(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Šiapus ir anapus Nemuno

spausdinti programąKelionės atmintinė Lietuva
1d.
Šiapus ir anapus NemunoŠiapus ir anapus NemunoŠiapus ir anapus NemunoŠiapus ir anapus Nemuno
Rezervuoti

Kelionės programa

Daugelis tradiciškai žino apie dešinį Nemuno  krantą ir garsųjį  Panemunės pilių kelią. O kairėje Nemuno pusėje esanti Zanavykija rečiau lankoma, bet ne mažiau gausi įdomiausiais kampeliais!
Išvyksite ryte. Besidairant į zanavykų žemės kraštovaizdį, atvyksite į Šakius – zanavykų sostinę. Miesto centrą puošia parko apsuptas ežeras ir nedidelis skveras, kuriame kas valandą skamba 24 varpų kariljonas, džiuginantis tiek miesto gyventojus, tiek svečius.  Greta ežero yra daktaro V.Kudirkos biustas, stovintis toje vietoje, kur kadaise gyveno Vincas Kudirka. Lankysite Zyplių dvarą. Ne taip seniai buvęs apleistas ir užmirštas, šiandien dvaras prikeltas naujam gyvenimui. Restauruoti dvaro rūmai, vežiminės pastate įrengtas Zanavykų krašto muziejus. Muziejaus įkūrėjai-zanavykų ateitininkai. Pirmasis direktorius – studentas medikas Antanas Pavalkis.  Zyplių dvaras yra vienas jauniausių dvarų Lietuvoje. Jo istorija nesiekia 200 metų... Apžiūrėsite  išlikusį 11 dvaro pastatų ansamblį,  dvarą supantį parką. Pajusite, kodėl galima teigti, kad į šį dvarą tikrai sugrįžta meno, grožio ir išminties dvasia...
Toliau maršrute – Sudargas. Unikalus palei Nemuną nutūpęs miestelis garsus penkių piliakalnių kompleksu, datuojamu II tūkst. pradžia. Kovose su kryžiuočiais tai buvo svarbus gynybos punktas.  Sakoma, kad niekur Lietuvoje nepamatysite tokios panoramos, kaip čia: piliakalnių virtinė apjuosta melsva Nemuno juosta ir tolumoje dungsantys Ragainės ir Tilžės bokštai...   Netoli Sudargo aplankysite senovinę etnografinę, autentišką kaimo sodybą. Suvalkiečio sodyba išlikusi su senoviniais ūkiniais pastatais, dideliu kiemu bei sodu. Svetingi šeimininkai atvers duris ir supažindins su zanavykų tradicijomis, papročiais. Toliau kelias ves į  Kidulius – Užnemunės dvarą, vadinamą karališkuoju. Toks  pavadinimas neatsitiktinai – čia 1807 metais gyveno Prūsijos karalius Vilhelmas III, ruošdamasis pasirašyti pralaimėjimo sutartį su Prancūzijos imperatoriumi Napoleonu. Dvaras, tiesa, nedidelis, šiandien restauruotas, yra vietinės bendruomenės kultūros centras. Iš Kidulių ilgiausiu transporto tiltu persikelsite į vadinamą pilių kelią ir grįšite į namus.

Papildoma informacija

 

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.
PASTABOS:
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Lankomiems objektams planuoti  ~ 18 EUR.

Išvykimas:
7:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
8:20 val. KAUNAS, PC "Mega" degalinė CircleK.

Grįžimas:
VILNIUS ~ 23 val.
KAUNAS ~ 22 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus