Kelionės kaina
0 € 3999 €
Kelionės kaina
0 € 3999 €

Aukštaitijos nacionalinis parkas1 d.

47 € asmeniui Pirkti
 • Autobusu Lietuvoje
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Aukštaitija – vienas iš gražiausių kampelių Lietuvoje. Aukštaičiai sako: gražiau pasaulyje nėr...Svarbiausiomis gamtos vertybėmis čia laikoma ežerai, kraštovaizdį puošiantys pušynai ir piliakalniai. Siekiant išsaugoti unikalų gamtos kampelį, čia įkurtas Aukštaitijos nacionalinis parkas - pirmoji  tokio tipo saugotina teritorija mūsų šalyje.

Kelionės datos

2024-09-07 – 2024-09-07

vietų yra

47 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Lankomi objektai (kainos gali keistis, tikslinamos prieš kelionę)
1. Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro bilietas 2 EUR/asm. 
2. Vietinių gidų paslaugos ~ 10 EUR/asm. 
3. Ginučių vandens malūnas ~2 EUR/asm. 
4. Edukacinė šakočio kepimo programa Strigailiškyje ~ 10 EUR/asm. 
5. Edukacinė programa "Pažink bites saldžiai" ~ 10 EUR/asm.
6. Bitininkystės muziejaus lankymas su muziejaus gidu -  10 EUR/asm.  
7. Asmeninės išlaidos, pietūs ( ~ 15 EUR). 

Pastabos

DĖMESIO!
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Įsigijus papildomą vietą autobuse, privaloma susisiekti su kelionės vadybininku tel. +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt
Išvykimas: 

8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas į VILNIŲ: ~ 20 val.

Informaciją apie tikslų išvykimo keliones laiką ir vietą, gido kontaktą, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu likus 1 dienai iki kelionės pradžios.

Nuolaidos taikomos nuo pradinės kainos. Nuolaidos nesumuojamos.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Aukštaitijos nacionalinis parkas

  Kelionę didžiuoju parko žiedu pradėsite nuo Palūšės. Įsikūrusi  gražiame Lūšio ežero pakrantės prieglobstyje,  ši gyvenvietė yra tarsi nacionalinio parko vartai. Būtent iš jos   prasideda daugelis turistinių maršrutų po šį regioną. Pabuvosite parko Lankytojų centre. Gausus ežerynas formavo čia gyvenusių žmonių tradicijas. Netoliese  didžiausia miestelio puošmena – Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia. Savitomis architektūrinėmis ypatybėmis bažnyčia atspindi seniausią Lietuvos medinių bažnyčių statybos laikotarpį. Bažnyčia pastatyta be geležinių vinių. Keliausite sukdami ratą aplink Šakarvos, Alksnio, Ūkojos ežerus. Užkopsite ant  Ladakalnio. Tai 176 m aukščio kalnas, gamtos paminklas. Nuo jo atsiveria nepakartojama ežerų krašto panorama. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai - didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Atvyksite į Ginučius. Jus pasitiks įdomus  istorinis objektas – Ginučių piliakalnis. Jį sudaro dviejų piliakalnių kompleksas. Spėjama, kad  9-12a. čia stovėjusi medinė Linkmenų pilis, metraščiuose aprašyta dar 1373 m. Ant piliakalnio stovi paminklinis akmuo, bylojantis, kad čia lankėsi prezidentas Antanas Smetona. Užsuksite prie vieno iš Aukštaitijos nacionalinio parko simbolių - Ginučių vandens malūno.  Malūnas buvo pastatytas XIX a. antroje pusėje ant Srovės upelio ir veikė iki 1968 m. Ginučių malūnas yra valstybės saugomas paminklas su išlikusia senovine, autentiška įranga.  Antrame malūno aukšte, pastogėje, veikia ekspozicija, pasakojanti apie duonos kelionę nuo grūdo iki stalo. Keliausite į Senovinės bitininkystės muziejų Stripeikių kaime. Stripeikiai - seniausias Aukštaitijos nacionalinio parko kaimas. Net penki pastatai su ekspozija kviečia pažinti bites bei jų gyvenamąsias erdves, sužinoti daugiau apie bitininkavimą ir jo raidą, bičių produktus, medinguosius augalus... Pagal galimybę dalyvausite edukacinėje progamoje "Pažink bites saldžiai". Edukacinės programos metu ne tik sužinosite, bet ir pamatysite kaip atrodo įvairios bičių gyvenamos erdvės, kokie įrankiai ir  įranga reikalingi bitininkaujant. Sužinosite kas buvo pirmasis bitininkystės mokytojas, ir koks darbas verda avilyje. Pažinsite sveikatinančius bičių produktus. Išragausite medaus skonius. Edukaciją užbaigsite arbatos su medumi vaišėmis. Keliausite į Strigailiškį. Dalyvausite edukacinėje šakočio kepimo programoje. Programos metu sužinosite kaip yra gaminamas šis skanėstas, kokie analogai yra kepami užsienio šalyse ir dar daug kitų įdomybių. Programos dalyviai vaišinami arbata ir šakočiu, taip pat patys kepa šakotį židinio liepsnos kaitroje. Židinyje keptas šakotis priklauso Jums! Vakare grįšite į namus.

Atsisiųsti programą

2024-09-07 – 2024-09-07

vietų yra

47 € Pirkti

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Platelių ežeras

Po Žemaitijos nacionalinį parką

Žemaičių kulinarinio paveldo pietūs ir edukacija

 • 54 €

Zyplių dvaras

Suvalkijos dvarų istoriją atskleidus

Zanavykų ragaučiaus degustacija

 • 52 €

Rambyno kalnas

Mažosios Lietuvos atradimai

Privaloma turėti asmens dokumentus

 • 209 €