Kelionės kaina
0 € 1199 €
Kelionės kaina
0 € 1199 €

Didikų Kosakovskių giminės keliais1 d.

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

29 € asmeniui Pirkti
 • Autobusu Lietuvoje
 • Pažintinės kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Lietuvos kultūros, pažangos raidai, klestėjimui daug įtakos turėjo įvairios didikų šeimos. Viena iš tokių yra garsi ir įtakinga grafų Kosakovskių  giminė. XVIII-XIX amžiais ji užėmė reikšmingą vietą Lietuvos politiniame, administraciniame ir kultūriniame gyvenime ir davė mūsų valstybei, bažnyčiai, kultūrai ir karybos istorijai ne vieną iškilią asmenybę. Lankysime Jonavos ir Ukmergės rajonus, kuriuose Kosakovskiai paliko ryškiausius pėdsakus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Lankomi objektai:
  1. Vietinių gidų paslaugos ~ 6 EUR/asm.
  2. Bažnyčių lankymui - aukos (nuo 1 EUR/asm.)
  3. Vaitkuškio dvaras ~ 3 EUR/asm. 
  4. Žeimių dvaro lankymas ~ 3 EUR/asm.
  5. Jonavos krašto muziejaus lankymas ~ 3 EUR/asm. 
 • Pietūs (planuoti ~ 6-8 EUR) ir kitos asmeninės išlaidos.

Pastabos

DĖMESIO! 
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. 
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE BŪTINA DĖVĖTI KAUKES
Būtina išankstinė registracija telefonu 8 5 2751797, +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt
Įsigijus papildomą vietą autobuse, privaloma susisiekti su kelionės vadybininku tel. +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt

Išvykimas: 
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:
VILNIUS ~ 21 val.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Skarulių šv. Onos bažnyčia

   

  Išvyksite ryte. Vyksite į Skarulius. Žemės abipus Neries su klestėjusiu Skarulių dvaru nuo XV a. priklausė Skarulskiams, o apie XVIII a. vidurį Kosakovskiai įsigijo Skarulių dvarą. Iš išorės apžiūrėsite šv. Onos Skarulių bažnyčią. Pasak legendos, po kelionės į Šventąją žemę, grįžęs į Lietuvą Andriejus Skarulskis pastatė Skarulių bažnyčią vienos Jeruzalės bažnyčios pavyzdžiu. Vyksite į Jonavą, kurioje vis dar gyva istorinė Kosakovskių atmintis. Dominykas Kosakovskis ir Marijona Zabielaitė-Kosakovskienė – Jonavos įkūrėjai. Stabtelėsite prie klasicistinio stiliaus senosios Jonavos pašto stoties. Dabar čia įsikūręs Jonavos krašto muziejus ir turizmo informacijos centras. Lankysite šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčią - Kosakovskių giminės mauzoliejų, kuriame ilsisi miesto įkūrėjos Marijonos Zabielaitės-Kosakovskienės, vyskupo, bažnyčios fundatoriaus Juozapo Kazimiero Kosakovskio,  paskutiniojo Abiejų Tautų Respublikos etmono Simono Kosakovskio, Napoleono Bonaparto pirmojo adjutanto, Prancūzų armijos generolo Juozapo Antano Kosakovskio  palaikai.  Susipažinę su Jonavos miesto istorija, vyksite į Žeimių miestelį — vieną seniausių gyvenviečių visoje vidurio Lietuvoje. 1780 m. Žeimių dvarą įsigijo Livonijos vyskupas  Juozapas Kazimieras Kosakovskis, Jonavos įkūrėjų sūnus, ir pastatė klasicistinio stiliaus rūmus. Žeimių dvaras Kosakovskių giminei priklausė iki II-ojo pasaulinio karo. Lankysite Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčią, kurios neogotikiniai bokštai matyti iš labai toli. Bažnyčios šventoriuje yra Kosakovskių šeimyninis mauzoliejus. Iš Žeimių vyksite į Ukmergės rajoną, kuriame toliau lankysite vietoves susijusias su Kosakovskių gimine. Vyksite į Veprius. Tai viena įdomiausių, gausiai gamtos grožiu apdovanota vietovė, esanti Šventosios ir Širvintos upių santakoje. Veprių miestelis įsikūręs ant meteorito išmuštų duobių. Jo centre tyvuliuoja padavimais apipintas Veprių ežeras. Vepriuose ir apylinkėse galime atrasti ne vieną stebuklų pėdsaką: Veprių ežero plaukiančias salas, stebuklingų savybių turinčių šaltinių, legendomis ir padavimais apipintų riedulių ir mitologinių akmenų, piliakalnių. Įdomi Veprių rūmų, kurie turėjo daug šeimininkų, istorija, menanti Pelagijos Kosakovskytės ir  škoto Aleksandro Boverio Sen Klero meilę, caro Aleksandro apsilankymą. 1831 m. sukilimo metu  dvare su 300 sukilėlių buvo apsistojusi Emilija Pliaterytė. Vyksite į Vaitkuškį. Lankysite penkių kartų Kosakovskių giminės rezidenciją. 1764 m. nusipirkęs Vaitkuškį, Mykolas Kosakovskis įkūrė jame šeimos rezidenciją ir nuo to laiko Kosakovskių vienos iš giminės atšakų istoriją susiejo su Ukmergės kraštu. Lankysite Mykolo Kosakovskio funduotą Pašilės šv. Barboros bažnyčią ir Pašilės kapines, kuriose palaidoti Kosakovskių giminės atstovai. Vakare, kupini įspūdžių, grįšite į namus.

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Biržų pilis

Radvilų giminės legenda

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 30 €

Pažaislio vienuolynas

Laikinosios sostinės atradimai (Kaunas)

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 25 €

Panemunės pilis

Panemunės pilių kelias

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 30 €

Plungės dvaras

Žemaitijos sostinė ir Oginskių miestai

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 32 €

Kernavės piliakalniai

Demarkacinės linijos pėdsakais

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 26 €

Vaistinės pastatas

Litvakų kultūros palikimas Jurbarke

Edukacija "Košerinio maisto paslaptys"

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 30 €