Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Po Latgalos kraštą: Agluona, Kristaus kalnas, Daugpilis1 d.

59 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Kviečiame į turiningą maršrutą po Latgalą. Nuo seno su kaimynais latviais mus sieja  baltiškos šaknys, bendra etninė ir kalbinė kilmė. Keliaudami turėsime galimybę išgirsti latgalių genties istoriją, susipažinti su regiono tradicijomis, aplankyti įdomiausius kultūrinius bei gamtinius objektus, bei, žinoma, mėgautis kaimynų svetingumu bei vaišingumu!
Kelionės akcentai:
Grožėjimasis Aukštaitijos ežerais nuo Zarasų apžvalgos rato;
Agluonos bazilika, garsėjanti stebuklingu Dievo Motinos paveikslu, kurį matė pats popiežius Jonas Paulius II;
Latgalietiškos vaišės Agluonos duonos muziejuje;
Kristaus Karaliaus kalnas –
skulptūrų kompleksas, kuriame tvyro ypatinga energija;
Latgalos sostinė Daugpilis, kuriame sutelkta daug įdomių objektų, iš kurių įspūdingiausias – Daugpilio tvirtovė, beveik nepakitusi nuo XIX a.

Kelionės datos

2024-06-15 – 2024-06-15

vietų nėra
 • GGarantuotas išvykimas
 • IIšparduota

59 € Pirkti

2024-08-10 – 2024-08-10

vietų yra

59 € Pirkti

2024-10-05 – 2024-10-05

vietų yra

59 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

Transportas;
Gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Lankomiems objektams rekomenduojame turėti ~ 27 EUR.
Medicininių išlaidų draudimas

Pastabos

- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
- Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
- BŪTINAS LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.
Išvykimas: 
6.00 val. Vilnius,
Spaudos rūmų aištelė
Informaciją apie tikslų išvykimo kelionės laiką ir vietą, gido kontaktą, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu likus 1–3 dienoms iki kelionės pradžios.

Informaciją apie tikslų išvykimo keliones laiką ir vietą, gido kontaktą, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu likus 1 dienai iki kelionės pradžios.

Nuolaidos taikomos nuo pradinės kainos. Nuolaidos nesumuojamos.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Daugpilio Šventųjų kankinių Boriso ir Glebo stačiatikių soboras

  Išvyksime anksti ryte. Važiuosime vaizdingais Aukštaitijos keliais Lietuvos-Latvijos pasienio link. Pakeliui stabtelėsime prie Zarasų apžvalgos rato, nuo kurio atsiveria nuostabi didžiausio regiono turto – ežerų panorama. Pasigrožėję motulės gamtos suformuotais stebuklais keliausime toliau. Pasieksime Agluoną. Senovėje čia būta aukojimų šventvietė, tryško gydomojo vandens šaltinėlis, augo šventi ąžuolai. Yra spėjimų, kad būtent čia buvo nužudytas ir palaidotas Lietuvos karalius Mindaugas su sūnumis. Šiandien miestelio pasididžiavimas – didinga Agluonos bazilika, garsėjanti ne tik didingais Žolinių atlaidais, bet ir centrinį altorių puošiančiu stebuklingu Dievo Motinos paveikslu. Regėsime bazilikoje saugomas meno vertybes, išgirsime apie Jono Pauliaus II vizitą joje. Apžiūrėję šventovę apsilankysime Agluonos duonos muziejuje, kuriame  ne tik sužinosime įdomybių apie jos kepimo procesą, tačiau ir degustuosime latgalietiškus patiekalus. Kiekvienas galėsime pasukti girnas, savo rankose palaikyti pilną grūdų sėtuvę, pamatyti muziejuje surinktą daugiau nei šimto su grūdų perdirbimu ir duonos kepimu susijusių eksponatų: spragilų, ližių, duonkubilių... Pasidžiaugę kaimynų svetingumu tęsime pažintį su miestu. Aplankysime Kristaus Karaliaus kalną, kurio pavadinimas neapgauna – tai unikalių skulptūrų kompleksas, kuriame tvyro ypatinga, dangiška energetika. Daugiau nei 50 čia esančių skulptūrų bei daugybę skirtingų augalų prižiūri savanoriai, tikintys, kad daro gerą darbą, už kurį jiems atlygins Dievas.
  Kaipgi kelionė į Latgalą nepažinus jos sostinės? Keliausime į Daugpilį – miestą prie Dauguvos upės, kurio istorija bei pats pavadinimas (pilis prie Dauguvos) sietinas su Livonijos ordino valdymo laikotarpiu. Pažintinės ekskursijos metu apžiūrėsime Šv. Aleksandro Neviškio stačiatikių koplyčią, kuri buvo atkurta tik 2004 m. kaip atsakas sovietų naikinimams (1962 m. čia buvo susprogdinta prieš tai šioje teritorijoje stovėjusi katedra). Apsilankysime Daugpilio tvirtovėje – lankomiausioje vietoje mieste, kurioje itin mėgsta fotografuotis turistai. Jos populiarumą lemia ne tik išskirtinė objekto forma, primenanti žvaigždę, tačiau ir įtvirtinimo reikšmingumas – tai paskutinioji tokio tipo tvirtovė pasaulyje, kuri nuo XIX a. išliko beveik nepakitusi. Daugiataučio miesto charakterį geriau pažinsime vaikštinėdami pėsčiųjų bulvaru, o pasiekę Universiteto skverą pajusime romantišką Daugpilio dvasią. Čia išvysime Saulės laikrodį, kuriuo naudojantis laiką sekti yra paprasčiau, nei galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasimėgavę latgalių svetingumu bei gražiaisiais miestų objektais vakare grįšime į Lietuvą.

Atsisiųsti programą

2024-06-15 – 2024-06-15

vietų nėra
 • GGarantuotas išvykimas
 • IIšparduota

59 € Pirkti

2024-08-10 – 2024-08-10

vietų yra

59 € Pirkti

2024-10-05 – 2024-10-05

vietų yra

59 € Pirkti

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės