(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Lenkijos gotikos perlas - Torūnė

spausdinti programą Lenkija
2d.
Lenkijos gotikos perlas - TorūnėLenkijos gotikos perlas - TorūnėLenkijos gotikos perlas - TorūnėLenkijos gotikos perlas - TorūnėLenkijos gotikos perlas - Torūnė
Rezervuoti

Kelionės programa

Vienas iš septynių Lenkijos stebuklų – Torūnės kraštas pasižymi unikalia plytine gotikine architektūra, kuri garsina regioną ir kasmet į jį pritraukia milijonus lankytojų. Gotikiniai mūrai – ne tik estetinio pasigėrėjimo šaltinis. Juose užkoduota beveik tūkstantmetį menanti turtinga istorija: Kryžiuočių Ordino klestėjimo periodas, Lenkijos-Lietuvos valstybės aukso amžius bei reikšmingiausios pirklių ir amatininkų sąjungos regione – Hanza – galybė. Šis puikiai išsilaikęs administracinis ir prekybinis regionas yra per arti, kad nepažintumėt jame slypinčių turtų!

Kelionės akcentai:
- Lietuvos–Lenkijos karalienėms priklausiusi pilis Golub–Dobžynėje;
- Mikalojaus Koperniko gimtinė – Torūnė, kurioje išvysime puikiai išsilaikiusius plytinės gotikos pavyzdžius;
- Pirmoji kryžiuočių ordino sostinė – Kulmas, kurios vyskupas karūnavo karalių Mindaugą;
- Kvidzyno pilis ir katedra – neeilinis gotikinės architektūros paminklas;
- Griunvaldas – Žalgirio mūšio vieta.


1 diena.
Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Keliausime per buvusias prūsų genčių žemes, kol pasieksime Golub–Dobžyną. Mieste prieš akis išvysime įspūdingą kryžiuočių pilį, priklausiusią ne tik Ordino kariams ir vienuoliams, bet, ir Lietuvos–Lenkijos karalienėms bei karalaitėms.  Aplankysime vidinį kiemą, rūsius, valgomąjį, miegamąjį ir kankinių kambarį. Susipažinę su kryžiuočiu miestu vyksime į gotikinę Torūnę, kurioje gimė berniukas vardu Mikalojus, vietoj Žemės visatos centre patalpinęs Saulę. Vaikštinėsime po viduramžiais suformuotą, puikiai išsaugotą bei puoselėjamą, architektūros paminklų kupiną senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysime XIV a. sukonstruotą senąją rotušę, kuri, miesto svečių nuostabai, nuo viduramžių iki šiandien beveik nepakito. Rokoko stilius užuominas gotikiniame mieste išvysime apsižvalgę po Šv. Dvasios bažnyčią, o šalia esančiame žymiausio miestiečio –  Mikalojaus Koperniko name susipažinsime su vakarietišką pasaulėvaizdį amžiams pakeitusios asmenybės biografija ir darbais. Į dangų akis kelsime norėdami išvysti ant nestabilaus priemolio sukonstruotą Kreivąjį bokštą, o besidairydami po miestą juosiančią gynybos sieną pamatysime Tilto vartus – technologinę laikmečio inovaciją. Reikšmingiausią miesto asmenį bei jo darbus dar kartą prisiminsime stabtelėję prie paminklo Mikalojui Kopernikui. Laisvu laiku pageidaujantys degustuos Torūnės alų, o smaližiai – garsiuosius Torūnės meduolius. Vakare vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

2 diena. Po pusryčių važiuosime į Kulmą – pirmąją kryžiuočių ordino sostinę. Šio miesto vyskupui popiežius pavedė karūnuoti pirmąjį ir vienintelį Lietuvos karalių Mindaugą. Ekskursijos metu pasivaikščiosime viduramžius menančiomis gatvėmis, pamatysime beveik visiškai išlikusias 2,2 kilometrus besitęsiančias miesto sienas su bokštais ir svarbiausią statinį – renesansinę rotušę, kuri iš kitų statinių reikšmingai išsiskiria savo formomis bei interjeru. Apžiūrėję Kulmą vyksime į Kvidzyną – Pomezanijos regiono istorinį centrą, kurioje stovi vyskupų pilies kompleksas kartu su katedra. Tai – vienas iš įspūdingesnių gotikinės architektūros paminklų Lenkijoje, kurį geriau pažinsime ekskursijos metu. Paskutinė kelionės stotelė patenkins visų istorijos mylėtojų smalsumą. Atvyksime į Griunvaldą – Žalgirio mūšio vietą, kurioje jungtinė LDK ir Lenkijos kariuomenė palaužė Kryžiuočių Ordino, grasinusio pagoniams lietuviams ilgus metus, galią. Pasivaikščiosime po vietovę, kurioje tvyro istorinė dvasia. Apžiūrėję mūšio maketą keliausime per Lenkiją. Vėlai naktį grįšime į Lietuvą.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- Kelionė autobusu;
- 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
- Kelionės vadovo paslaugos;
- Ekskursinė programa;
- Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos  ~ 50  PLN  (Lenkijos zlotai);
- Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
- Priemoka už vienvietį kambarį 20 EUR.

DĖMESIO!
- Išsamesnė informacija pateikiama kelionės atmintinėje;
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
- Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
- BŪTINAS LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.

DĖL COVI19 rizikos REKOMENDUOJAMA GRĮŽUS IŠ UŽSIENIO REGISTRUOTIS INTERNETU, ADRESU: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

Išvykimas iš Lietuvos:
4.00 val. VILNIUS Spaudos rūmų aikštelė
5.15 val. KAUNAS  PC "Mega" degalinė CircleK
6.15 Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties

Kelionės metu nuvažiuojama  ~ 1300 km.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus