(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Demarkacinės linijos pėdsakais

spausdinti programą Lietuva
1d.
Demarkacinės linijos pėdsakaisDemarkacinės linijos pėdsakaisDemarkacinės linijos pėdsakaisDemarkacinės linijos pėdsakaisDemarkacinės linijos pėdsakais
Rezervuoti

Kelionės programa

„Miela Neris, mūs upelių gimtinė, skaistų tur veidą ir dugną auksinį“ – rašė Adomas Mickevičius. Todėl ir kviečiame į netolimą, bet labai įdomią kelionę  Neries upės apylinkėmis!
Atvyksite į Dūkšto ąžuolyną. Visai šalia sostinės slypi ištisi natūralios gamtos ir kultūros lobynai. Tai unikalus gamtinis objektas, išlaikęs amžių išbandymus. Čia auga 170 – 200 metų ąžuolai. O ką jau kalbėti apie biologinę įvairovę - retų augalų, grybų, kerpių rūšis!  Keliausite Dūkštos pažintiniu taku. Pasisvečiavę gamtoje, toliau važiuosite į Kernavę. Padavimas skelbia, kad, užgesinus šventąją ugnį Vilniuje, Krivių Krivaitis, vyriausias žynys, persikėlė į Kernavę ir čia toliau garbino senuosius dievus.  Nuo  senojo akmens amžiaus ( 9 - 8 tūkst. pr. Kr.) iki pat ankstyvųjų viduramžių čia be pertrūkio gyveno žmonės, palikę gausius savo gyvenimo pėdsakus. Apie tai liudija puikus Neries upės Pajautos slėnis bei jame pasibarstęs visas piliakalnių kompleksas. Pasivaikščiodami užkopsite į vieną ar kitą iš jų, išgirsite pačius įdomiausius nutikimus, susijusius su Kernavės istorija... Vyksite Musninkų link. Tai didžiųjų Nepriklausomybės kovų kryžkelė, kadaise miestelį siaubė svetimos kariuomenės: 1918 m. juos užėmė bolševikai, 1919 m. — Lenkijos kariuomenė, o 1920 m. ties Musninkais vyko Lietuvos kariuomenės ir Lenkijos kariuomenės dalinių kovos. Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje palaidotas čia kunigavęs signataras kunigas Alfonsas Petrulis, kuris tiek Lietuvoje, tiek užsienyje rūpinosi lietuvių kalbos mokymu ir įtvirtinimu. Vyksite į Širvintas. Kovų su L. Želigovskio kariuomene metu, Širvintos atsidūrė įvykių centre. 1919 m. miestelis buvo užimtas, 1920 m. vėl prijungtas prie Lietuvos, o pasirašius paliaubų sutartį, pateko į neutraliąją zoną. Pamatysite paminklą žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę atminti.  Vyksite Giedraičių link. Šis miestelis, kaip ir Širvintos, minimas pasakojime apie mūšius dėl Vilniaus prieš L. Želigovskio kariuomenę. 1920 m. spalį, sulaužydama Suvalkų susitarimą, Želigovskio kariuomenė užėmė Vilnių ir žygiavo gilyn  į Lietuvos teritoriją. Silvestro Žukausko vadovaujamai lietuvių kariuomenei pavyko sustabdyti invaziją ir pasiekti paliaubas, laikinai nustatant neutraliąją zoną, į kurią pateko ir Širvintos su Giedraičiais. Pergales įamžino paminklai. Pasienio istorijas pasakoja Giedraičių mokykloje įrengtas muziejukas. Grįžtant namų link stabtelėsite Glitiškėse.  Glitiškių dvaras minimas nuo 1483 m. XVI a. – XVII a. priklausė Petkevičiams, XVIII a. pirmoje pusėje – Stanevičiams, vėliau, iki Antrojo pasaulinio karo – Jelenskiams. Antrojo pasaulinio karo metais dvarą administravo vokiečių paskirtas Vladislovas Komaras (kilęs iš Raguvėlės dvaro) maistu ir pašaru aprūpindavo Armijos Krajovos partizanus. Po karo rūmuose įkurta mokykla. Šalia dvaro auga gamtos paminklas Glitiškių ąžuolas – 25 m aukščio, 2,3 m skersmens, 7 m apimties. Vakare grįšite į Vilnių.

Papildoma informacija

Į kelionės kainą įskaičiuota:
- Transportas.
- Ekskursinė programa.
- Gido paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
- Lankomiems objektams planuoti  ~ 10 EUR.
- kelionės draudimas
- asmeninė išlaidos

DĖMESIO!
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
- Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
- Kelionėje pietūs kavinėje neplanuojami. Pasiimkite savo užkandžių ir gėrimų.
- AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE (UŽDARUOSE)  BŪTINA DĖVĖTI KAUKES

Išvykimas:
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 20 val.


Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus