Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Lenkijos gotikos perlai - Torunė2 d.

 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Vienas iš septynių Lenkijos stebuklų – Torunės kraštas pasižymi unikalia plytine gotikine architektūra, kuri garsina regioną ir kasmet į jį pritraukia milijonus lankytojų. Gotikiniai mūrai – ne tik estetinio pasigėrėjimo šaltinis. Juose užkoduota beveik tūkstantmetį menanti turtinga istorija: Kryžiuočių Ordino klestėjimo periodas, Lenkijos-Lietuvos valstybės aukso amžius bei reikšmingiausios pirklių ir amatininkų sąjungos regione – Hanza – galybė. Šis puikiai išsilaikęs administracinis ir prekybinis regionas yra per arti, kad nepažintumėt jame slypinčių turtų!

Kelionės akcentai:

 • Mikalojaus Koperniko gimtinė – Torunė, kurioje išvysime puikiai išsilaikiusius plytinės gotikos pavyzdžius;
 • Kulmas - pirmoji kryžiuočių ordino sostinė, kurios vyskupas karūnavo karalių Mindaugą bei įsmylėjelių miestas;
 • Kvidzyno pilis ir Katedra – neeilinis gotikinės architektūros paminklas;

Kelionės datos

2024-04-20 – 2024-04-21

vietų yra
 • GGarantuotas išvykimas

159 € Pirkti

Nakvynė Torunės senamiestyje

2024-05-18 – 2024-05-19

vietų yra
 • GGarantuotas išvykimas

159 € Pirkti

2024-06-15 – 2024-06-16

vietų yra

159 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu;
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos   ~ 80  PLN  (Lenkijos zlotai);
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

Išsamesnė informacija pateikiama kelionės atmintinėje;

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;

Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Priemoka už vienvietį kambarį 30 EUR.

Išvykimo laikai:

4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė;
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle K;
6:05 val. Alytus, degalinė VIADA prie autobusų stoties, arba Marijampolė, degalinė Circle K, Kauno g. 130, prie aplinkelio.

Informaciją apie tikslų išvykimo keliones laiką ir vietą, gido kontaktą, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu likus 1 dienai iki kelionės pradžios.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Torūnės meduoliai

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Keliausime per buvusias prūsų genčių žemes, kol pasieksime gotikinę Torūnę, kurioje gimė berniukas vardu Mikalojus, vietoj Žemės visatos centre patalpinęs Saulę. Vaikštinėsime po viduramžiais suformuotą, puikiai išsaugotą bei puoselėjamą, architektūros paminklų kupiną senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysime  XIII a. pab. pradėtas statyti šv. Jonų ir šv. Jokūbo  katedras,  senojo  Torunės miesto rotušę su įspūdingu bokštu, kuri, miesto svečių nuostabai, nuo viduramžių iki šiandien beveik nepakito. Aplankysime namą, kuriame gimė žymiausias torūnietis –  Mikalojaus Kopernikas,  susipažinsime su pirklių buitimi,  vakarietišką pasaulėvaizdį amžiams pakeitusios asmenybės biografija ir darbais. Į dangų akis kelsime norėdami išvysti ant nestabilaus priemolio sukonstruotą Kreivąjį bokštą, o besidairydami po miestą juosiančią gynybinę sieną pamatysime Tilto vartus – technologinę laikmečio inovaciją. Reikšmingiausią miesto asmenį bei jo darbus dar kartą prisiminsime stabtelėję prie paminklo Mikalojui Kopernikui. Laisvu laiku pageidaujantys aplankys Mikalojaus Koperniko namą muziejų arba Torunės meduolių muziejų. Pageidaujantys degustuos Torūnės alų. Nakvynė Torunėje.

 • 2

  diena

  Kulmas

  Po pusryčių važiuosime į Kulmą – pirmąją kryžiuočių ordino sostinę.  1251 m. popiežius Inocentas IV Lietuvą paskelbė Šv. Petro sosto nuosavybe ir pavedė Kulmo vyskupui Hendenreichui Mindaugą karūnuoti Lietuvos karaliumi. Ekskursijos metu pasivaikščiosime viduramžius menančiomis gatvėmis,apžiūrėsime beveik visiškai išlikusią  2,2 kilometrus besitęsiančią ginybinę sieną su bokštais, bei palei sieną esančias net  6 gotikines bažnyčias. Vienoje iš jų esantis Kulmo dievo motinos paveikslas jau keletą šimtemčių pritraukia tūkstančius piligrimų.  Šiandien Kulmas žinomas ir kaip įsimylėjelių miestas, o  Šv. Mergelės Marijos žengimo į dangų bažnyčioje saugoma šv. Valentino relikvija. Ekskursijos pabaigoje aplankysime svarbiausią miesto statinį – renesansinę rotušę, kuri iš kitų statinių reikšmingai išsiskiria savo formomis. Pamatuosime ant rotušės sienos pritvirtintą "Kulmo lazdą", pasigrožėsime rotušės aikšte. Laisvu laiku norintys  galės užsukti į Kulmo žemės muziejų, įsikūrusi buvusioje rotušėje. Apžiūrėję Kulmą, vyksime į Kvidzyną (dar žinomą  Marienverderio vardu) – Pamario  regiono istorinį centrą, kuriame stovi vyskupų pilies kompleksas kartu su šv. Jono evangelisto katedra. Tai – vienas iš įspūdingesnių gotikinės architektūros paminklų Lenkijoje. Įdomi katedros istorija susijusi su palaimintąja Dorotėja, kurios  kapo aplankyti 1400 m. buvo atvykusi pirmoji turistė iš Lietuvos -  LDK Vytauto žmona Ona. Smalsuolius į Kvydziną taip pat vilioja 2008 m. atrasta Kryžiuočių ordino didižiųjų magistrų kripta bei įspūdingas santarinis bokštas. Aplankę katedrą ir vyskupų pilį vyksime Lietuvos link. Vėlai vakare būsime  Lietuvoje.  

Atsisiųsti programą

2024-04-20 – 2024-04-21

vietų yra
 • GGarantuotas išvykimas

159 € Pirkti

Nakvynė Torunės senamiestyje

2024-05-18 – 2024-05-19

vietų yra
 • GGarantuotas išvykimas

159 € Pirkti

2024-06-15 – 2024-06-16

vietų yra

159 € Pirkti

2024-08-10 – 2024-08-11

vietų yra

159 € Pirkti

2024-09-14 – 2024-09-15

vietų yra

159 € Pirkti

2024-10-12 – 2024-10-13

vietų yra

159 € Pirkti

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Gdanskas

Šiaurės Lenkijos keliais

(Malborkas – Sopotas – Gdanskas – Lidzbark Varminski )

 • 199 €

Rynas

Kryžiuočių pilių keliu

Vasario 24 d. pilyje vyks riterių šventė su viduramžių puota. Dalyviai turės galimybę apsirengti viduramžių epochos kostiumais.

Nakvojant Ryno pilyje, įskaičiuotas viešbučio SPA lankymas. Nakvojant Rešliaus pilyje įskaičiuota vakarienė

 • nuo 152 €