Kelionės kaina
0 € 1419 €
Kelionės kaina
0 € 1419 €

Suvalkijos dvarų istoriją atskleidus1 d.

Galimybė įsigyti iššūkio "Surink Lietuvą" Šakių miesto magnetuką!

Zanavykų ragaučiaus degustacija

44 € asmeniui Pirkti
 • Autobusu Lietuvoje
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Sūduva, vadinamas lygumų kraštas, istoriškai visada gyveno labai turtingai, todėl netenka stebėtis, kad čia buvo puošnių ir turtingų dvarų.  Kiekvienas dvaras turėjo savo istoriją, kuri atsispindėjo dvarininkų giminės tradicijose ar veikloje. Istorija gali būti labai iškalbinga ir įdomi, jei tik mokėsime ją praskleisti! 
Mėgstate keliauti ir ieškote naujų iššūkių? Jei taip, kviečiame dalyvauti projekte, sujungusiame visas 60 Lietuvos savivaldybių, ”Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausite puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių – sujungti jas į vieną visumą -Lietuvos žemėlapį!

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Lankomi objektai:
  1. Zyplių dvaro lankymas su muziejaus gidu ~3 EUR/asm.
  2. Zanavykų muziejaus lankymas su muziejaus gidu ~ 3 EUR/asm. 
  3. Gelgaudiškio dvaro lankymas su muziejaus gidu ~ 5 EUR/asm. 
  4. Teatralizuota ekskursija Kidulių dvare ~ 10 EUR/asm. 
  5. Magnetukas "Šakiai" - 2 EUR/vnt. (pageidaujant būtina užsisakyti priemokose iš anksto)
 • Zanavykų ragaučius ~19 EUR/asm. NORINT DALYVAUTI PROGRAMOJE, BŪTINA PAŽYMĖTI PRIEMOKOSE IR APMOKĖTI IŠ ANKSTO

Pastabos

DĖMESIO! 
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. 
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE BŪTINA DĖVĖTI KAUKES
Įsigijus papildomą vietą autobuse, privaloma susisiekti su kelionės vadybininku tel. +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt
Išvykimas: 
7:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
8:30 val. KAUNAS, PC "Mega" degalinė CircleK.
Grįžimas:
VILNIUS ~ 22 val.
KAUNAS ~ 21 val.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Zyplių dvaras

  Išvyksite ryte. Stabtelėsite prie senosios Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčios. Nedidukė bažnytėlė vidury plyno lauko yra viena seniausių Lietuvoje, dar vadinama bažnyčių motina. Manoma, kad bažnyčios statytojas yra Naugarduko ir Palenkės vaivada Povilas Sapiega, XVI a. viduryje įsikūręs Zapyškio dvare. Apžiūrėsite bažnytėlę iš išorės. Lankysite Zanavykų krašto muziejų, irengtą Zyplių dvaro vežiminės pastate. Muziejaus įkūrėjai - zanavykų ateitininkai. Buvusiose dvaro arklidėse yra įrengta Zyplių dvaro galerija, čia nuolat eksponuojama daug meno dirbinių: paveikslų, rankdarbių, medžio, akmens skulptūrų, keramikos, kalvystės, stiklo dirbinių, įspūdingi sodai, kaukės. Kituose dvaro pastatuose – kalvė, keramikos dirbtuvės.  Pasižvalgysite ir po patį Zyplių dvarą. Ne taip seniai buvęs apleistas ir užmirštas, šiandien dvaras prikeltas naujam gyvenimui. Zyplių dvaras yra vienas jauniausių dvarų Lietuvoje. Jo istorija nesiekia 200 metų... Apžiūrėsite  išlikusį 11 dvaro pastatų ansamblį. Dvaro pastatus supantis parkas užima 21 ha teritoriją yra vienas didžiausių dvarų parkų Lietuvoje. Pajusite, kodėl galima teigti, kad į šį dvarą tikrai sugrįžta meno, grožio ir išminties dvasia...  „Kuchmistrų“ restorane turėsite galimybę paragauti Zanavykų ragaučiaus. Tai namie rūkyti lašiniai, dešra, keptas varškės sūris ir šiandieniniam lietuviui puikiai pažįstami valstietiškos virtuvės turtai. Dažnam žadina smalsumą negirdėta košeliena, vinigretas ar krosnyje kepta kopūsto galva. Svečius pasitinka „gaspadinė“ ir jos „mergučės“. Jos susodina svečius už stalo pagal unikalias krašto tradicijas, vaišina ir pasakoja apie zanavykiškų patiekalų bei gėrimų istoriją, pamokina vietinės šnektos. Svečiai sužino, su kuo geriausiai tinka silkė, kada skaniausia naminė gira ir nuo kokių ligų saugojo naminukė. Vyksite į Gelgaudiškio dvarą, kur 1972 metais buvo filmuojamos kai kurios filmo „Tadas Blinda“ scenos.Dvaro rūmus 19 a. vid. ant aukšto Nemuno slėnio šlaito pasistatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Dvaras turėjo savo vandentiekį, ledainę ir kitus pastatus.  Rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų, pasižymintis sudėtinga struktūra. Keliausite į Kidulių dvarą.  Dalyvausite teatralizuotoje ekskursijoje "Dvaro šokių pamoka", kurios metu dalyvių laukia dvaro ponia, besiruošianti pokyliui. Ji repetuoja angliškąjį kontradansą, polką, valsą, menuetą. Ekskursijos dalyviai įtraukiami ir mokomi nuotaikingų šokių, kurie žaismingi, nesudėtingi, pritaikyti netgi vyresnio amžiaus žmonėms. Pasieksite Sudargą. Unikalus palei Nemuną nutūpęs miestelis garsus penkių piliakalnių kompleksu, datuojamu II tūkst. pradžia. Kovose su kryžiuočiais tai buvo svarbus gynybos punktas.  Sakoma, kad niekur Lietuvoje nepamatysite tokios panoramos, kaip čia: piliakalnių virtinė apjuosta melsva Nemuno juosta ir tolumoje dungsantys Ragainės ir Tilžės bokštai. Vakare grįšite namo.

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Plungės dvaras

Žemaitijos sostinė ir Oginskių miestai

Galimybė įsigyti net 3 iššūkio „Surink Lietuvą“ magnetukus!

 • 47 €

Rambyno kalnas

Mažosios Lietuvos atradimai

Galimybė įsigyti net 3 iššūkio „Surink Lietuvą“ magnetukus!

Privaloma turėti asmens dokumentus

 • 179 €

Azijos zibintai 2022. Drakonas

Didieji Azijos žibintai Pakruojo dvare

Pasvalys - Pakruojo dvaras

 • 48 €

Kalėdų belaukiant

Naminių šakočių paragauti, Azijos žibintų pamatyti!

Edukacinė šakočio kepimo programa ir Didieji Azijos žibintai Pakruojo dvare

 • 48 €

zagares vysniu festivalis 4ffd1a5982f50

Žagarės vyšnių festivalis

Galimybė įsigyti iššūkio "Surink Lietuvą" Joniškio miesto magnetuką!

 • 46 €