(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Po Medininkų kraštą

spausdinti programąKelionės atmintinė Lietuva
1d.
Po Medininkų kraštąPo Medininkų kraštą
Rezervuoti

Kelionės programa

Vilniaus kraštas, dažnai turistų ir keliautojų aplenkiamas, tačiau garbingas savo istorija, turtingas kultūros paveldu, gamtos reginiais.
Išvyksite ryte. Keliaudami  pasienio link,  užsuksite į nedidelį Nemėžio miestelį. Šiandien tai seniūnijos centras ir viena iš nedaugelio Lietuvoje esančių gyvenviečių, kur gyvena musulmonišką tikėjimą išpažįstantys totoriai.  Nemėžio pavadinimas žinomas dar nuo Vytauto Didžiojo laikų, kada 14 a. pabaigoje čia jis apgyvendino totorių šeimas. Totorių bendruomenės papročiai ir tradicijos išlikę iki šiol. Veikia mečetė. Šalia jos yra senosios totorių kapinės. Ekskursijos pabaigoje turėsite galimybę paragauti totoriškų patiekalų.
Važiuojant toliau, verta stabtelėti Bareikiškėse. Nedidelis Vilnijos krašto kaimas turtingas savo kultūriniu paveldu. Yra žinoma, kad  čia  buvęs dvaras priklausė grafui Benediktui Tiškevičiui. Dvare gyveno ir kūrė lenkų poetas Vladislavas  Sirokomlė. Galima sakyti, kad savo laiku čia virte virė kultūrinis gyvenimas, jame  lankėsi žymūs poetai, rašytojai, dailininkai. Apžiūrėsite įrengtą ir neseniai atnaujintą  V.Sirokomlės muziejų.  Toliau važiuosite į Medininkus. Medininkai yra sena gyvenvietė. Netoli miestelio - atstatyta Medininkų pilis, architektūros ir istorijos paminklas. Tai seniausia gardinio tipo pilis Baltijos šalyse, vienas iš svarbiausių gynybos nuo kryžiuočių ir totorių punktas.  Su Medininkų pilimi yra susiję labai daug vardų, garsėjusių Lietuvos ir Lenkijos istorijoje. Pasak istorikų, kadaise čia būta Lietuvos centro. Visai neseniai išlikusiame restauruotame pilies bokšte įkurtas muziejus, kuris skirtas pilies bei šio krašto istorijai atspindėti. Lankysite muziejų,  apžvelgsite  apylinkes iš bokšte įrengtos apžvalgos aikštelės. Pabuvosite  ant vieno iš aukščiausių Lietuvos žemės paviršių – Juozapinės kalvos. Tiesa, visiškai greta  – Aukštojas, šiandien laikoma aukščiausia Lietuvos kalva. Tiek Juozapinė, tiek Aukštojas priklauso Medininkų kalvynui, kuris neturi vienos ryškiai išsiskiriančios viršūnės.  Šiandienos istorijoje Medininkų vardas mena tragiškus 1991 metų vasaros įvykius.
Vakare grįšite į namus.

 

Papildoma informacija

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.
PASTABOS:
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Lankomiems objektams planuoti  ~ 17 EUR.

Išvykimas:
9:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 18 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus