonių, vakare svečiams organizuojama diskoteka, pramogos, yra pirtis, galima išsimaudyti krioklyje. Nakvynės sąlygos normalios. Kaina sutartinė (200-300 EUR).

Jei Jūsų kolektyvas niekur neskuba, netoliese siūlome aplankyti dar vieną unikalią vietą - Baltriškes. Tai netoli kelio Kaunas-Zarasai įsikūręs Baltriškių vienuolynas. Čią sau vietą surado vienuoliai iš Belgijos ir Prancūzijos, ir atstatę apleistą kaimo bažnyčią, šalia įkūrė vienuolyną (Tiberiados bendruomenė). Apžiūrime naujai atstatytą bažnyčią, sužinosite, kodėl vienuoliai pasirinko būtent šią vietą, kam jiems reikalingas asiliukas, kitas įdomias istorijas. Su vienuoliais nesusitinkame, tačiau juos dažnai galima išvysti aplink besisukinėjančius. Nemokamai. Galima apžiūrėti savarankiškai, bet su gidu būtų įdomiau.

 

Toliau važiuojame į Zarasus. Pirmas sustojimas: Zaraso ežero apžvalgos ratas. Tai unikalus statinys (aukštis 17 m, plotis 36 m). Pavieniui arba su gidu pakilsime į Zarasų viešosios bibliotekos terasą, kur atsiveria puikus vaizdas į Zarasaičio ežerą. Čia sužinosite, kodėl Zarasai yra tokie svarbūs Juozo Erlicko kūrybai. Siūlome neskubant pasivaikščioti Zaraso ežero pakrante. Šis takas veda į Didžiąją Zaraso ežero salą (jos plotas – 44 h), kurioje yra daugybė pramogų: ilgiausia Lietuvoje vandenlenčių parko trasa, vandens pramogų parkas (batutai), kitos pramogos. Kaina: viskas nemokamai. Pramogos saloje pagal galiojančius įkainius.

 

 

Yra ir dar viena puiki galimybė susipažinti su Zarasais. Tai pasiplaukiojimas laivu-katamaranu po Zaraso ežerą. Laivas-katamaranas talpina iki 30 žmonių, jo viduje, po stogeliu yra kelios vietos atsisėsti, staliukai. Tad puikiai tiks atšvesti gimtadienį ar kitą progą. Kaina: 40-50 EUR valandai.

 

Aplankius naujas vietas būtina paragauti vietinio kulinarinio paveldo. Siūlome pietus restorane „Monopolis“. Restoranas miesto centre, pietūs patiekiami terasoje su vaizdu į Zaraso ežerą ir didžiąją salą. Šiame restorane galite paragauti sūdytos seliavos, kitaip vadinamos „lietuviška silke“. Yra žuvies ir tradicinių patiekalų, galima išbandyti „Vasaknų dvaro alaus“. Pietūs: nuo 5 iki 15-20 EUR žmogui.

Jei ieškote išskirtinės kokybės, siūlome Gintaro Sino lietuviškų vynų degustaciją. Tai išskirtinis lietuviškas vynas, kurio paragavę nustebsite, koks jis gali būti puikus. Šeimininkas pavaišins puikiai užkandžiais prie vyno, taip pat mielai padiskutuos apie jo privalumus. Kaina: nuo 20 EUR žmogui. Siūloma lietuviškų vynų degustacija, su užkandčiais, pasakojimais. Trukmė: 2-4 val. Kontaktai: http://gintarosino.eu/degustacijos/

 

Tačiau jei nuspręsite papietauti autentiškoje aukštaičių kaimo aplinkoje, aplankykite Šlyninkos vandens malūną. Tai garsiausia vieta Zarasų rajone, įsikūrusi vos 3 nuo miesto. Autentiška aplinka ir 300 metų menantis malūnas vis dar veikia ir kiekvieną dieną mala miltus. Visi kolektyvo nariai čia tikrai norės padaryti kolektyvinę nuotrauką. Didesnei grupei organizuojama programa: ekskursija po Šlyninkos malūną, pietūs su „razavais“ (smetoniškais) blynais. Nedidelei grupelei galima rinktis iš meniu, pietūs lauke arba vidinėse patalpose. Standartinė programa su blynų ragavimu: 6 EUR žmogui.

 

 

Vakare keliaujame į Stelmužę. Šioje vietoje auga seniausias Lietuvoje medis – Stelmužės ąžuolas, šalia stovi seniausia Lietuvoje medinė bažnyčia. Jei grupė nedidelė (su nedideliu autobusu), yra galimybė aplankyti netoliese esantį Lygumų akmenį. Bažnyčios lankymas: 1,5 EUR. Apžiūrint tik patį ąžuolą – nemokamai.

 

Apsistoti siūlome kaimo turizmo sodyboje „Čičiriai“ (prie Čičirio ežero). Tai graži ir išpuoselėta vietą prie didžiulio Čičirio ežero, yra galimybė užsisakyti kubilą, pasiplaukioti po ežerą, taip pat Jūsų laukia kitos pramogos.  http://www.ciciriosodyba.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=10&Itemid=23&lang=lt

 

 

II diena

 

 

Antrą dieną pradėsime Kvintiškėse, kur apžiūrėsime Šv. Mergelės apsireiškimo vietą prie Ilgio ežero. Unikali ir nepaprasta vieta, traukianti turistus ir piligrimus iš visos Lietuvos ir pasaulio. Vienintelė vieta Lietuvoje, kur apsireiškimas įvyko vandenyje. Gal dėl to čia kiekvienam būtina nusiplauti kojas ar bent jau apsišlakstyti galvą vandeniu, kuris, kaip tikima, turi gydomųjų galių. Nemokamai. Su gidu būtų įdomiau, bet grupės važiuoja ir vienos.

 

Nuplovę visas nuodėmes, vykstame į Dusetas. Dusetos garsėja ne tik Sartų žirgų lenktynėmis, bet ir tuo, kad čia gyvena labai daug menininkų. Siūlome apsilankyti Dusetų dailės galerijoje. Tai viena geriausių meno galerijų visoje Lietuvoje. Čia susipažinsite su galerijos atsiradimo istorija, apžiūrėsite tuo metu esančią ekspoziciją, o jei norėsite, galerijos šeimininkai parodys Šarūno Saukos ir Nomedos Saukienės paveikslus, kuriuos galite įsigyti... Galerijos lankymas nemokamas. http://www.dusetukultura.lt/dailes-galerija/

Būnant Dusetose, tieksiog būtina paragauti šios krašto aludurių pagaminto alaus. Siūlome du labai skirtingus, tačiau labai įdomius variantus:

Ramūno Čižo alaus darykla. Trečios kartos aludaris Ramūnas Čižas su žmona gamina alų, kurio receptą peremė iš savo tėvų. Šeimininkas įdomiai ir įtikanamai papasakos, kodėl tikras naminis alus galioja trumpiau nei parduotuvėje pirktas pienas, kodėl gamina alų su medumi. Moteris gali sudominti šeimininkės vykdoma „Bona Sfortsa“ programa, nukelianti ne vieną šimtmetį atgal. Edukacinė alaus gamybos programa, po jos – alaus ir naminės giros degustacija, su užkandžiais, arba „Bona Sfortsa“ programa - 10 EUR žmogui. http://cizoalus.lt/

Jei norite trumpam pasijusti dvarininkais, siūlome aplankyti Vasaknų dvarą. Įvairių rūšių alaus degustacija, ekskursija po Vasaknų dvarą – visa tai tikrai įsimins Jums labai ilgam. Kaina: 10 EUR žmogui, minimali kaina: 200 EUR. Šioje vietoje galima ir nakvynė.   http://vasaknudvaras.lt/apie-dvara/

 

Kelionės pabaigai siūlome tikrą desertą. Jei mėgstate aštrius pojūčius ir vaizdus iš aukštai, netoli Dusetų siūlome aplankyti Sartų ežero apžvalgos bokštą. Tai 33 m. aukščio bokštas ant kalvos, nuo kurio atsiveria pasakiškas vaizdas į Sartų ežerą. Nemokamai

Pasisėme naujų įspūdžių, gerokai po pietų vykstame atgal. (nuo Dusetų artimiausias kelias į Vilnių per Daugailius).

Kitos siūlomos nakvybės vietos Zarasų rajone

Kaimo turizmo sodyba „Paukščių sala“.  (Salakas, prie Luodžio ežero, rami vieta)

https://sodyboskaime.lt/sodyba/degesa-pauksciu-sala

Svečių namai „Salakas“ (Salako centras, ekonominis variantas)

https://www.visitzarasai.lt/lt/apgyvendinimas/sveciu-ir-nakvynes-namai/salakas

Poilsio bazė „Elingas“ (3 km iki Zarasų, ekonominis variantas, prie ežero)

http://www.poilsiobaze.lt/

Svečių namai „Zarasai“ (Zarasų centras, ekonominis variantas)

https://www.visitzarasai.lt/lt/apgyvendinimas/sveciu-ir-nakvynes-namai/zarasai-

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus