(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

5 dienos! Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa

spausdinti programą Turkija
5d.
5 dienos! Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa5 dienos! Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa5 dienos! Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa5 dienos! Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa5 dienos! Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa5 dienos! Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa5 dienos! Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa5 dienos! Kerintis Stambulas ir šilko sostinė Bursa
Rezervuoti

Kelionės programa

Stambulas taip arti, – tik 2,5 valandos skrydžio. Pasivaikščiojimu palei Bosforo sąsiaurį ar asmenuke prie Mėlynosios mečetės jau nieko nebenustebinsi. Net pats savęs. Tačiau miestas gali būti tolimas, kaip istorija iš 1000 ir 1 nakties pasakų. Kviečiame į Stambulą, kuris stebina, verčia grožėtis ir šlykštėtis, atsisakyti išankstinių nuostatų ar netgi peržengti ribas, ne tik perbėgti per pasaulio sostinę, kaip prašalaitis turistas, bet pajausti ir išgirsti ją, o vėliau – kirsti laivu Bosforą bei Marmuro jūrą, pasinerti į Bursos spindintį šilko pasaulį.

10 PRIEŽASČIŲ VYKTI Į STAMBULĄ IR BURSĄ:
1. Pajusite vieno didžiausių, seniausių ir spalvingiausių pasaulio miestų alsavimą.
2. Pamatysite legendomis tapusius senojo Konstantinopolio pastatus.
3. Gėrėsitės rytietiška architektūra.
4. Apsilankysite sultonų rūmuose, iš kurių buvo valdoma pusė pasaulio.
5. Ragausite vienos geriausių pasaulyje – turkiškos virtuvės patiekalų ir galvą apsukančių saldumynų.
6. Pasinersite į didžiausio pasaulyje dengto turgaus šurmulį.
7. Laivu kirsite Marmuro jūrą, o pakeliui apžiūrėsite Stambulą iš Bosforo sąsiaurio.
8. Aplankysite Osmanų imperijos kūrėjų sostinę.
9. Apsipirksite Šilko kelio širdyje – Bursoje.
10. Sulaužysite namie sukurtus stereotipus.

1 DIENA . Skrisime į Stambulą vienos geriausių oro pervežimų bendrovės „Turkish airlines“ lėktuvu. Iš Naujojo oro uosto privačiu autobusu keliausime į viešbutį miesto širdyje – kelionė turėtų užtrukti apie valandą–pusantros. Kilsime į Stambulo simbolį – Galatos bokštą*, nuo kurio kuorų matyti Aukso ragas ir senasis miestas. Klausysimės istorijų apie pirmąjį žmonijos istorijoje tarpkontinentinį skrydį bei Peros paslaptis. Laisvu laiku galėsime išbandyti meihane – turkiška taverną, su senomis kaip pasaulis tradicijomis. Vėliau – spalvingas europietiškiausio rajono Bejoglu naktinis ūžesys. Nakvynė Stambule.

2 DIENA . Po pusryčių viešbutyje lankysime vietas, kurios yra tapę miesto vizitinėmis kortelėmis – Hipodromą, Mėlynąją mečetę, prisiminsime Bizantijos imperiją, Konstantiną Didįjį, kurio dėka dabar esame krikščionys. Senuosiuose sultonų rūmuose Topkapy* kalbėsime apie haremo aistras, eunuchus, nuskandintas suguloves, maištus, karus, budelių lenktynes ir daug kitų dalykų. Pietausime Topkapy terasoje, iš kurios matyti banguojantis Bosforas ir kitapus jo plytintys europietiškiausi miesto rajonai bei Azija. Po pietų dairysimės po Šv. Sofijos* soboro skliautus ir prisiminsime imperatorių Justinianą, padovanojusį mums šį architektūros šedevrą, – jo gerus bei nelabai gerus darbus ir 1400 metų šventyklos istoriją. Tam, kad aprūpintų vandeniu tūkstančius žmonių, senovės romėnų inžinieriai statė akvedukus. Vanduo jais iki šiol teka į miestą. Vandens istoriją studijuosime ir vienoje iš 40 miesto cisternų*. Vakare laisvu laiku, suksime link Sirkedži, – istorinės traukinių stoties, kur atvažiuodavo Agathos Cristie aprašytas Rytų ekspresas. Ragausime garsiojo saldumyno baklavos, kurį, žinoma, užgersime arbata. O gal norėsite nerti į mistišką sufijų pasaulį?– magiška muzika, besisukantys dervišai, meditavimas... Išalkus galima pavakarieniauti šeimos restoranėlyje. Šie žmonės atvyko iš Gaziantepo, kuris į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą buvo įrašytas dėl maisto!   Nakvynė Stambule.

3 DIENA. Pusryčiausime viešbutyje, o po to mūsų laukia architekto Mimaro Sianano šedevras – Suleimanija*. „Palaidokite mane Suleimano širdyje“, – toks buvo sultono žmonos Rokselanos, beje, kilusios iš Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės, paskutinis noras. Prisiminsime jos ir sultono meilę, architekto Sinano talento didybę, Persijos šacho Tahmaspo humoro jausmą bei daug kitų istorijų.
Ak, užmiršome bozą! Kas tai? Sužinosime seniausioje miesto bozinėje. O gal atsakymą rasite Nobelio premijos laureato Orhano Pamuko knygoje „Tos keistos mano mintys“?
Stambulas be turgų nebūtų Stambulas. Drąsiai žengsime į Didžiojo turgaus labirintus. Bet prieš tai prie Konstantino kolonos dar kartą prisiminsime šį imperatorių. Vėliau uoslė nuves iki Prieskonių turgaus. Pardavėjai tikina, jei šis turgus pranyktų, žemė dar 100 metų kvepėtų prieskoniais.
Vakare laisvu metu gal norėtumėte jėgas atgauti viename seniausių Stambulo pirčių – hamamų, kuris veikia nuo XVI amžiaus? Nakvynė Stambule.

4 DIENA. Kelsimės anksti, pusryčiaujame viešbutyje ir skubėsime: laukia DOVANA – greitaeigiu laivu plauksime į Bursą, – miestą anapus Marmuro jūros, pirmąją Osmanų imperijos sostinę, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kelionė į vieną pusę užtruks apie dvi valandas.
Privačiu autobusu iš Mudanijos uosto pasieksime Bursą (apie 30 km). Lankysime ankstyvosios Osmanų architektūros šedevrą, XV a. Žaliąją mečetę ir jos užsakovo sultono Mehmedo I Çelebi kapą*. Šis žmogus suvienijo imperiją. Makabriškus sultonų rūmų papročius studijuosime sultono Murato II komplekse*, o kaligrafija gėrėsimės Didžiojoje mečetėje, kuri buvo pastatyta kaip padėka Alachui už pergalę prieš kryžiuočius 1399 m. Nikopolio mūšyje. Per pietus stiprinsimės Iskender kebapu. Eisime šio patiekalo valgyti ten, kur jis buvo  sukurtas – nuo 1867-ųjų veikiantį restoraną ir vis dar priklausantį jį sukūrusiai šeimai. Bursa ne tik pirmoji Osmanų imperijos, bet ir tekstilės sostinė. Rankšluosčiai, lovos skalbiniai ir šilkas – didžiajame miesto turguje pasinersime į pirkinių pasaulį. Vakare privačiu autobusu grįšime į Mudanijos uostą ir laivu parplauksime į Stambulą. Nakvynė Stambule.

5 DIENA. Po pusryčių viešbutyje – laisvas laikas paskutinį kartą pažvelgti į pasaulio sostinę ir dar kartą įkvėpti jos dvasios. Apie 12 val. pajudėsime link oro uosto.

Papildoma informacija

Į kainą įskaičiuota:
- Skrydis Vilnius – Stambulas – Vilnius ir 30 kg bagažo „Turkish airlines“ lėktuvu.
- Pervežimai privačiu autobusu oro uostas – viešbutis – oro uostas.
- 4 Nakvynės 3*–4* arba tokį lygį atitinkančiame viešbutyje miesto centre su pusryčiais.
- Ekskursijos pagal programą
- Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos, jei reikia, vertimas.
- Ausinukai.
- Kelionės dokumentų sutvarkymas.
- DOVANA – plaukimas laivu per Bosforą ir Marmuro jūrą į Bursą.

Į kainą neįskaičiuota:
- Bilietai į visus * pažymėtus objektus, vietinių gidų paslaugos ir pervežimas iš Mudanijos į Bursą (~75–80 EUR, – kainos gali pasikeisti dėl valiutos kurso svyravimo ir infliacijos).
- Kelionės draudimai (medicininis ir nelaimingų atsitikimų draudimas).
- Pietūs, vakarienės.
- Išlaidos visuomeniniu transportu.
- Arbatpinigiai bei asmeninės išlaidos.
- Pervežimas Kaunas – Vilniaus oro uostas – 10 Eur/asm į vieną pusę (Būtina užsakyti iš anksto)
- Pervežimas Klaipėda – Vilniaus oro uostas – 18 Eur/asm į vieną pusę (Būtina užsakyti iš anksto)

DĖMESIO!
- aukščiau pateiktos kainos asmeniui dviviečiame numeryje. Esant kitiems pageidavimams, prašome kreiptis į kelionių agentūrą.
- aviabilietas po apmokėjimo negrąžinamas.
- organizatorius neatsako už įėjimo į numatytus objektus kainų pokyčius. Pasikeitus kainoms, gali būti parašyta priemoka.
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
-Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
- Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Reikalaujama, kad turisto asmens dokumentas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Asmens dokumentas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.
- Perkant būtina nurodyti tikslius asmens duomenis (vardas ir pavardė kaip pase), nes klaidų taisymas lėktuvo bilietuose yra galimas tik už papildomą mokestį.
- Skrydžių laikai gali keistis priklausomai nuo skrydžius vykdančios bendrovės ir kitų veiksnių. Patikslinta informacija bus suteikta artėjant kelionei.

DĖMESIO! Užsakant kelionę mokamas avansas 40 % nuo sumos.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus