Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Poilsinė pažintinė kelionė prie Baltijos jūros Lenkijoje (Gdanskas)6 d.

su pusryčiais

499 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame

Saulė, jūra ir spindintis smėlis... Skamba kaip puikios atostogos? Tikrai taip! Lenkijos Rivjera – Šiaurės Lenkijos pakrantė – turistus iš viso pasaulio traukia puikiai sutvarkytais paplūdimiais, įspūdingomis kopomis, priverčiančiomis susimąstyti, ar neatsidūrėte Maroko dykumoje, bei nacionaliniais parkais. Čia taip pat sutelkta nemažai istorinių ir architektūrinių vertybių. Gdanske, Fromborke ir Malborke susipažinsime su pasaulinės reikšmės UNESCO objektais, o kurortiniuose miesteliuose tingiai mėgausimės vandens ir saulės lepinimu.
Kelionės akcentai:
Poilsis prie Baltijos jūros;
„Vilko guolis“ – Adolfo Hitlerio būstinė Antrojo Pasaulinio karo metu;
Šventaliepė, kuri nuo viduramžių garsėja stebuklais;
Nakvynė prie jūros;
Plaukiojimas laivais;
Įspūdingo aukščio Olyvos Katedra;
Kultūra bei romantiškais krantinių vaizdais žavintis trimiestis: Gdynia, Sopotas, Gdanskas;
Baltijos pajūrio miestas Gdanskas, kuriame apžiūrėsime net tris vienas už kitą įdomesnius miesto vartus, miesto numylėtinį – Neptūno fontaną, astronominį laikrodį Šv. Marijos bažnyčioje, rodantį ne tik mums įprastą laiką, bet ir pasninko datas ir Mėnulio fazes;
Didžiausios smėlio kopos Europoje Slovinų nacionaliniame parke;
Fromborkas, kurio Katedra žavėjosi Vytautas Didysis;
Štuthofo koncentracijos stovykla, aprašyta rašytojo Balio Sruogos „Dievų miške“;
Marienburgo pilis, kurią Žalgirio mūšio metu nesėkmingai bandė užimti lietuviai su lenkais.

Kelionės datos

2024-06-25 – 2024-06-30

vietų yra

499 € Pirkti

2024-07-23 – 2024-07-28

vietų yra

499 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu;
5 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
kelionės vadovo paslaugos;  
ekskursinė programa;  
kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

papildomos pasirenkamos ekskursijos (*) bei pramogos;
bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos  ~ 280  PLN (Lenkijos zlotai);
medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;

Pastabos

REIKALINGI DOKUMENTAI: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; priemoka už vienvietį kambarį - 200 EUR.
Kelionės metu nuvažiuosime ~ 2300 km.
Išvykimo laikai:
4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė;
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle K;
6:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties.

Kelionės programa

 • 1

  1 diena.

  IMG 9019

  Ryte išvyksime iš Lietuvos, keliausime per Lenkiją į „Vilko guolį“ – Antrojo Pasaulinio karo metu buvusią Hitlerio būstinę. Apžvalginės ekskursijos metu susipažinsime su bunkerių sistema ir nepavykusio pasikėsinimo prieš Hitlerį istorija. Išklausę pasakojimų pajudėsime Šventaliepės link. Vietovė nuo viduramžių garsėja čia įvykusiais stebuklais. Aplankysime barokinį ansamblį: bažnyčią ir jėzuitų vienuolyną, apsuptą žalumos. Smalsuolių dėmesį jis kausto freskomis, iliuzorine tapyba, čia eksponuojamais kalvystės darbais. Galbūt išgirsime vargonais grojančius vienuolius, kuriems muzikuojant atrodo, lyg grotų visas simfoninis orkestras: girdisi smuikų, trombonų, kontrabosų garsai. Pasigėrėję sakraliniu paveldu vyksime į viešbutį prie jūros.

 • 2

  2 diena.

  Sopotas

  Po pusryčių ilsėsimės prie jūros, o pageidaujantieji vyks į Gdynę, Sopotą, Olivą (*.) Pasivaikščiosime vaizdinga Gdynės krantine, susipažinsime su jūriniu uostamiesčio paveldu: užlipsime į burlaivį, apžiūrėsime karinį laivą. Galėsime apsilankyti Jūros muziejuje-akvariume, kuriame gyvena net 2000 įvairiausių jūros būtybių. Vėliau vyksime į šalia esantį Sopotą – garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą. Čia aplankysime ilgiausią Baltijos jūroje – 511 metrų ilgio medinį molą, pasivaikščiosime Monte Cassino alėja, kurios grožį vertino čia savaitei apsistojęs diktatorius Adolfas Hitleris. Nuvykę į dar vieną pajūrio miestelį – Olyvą – apžiūrėsime XII a. statomą katedrą, garsėjančią savo įspūdingais vargonais. Pasigrožėję trimiesčio kultūra ir romantiškais pajūrio vaizdais grįšime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 3

  3 diena.

  Gdanskas

  Po pusryčių ilsėsimės prie jūros, o pageidaujantieji vyks į seną šiaurės Lenkijos uostamiestį Gdanską (*). Susipažinsime su senamiesčiu: praeisime net tris vartus – Aukštutinius, kurie kadaise buvo pagrindiniai miesto vartai, prie kurių pasitikti garbingiausi miesto svečiai, Auksinius – ant kurių fasado matomos figūros, reprezentuojančios gerąsias Gdansko gyventojų savybes ir Žaliuosius – buvusią karalių rezidenciją. Vaikščiodami uosto krantine mėgausimės vokiško stiliaus pastatais, o grįžę į centrinę Ilgojo turgaus gatvę šalia rotušės bokšto išvysime miesto simbolį – Neptūno fontaną, kuris vietiniams toks brangus, jog Antrojo pasaulinio karo metais su kitais ypatingos reikšmės objektais jis buvo išmontuotas ir paslėptas. Apžiūrėsime šalia fontano esantį Artūro namą, kuriame miesto klestėjimo laikotarpiu vykdavo įvairių gildijų ir brolijų narių susirinkimai. Miesto panoramos dominantė – Šv. Marijos bažnyčia – didžiausia iš plytų sukonstruota katedra Europoje, kurios bokštas siekia 77 metrų aukštį, tad šventovė – neblogas orientas paklydusiems turistams. Katedroje esantis astronominis laikrodis, dekoruotas biblinėmis figūromis, rodo ne tik mums įprastą laiką, bet ir pasninko datas ir Mėnulio fazes. Vakare išvyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 4

  4 diena.

  Slovinski nacionalinis parkas

  Po pusryčių ilsėsimės prie jūros, o pageidaujantys keliaus šalia Lebos (*) esantį Slovinų nacionalinį parką, kuriame žavėsimės motulės gamtos kūriniais. Bene įspūdingiausias iš jų – 40 metrų aukštį siekiančios kopos – didžiausios smėlio kopos Europoje. Šias „judančias“ ir savo formą nuolatos keičiančias kopas iš vienos pusės skalauja Baltijos jūros, o iš kitos – Lebsko ežero bangos. Stulbinančiu vaizdiniu gėrėsimės vaikštinėdami pažintiniu taku. Jei turėsime galimybę, plauksime laiveliu Lebsko ežeru. Pažintį su miestu baigsime apsilankę Lenkijos Prezidentų garbės alėjoje. Vakare grįšime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 5

  5 diena.

  Koperniko statula, Fromborkas

  Po pusryčių ilsėsimės prie jūros, o pageidaujantieji vyks į Fromborką, Štuthofą ir Stegną (*). Fromborke, kuriame gyveno ir dirbo žymus astronomas Mikalojus Kopernikas, pamatysime įspūdingą gotikinę katedrą, kuria žavėjosi pats Vytautas Didysis. Aplankysime šalia esančią vyskupų rezidenciją, kurioje apžiūrėsime vietovėje vykdytų archeologinių kasinėjimų metu surinktus radinius bei ekspoziciją, skirtą Mikalojaus Koperniko gyvenimui bei darbams apžvelgti. Jei turėsime galimybę, plauksime laivu į Krynicą Morską. Apsilankysime Štuthofo koncentracijos stovykloje, kurioje naciai įkalino nemažai reikšmingų Lietuvos inteligentijos atstovų. Šią vietą, galbūt, prisimenate iš rašytojo Balio Sruogos romano „Dievų miškas“. Žvejų miestelyje Stegnoje užsuksime į XVII a. statytą fachverkinę vokiško stiliaus bažnyčią, kurioje išvysime ne tik bažnytinius reliktus, bet ir netikėtus radinius: valtis, laivų modelius, vairus. Vakare grįšime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 6

  6 diena.

  Marianburgas

  Po pusryčių važiuosime į Malborką – buvusią kryžiuočių ordino sostinę. Apsidairę po didžiausios Europoje pilies teritoriją suprasime, kodėl lietuviams užimti šios tvirtovės nepavyko. Įspūdingo dydžio rūmų, užimančių 20 hektarų plotą, sienos saugo turtingą galingiausių to meto Rytų Europos valstybių – LDK, Lenkijos karalystės bei Prūsijos istoriją. Čia buvo vokiečių į nelaisvę paimtas ir įkalintas Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, už tai Ordinui jo sūnus Vytautas keršijęs Žalgirio mūšio metu. Apsižvalgę po pilyje įkurtą muziejų bei pasigėrėję apylinkių vaizdu per Lenkiją keliausime namo. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Atsisiųsti programą

2024-06-25 – 2024-06-30

vietų yra

499 € Pirkti

2024-07-23 – 2024-07-28

vietų yra

499 € Pirkti

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės