(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Rožėmis Kvepianti Turkija

spausdinti programą Turkija
8d.
Rožėmis Kvepianti TurkijaRožėmis Kvepianti TurkijaRožėmis Kvepianti TurkijaRožėmis Kvepianti TurkijaRožėmis Kvepianti Turkija
Rezervuoti

Kelionės programa

Kviečiame į Turkiją, kokios neįsivaizduojate esant, – laukinė gamta, tarp kalnų įsispraudę neapsakomo grožio ežerai, civilizacijos nepaliesti kaimai su gatvėmis maklinėjančiomis karvėmis, patvoriais lesinėjančiomis vištomis, iki horizonto nusidriekiantys rožių laukai ir rožėmis kvepiančios degalinės. Tai vietovės, kur žmonės išgauna aukso vertės kvepiantį gėlių kraują, kur gyvena ramybė ir tyla, kur klausomąsi vėjo bei ežero bangų pliuškenimo ir tarp antikinių miestų likučių prisimenama Šventųjų Apaštalų Pauliaus bei Pilypo kančia.

10 PRIEŽASČIŲ VYKTI Į ROŽĖMIS KVEPIANČIĄ TURKIJĄ:
1. Paskęsite iki horizonto nutįstančiuose rožių laukuose.
2. Išspausite aukso vertės kvepiantį aliejų ir parsivešite namo.
3. Nersite į žiedlapių jūrą.
4. Pardavinėsite rožes kaimo turguje.
5. Palydėsite saulę ant travertino terasų Pamukalėje.
6. Ilsėsitės Turkijos Maldyvuose.
7. Žygiuosite Apaštalo Pauliaus keliu.
8. Tapsite audėjo pameistriu.
9. Rymosite prie Šv.Pilypo kapo Hierapolyje.
10. Minsite laukinių augalų paslaptis ir gydysite laukinius gyvūnus.

1 diena. Į Stambulą skrisime „Turkish airlines“ lėktuvu. Lėktuve bus patiekti skanūs pietūs. Stambule persėsime į kitą lėktuvą, skrendantį į Denizlio Čardako oro uostą. Patogiu privačiu autobusu keliausime į vietiniams žmonėms priklausantį viešbutėlį, kuriame mūsų lauks šeimininkai su sutiktuvių vakariene. Kad kelionė neprailgtų, pakeliui lauks siurprizas. Vakare laisvą laiką praleisime mažame miestelyje Karahaite, kuriame iš požemių verčiasi karštos versmės. Moterys čia ateina, kad pasisemtų jų grožį saugančio molio. Nakvynė viešbutyje Karahaite.

2 diena. Papusryčiavę viešbutyje važiuosime į Buldaną – tekstilininkų sostinę, kur iki šiol meistrai rankomis audžia medvilnę, šilką, liną. 68-erių Selahattinas šio amato pamokys ir mus. Austi jis išmoko iš mamos būdamas vos 8-erių. Sutiksime ir meistrų, kurie dirba modernesnėmis priemonėmis nei Selahattinas. Gal norėsite įsigyti jų rankų darbinių – užuolaidų, patalynės, drabužių, rankšluosčių? Buldanas turi dar vieną garsenybę – simitus. Tai riestainiai, kuriuos kasdien valgo kiekvienas Turkijos gyventojas – 80 mln. gyventojų – 80 mln. iškeptų simitų kasdien! Nors šie riestainiai kepami visoje šalyje, turkai žino, kad Buldane jie – geriausi. Ragausime simitų garsiausioje miestelio arbatinėje ir, žinoma, užgersime turkiška arbata, – taip, kaip daro visi šios šalies žmonės. Apžiūrėsime senojo miestelio spalvotus namus, kurių, laimei, dar nesugadino „restauracija“. Pietums – vietiniai patiekalai! Tuomet šoksime į autobusą ir važiuosime į Tripolį*, – ne tą, kuris Libijoje, o prie Meandro upės, – tačiau ne mažiau garsų. Šis miestas galybę pasiekė romėnų laikais, tad bus proga pasigrožėti romėnų architektų gebėjimais, jų stiliaus ir proporcijų jausmu. Tripolį iki šiol aktyviai tiria archeologai, prieš pora metų čia jie rado 2 tūkst. metų senumo alyvuogių spaudyklą, o pernai – gerai išlaikiusį net 32 metrų ilgio fontaną. Pakeliui į Pamukalę pravažiuosime daugybę sodų, kuriuose žmonės augina figas ir vynuoges. Gal sustosime pasilabinti su jais? Pavakary, kai saulės spinduliai taps nebe tokie aštrūs ir namo išvažiuos dauguma didžiuliais autobusais atvykusių turistų, leisimės į Hierapolį* – milžinišką antikinio pasaulio miestą! Lankysime vieno iš dvylikos apaštalų – Šv. Pilypo kapą, maudysimės Kleopatros baseine. Brisdami tūkstančius metų čiurlenančiais upeliais ir klausydamiesi šilto vėjelio saulę miegot palydėsime ant Pamukalės* balto travertino terasų. Pažiūrėti šio gamtos stebuklo atvyksta žmonės iš viso pasaulio. Laisvu laiku vakarieniausime ir gurkšnosime vyną viename iš žavių restoranėlių. Nakvynė viešbutyje Karahaite.

3 diena. Papusryčiavę viešbutyje skubėsime į Denizlį. Funikulieriumi kilsime į 1400 metrų aukštį ir nuo kalno viršūnės apžvelgsime apylinkes. Atgavę žadą lėksime į Turkijos Maldyvus! Taip vadinamas Saldos ežeras su kerinčiai žydru vandeniu ir akinamai baltu paplūdimio smėliu. Maudysimės, deginsimės ir užkandžiausime ant kranto esančiose užkandinėse. Gerokai po pietų pasieksime kito ežero – Bulduro pakrantę ir ant jos įsikūrusį laukinių gyvūnų reabilitacijos centrą – Lisinia. Čionykščiai žmonės, radę sužeistus paukščius, zuikius, net vilkus, parsigabena į centrą ir juos išgydę, paleidžia atgal į laisvę. Lisinia darbuotojai augina vaistažoles ir iš jų gamina arbatas, kūno priežiūros produktus. Laukinių augalų karalystę stengsimės pažinti keletą kilometrų keliaudami apylinkėmis – ežeras ir kalnai! Nakvosime Kujudžako kaime. Sename name pasijausime kaip namie – su šeimininkais, kurie gyvena kartu, gaminsime vakarienę, gal jie išmokys mus ilgus vakarus leisti be kompiuterio, taip, kaip leidžia kaimo žmonės. Laisvu laiku eisime apžiūrėti kaimo – seni namai, gatvėmis vaikšto karvės, lesinėja vištos, pakrašty rymo senos kapinaitės. Kiek gyvenimų čia prabėgo. Nakvynė pensione Kujudžake.

4 diena. Po pusryčių laukia rožių laukai, besidriekiantys dešimtis hektarų. Padėsime šių nuostabių augalų augintojams skinti kvepiančius žiedus ir vešime juos į eterinio aliejaus spaudyklą. Meistrai žadėjo parodyti kaip senais aparatais, kuriuos naudoja ne viena rožių augintojų karta, distiliuojami žiedai ir studijuosime kaip veikia šiuolaikiniai distiliavimo aparatai. Pietausime kartu su rožių augintojais. Ir iki vakaro patys išmoksime išgauti brangius kvepiančius lašus, pagal senuosius turkų receptus gaminti kūno priežiūros priemones ir ką pagaminę parsivešime namo. Bet – svarbiausia – nersime į rožių žiedlapius tarsi vandenį! Vakarienė lauks pas svetingus šeimininkus, o po jos laisvu laiku virsime rožių uogienę, eisime apžiūrėti kaimo sodų! Nakvynė pensione Kujudžake.

5 diena. Dieną pradėsime nuo kaimiškų pusryčių, o po jų vėl leisimės į rožių laukus, plytinčius aplink kaimą – paskutinė distiliacija, paskutiniai patarimai, paskutiniai kvapai, paskutinės nuotraukos. Vidudienį pasiimsime mantą ir išvažiuosime į Ispartą. Regiono centras turi mažą, bet žavų senamiestį. Pietausime centre, kuriame dominuoja vienintelė – rožinė – spalva, o po to skubėsime į Akpinarą. Šis kaimelis yra 1600 metrų aukštyje. Iš paukščio skrydžio apžvelgę trečiąjį mūsų kelionėje Egirdiro ežerą ir jo apylinkes, nusileisime į ežero pusiasalyje esantį miestelį tokiu pat pavadinimu, kaip ir ežeras – Egirdiras. Jis yra lėtųjų miestų „CittaSlow“ judėjimo narys. Apsistosime nuostabiame pensione ant ežero kranto. Šeimininkas vakarienei žada iškepti ešerį, kuriuo garsėja Egirdiras. Laisvu laiku apžiūrėsime miestelį – ten yra pilis, mečetės, senovinės mokyklos, mažų parduotuvėlių ir kavinaičių, arbatinių. Netoliese esančiame paplūdimyje galima maudytis, gal koks žvejys pasiūlys paplaukioti laivu? Nakvynė pensione Egirdire.

6 diena. Kelsimės labai anksti – su aušra turime suspėti į Bagioreno kaimą. Saulei tekant  suskinti rožių žiedlapiai didžiuliuose krepšiuose asilais atkeliauja į kaimo aikštę, kur atvažiuoja žiedlapių pirkliai. Sėkmingai pardavę derlių eisime pas rožių augintoją turkiškų pusryčių, – neapsakoma patirtis! Pasisotinę pėdinsime į kalnų apsuptą žavų Barla miestelį. Šniukštinėsime po gatves, gersime arbatą, pietausime. Pavakary grįšime į Egirdirą, kad apžiūrėtume miestelį ir sužinotume jo istoriją, patirtume kaip jo žmonės gyvena dabar. Vakarieniausime vėl pensione. Jo šeimininkas – neprilygstamas žuvų patiekalų specialistas. Smalsu, kuo šįkart vaišins? Gal vėžiais, gal karpiais? Laisvu laiku – maudynės ežere ir vakaro arbata miestelyje. Nakvynė pensione Egirdire.

7 diena. Po pusryčių važiuosime prie ketvirtojo mūsų kelionėje Kovados ežero – endeminiai medžiai, paukščiai ir vienas įdomiausių Jazilio kanjonas, išvertus – „parašytas“. Taip jis pavadintas dėl to, kad čia archeologai ant uolų rado labai senus įrašus. Dabar ten valstybės saugomas gamtos parkas. Nupėdinę juo kelis kilometrus atsidursime upėtakių fermoje. Kaip neparagavus čionykščių žuvų? Vėliau aplankysime antikinį miestelį Aladžahiojuk, vietinių vadinamą Adada. Tyrėjai mano, kad pastarasis pavadinimas kilęs iš senosios Anatolijos gyventojų luvių kalbos, bet mums svarbu kiti dalykai – kai Šv. Paulius išsiruošė į pirmąją savo misionieriaus kelionę, jo kelias driekėsi per Adadą! Vakarieniausime Egirdire. Po to – laisvas laikas. Gal kas jėgas norės atgauti vietiniame hamame? Su rožėmis?  Nakvynė pensione Egirdire.

8 diena. Pusryčiausime terasoje, žiūrėdami į iki horizonto nusidriekusį ežerą ir kalnus. Deja, teks atsisveikinti su šiuo gamtos kampeliu ir jame palikti dalelę širdies. Kilsime namo iš Ispartos oro uosto. Į kitą lėktuvą teks persėsti Stambule. Vilnių pasieksime apie 19 valandą.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota:
- Apgyvendinimas šarminguose kaimo viešbutėliuose ir pensionuose, kurie atitinka maždaug 3*;
- Pusryčiai;
- 6 vakarienės;
- Visi pervežimai;
- Lietuvio kelionės vadovo paslaugos bei vertimas;
- Ekskursijos;
- Kėlimasis funikulieriumi;
- Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- Lėktuvų bilietai – Vilnius–Stambulas–Denizlis ir Isparta–Stambulas–Vilnius (apie ~250–350 Eur);
- Pietūs;
- 1 vakarienė;
- Bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos (~50–60 Eur);
- Stiprieji gėrimai per vakarienę;
- Arbatpinigiai (apie 10% paslaugos sumos);
- Medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės finansinių nuostolių draudimai;
- Asmeninės išlaidos;
- Priemoka už gyvenimą vienviečiame kambaryje – 200 Eur.
- Pervežimas Kaunas – Vilniaus oro uostas – 10 Eur/asm į vieną pusę (Būtina užsakyti iš anksto)
- Pervežimas Klaipėda – Vilniaus oro uostas – 18 Eur/asm į vieną pusę (Būtina užsakyti iš anksto)

Pageidaujantiems papildomai:
- Skrydis karšto oro balionu (~150–250 Eur) – būtina užsakyti iš anksto;
- Turkiška pirtis – hamamas (~15 Eur);
- Plaukimas laivu (~15 Eur).

DĖMESIO!
- aukščiau pateiktos kainos asmeniui dviviečiame numeryje. Esant kitiems pageidavimams, prašome kreiptis į kelionių agentūrą.
- aviabilietas po apmokėjimo negrąžinamas.
- organizatorius neatsako už įėjimo į numatytus objektus kainų pokyčius. Pasikeitus kainoms, gali būti parašyta priemoka.
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
-Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
- Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Reikalaujama, kad turisto asmens dokumentas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Asmens dokumentas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu.
- Perkant būtina nurodyti tikslius asmens duomenis (vardas ir pavardė kaip pase), nes klaidų taisymas lėktuvo bilietuose yra galimas tik už papildomą mokestį.
- Skrydžių laikai gali keistis priklausomai nuo skrydžius vykdančios bendrovės ir kitų veiksnių. Patikslinta informacija bus suteikta artėjant kelionei.

DĖMESIO! Užsakant kelionę mokamas avansas 40 % nuo sumos.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus