(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Talinas – Sarema – Hiuma

spausdinti programąKelionės atmintinė Estija
3d.
Talinas – Sarema – HiumaTalinas – Sarema – HiumaTalinas – Sarema – HiumaTalinas – Sarema – HiumaTalinas – Sarema – HiumaTalinas – Sarema – HiumaTalinas – Sarema – HiumaTalinas – Sarema – Hiuma
Rezervuoti

Kelionės programa

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos, keliaujame per Lietuvą, Latviją, Estiją. Iš Virtsu uosto keltu (~20 min.) keliamės į Muhu salą, kur, anot keliautojų, ilsisi laikas. Besigrožėdami jos peizažu (akmenų luitais, kadagynais ir pelkynais), Vaike Vain sąsiauriu vykstame į didžiausią Estijos Saaremos salą. Vakariniame krante pasiekiame Pangos skardį, kurio aukštis 21,2 metro, o prieš akis – Baltijos jūra. Anglos vėjo malūnų muziejuje po atviru dangumi grožimės senaisiais malūnais. Aplankome Kali ežerą, kurį suformavo šioje vietoje daugiau negu prieš 4000 metų nukritęs meteoritas. Tai pirmasis Europoje ir antrasis pasaulyje krateris, kurio meteoritinė kilmė įrodyta. Atvykstame į Kuressaarę – salos sostinę, miestą-kurortą. Aplankome didingą, riterių laikus menančią pilį - geriausiai išlikusią viduramžių pilį Baltijos šalyse. Laisvu laiku pasivaikščiosime po jaukų kurortinį miestą, pavakarosime mažose kavinukėse. Nakvosime viešbutyje Kuressaarėje.

2 diena. Po pusryčių iškeliaujame pasidairyti po antrąją savo dydžiu Estijos salą - Hiiumą. Keltu iš Triigi uosto plaukiame (~ 1 val.) į salą, kuri savo forma primena skrendantį paukštį ir yra vadinama  „kylančiąja iš vandens“. Nors ši sala – vis dar neužkariautos gamtos karalystė, mūsų kelionės tema – švyturiai. Keliaujame į pietinį Ristnos iškyšulio krantą ir aplankome patį mažiausią (30 m.) Ristnos švyturį. Prieš jūsų akis atsivers nepaprastai graži pakrantė, nusėta „laimingais“ akmenimis, skalaujama aukščiausių bangų – tai banglentininkų rojus. Keliaujame toliau ir aplankome  salos simbolį, trečią pagal senumą pasaulyje, Kopu švyturį, kuris saloje stovi ir veikia nuo 1531 m. Tai vakariausiame salos krante šviečiantis švyturys, kurio aukštis – 36 m. Belieka aplankyti patį aukščiausią  - Tahunos švyturį (aukštis – 39 m.), kuris yra šiauriausiame salos taške ir vadinamas Estijos Eifeliu. Ne tik užkopsime į švyturį, kurį suprojektavo pats Gustavas Eifelis, bet ir pasivaikščiosime po akmenų labirintą,  apžiūrėsime paminklą kelto „Estonia“ nuskendusiems vaikams. Iš Helterma uosto plauksime (~ 1,5 val.) į žemyną ir pasidairysime po Estijos kurortinį miestą - Hapsalu. Mieste aplankysime viduramžių pilies griuvėsius, pasivaikščiosime kurorto promenada. Tada vyksime į Taliną. Nakvosime viešbutyje Talino priemiestyje.

3 diena. Papusryčiaujame ir važiuojame pasidairyti  po Estijos sostinę Taliną - vieną seniausių Baltijos miestų. Sustojame ir pasivaikštome pačiame gražiausiame miesto parke - Kadriorge, kur grožimės barokiniais rūmais, statytais XVIII amžiuje, sužinome, kur yra Estijos prezidento rezidencija.  Aplankome Piritos priemiestį, kuriame yra olimpinis buriavimo centras ir XV a. statyto Šv. Brigitos vienuolyno archeologinė vietovė. Keliaujame į viduramžių senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir užkopę į Toompea kalvą matysime pilį - istorinį politinį ir administracinį centrą - dabar joje dirba Estijos parlamentas. Įspūdingas savo forma - Aleksandro Neviškio  soboras, Domo katedra - viduramžius menanti svarbiausia miesto bažnyčia, apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria Talino panoramos. Nusileidę į žemutinį miestą, pasuksime prie Rotušės, kuri yra senamiesčio širdyje, pasigrožėsime miesto amatininkų ir pirklių namais, Šv. Mikalojaus ir Šv. Olavo bažnyčiomis, pasiklausysime, ką pasakoja miesto sienos bokštai. Laisvu laiku paklaidžiosime siauromis gatvelėmis, užsuksime į jaukias kavinaites, pasimėgausime Talino nepaprastumu. Po pietų išvyksime į Lietuvą. Namo sugrįšime vėlai vakare.

Papildoma informacija

REIKALINGI DOKUMENTAI

Galiojantis LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas ne trumpesnis negu 3  mėn. kelionei pasibaigus.

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

  • kelionė autobusu;
  • 2 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose;
  • ekskursinė programa;
  • kelionės vadovo paslaugos;
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

PASTABOS:

  • mokamiems objektams ir keltų bilietams keleiviui ir autobusui rekomenduojame turėti ~30 EUR;
  • objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
  • kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos - už papildomą mokestį;
  • medicininių išlaidų draudimas į kelionės kainą neįskaičiuotas;
  • priemoka už vienvietį kambarį -30 EUR.

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 2000 km.

3.30 val. VILNIUS Spaudos rūmų aikštelė
4.45 val. KAUNAS  PC "Mega" degalinė CircleK
6.00 val. PANEVĖŽYS autobusų stotis prie parduotuvės IKI

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus