Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Po Zarasų kraštą1 d.

Galimybė įsigyti iššūkio "Surink Lietuvą" Zarasų miesto magnetuką!

45 € asmeniui Pirkti
 • Autobusu Lietuvoje
 • Pažintinės kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Siūlome pasidairyti po gražią Rytų Aukštaitiją, kur stebinanti unikalumu ir spalvingumu gamtos įvairovė, tradicinė kaimo architektūra, skardžiabalsių dainininkų ir etnokultūrą puoselėjančių žmonių kraštas.
Mėgstate keliauti ir ieškote naujų iššūkių? Jei taip, kviečiame dalyvauti projekte, sujungusiame visas 60 Lietuvos savivaldybių, ”Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Lankomi objektai:
  1. Vietinių gidų paslaugos ~ 10 EUR/asm. 
  2. Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčios lankymas ~2 EUR/asm. auka
  3. V. Valiušio keramikos muziejaus lankymas su gidu ~ 10 EUR/asm. 
  4. Ekskursija ir vaišės Šlyninkos vandens malūne ~ 12 EUR/asm. 
  5. Magnetukas "Zarasai" - 2 EUR/vnt. (pageidaujant būtina užsisakyti priemokose iš anksto)

Pastabos

DĖMESIO! 
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. 
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Įsigijus papildomą vietą autobuse, privaloma susisiekti su kelionės vadybininku tel. +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt
Išvykimas: 
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas į Vilnių ~ 20 val. 

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Zarasų apžvalgos ratas

  Išvyksite ryte. Atvyksite į  Vytauto Valiušio keramikos muziejų. Vytauto Valiušio noras viskuo dalytis įkvėpė ir paskatino kaupti senąją keramiką, steigti vienintelį Lietuvoje tokios apimties keramikos muziejų, kad visi galėtų žavėtis išlikusiais turtais, sekti tradicijomis, jomis didžiuotis. Visa širdimi mylėdamas molį, Vytautas Valiušis kiekvienam iš jo pagamintam daiktui jaučia artumą ir norą prie jo prisiliesti, pajusti kiekvienus jo gyvavimo metus, dėl to ir pradėjo rinkti keramikos dirbinius. Turėsite galimybę pasižvalgyti po V. Valiušio sukauptų dirbinių kolekciją. Vyksite į Šlyninkos vandens malūną - tai jau tris šimtmečius menantis unikalus technikos paveldo statinys su išlikusia autentiška įranga. Malūne tikrai yra ką nuveikti. Galima pamatyti grūdų malimo procesą, įsigyti grūdų bei miltų. Verta paminėti, jog ši kultūra yra atgabenama į malūną tik iš ekologinių ūkių. Malūno pastate galima išvysti įvairių būtinų įrenginių: valcus, kruopinę, akmenines girnas, senovinį maišų kėlimo ratą… Norintys pasiklausyti unikalių istorijų apie malūno tuometinį ir šiuolaikinį gyvenimą bei artimiau susipažinti su grūdų malimo procesu, yra maloniai kviečiami į ekskursiją po visus tris malūno aukštus. Ekskursantų laukia įdomi atrakcija – būti pasvertiems senovinėmis svarstyklėmis, kurios naudojamos sverti maišams su miltais. Ne vieną dešimtmetį skaičiuojančios svarstyklės niekada neklysta ir nurodo tikslų svorį…Taip pat Šlyninkoje yra saugomas senovinis XIX a. valcavimo aparatas iš Šveicarijos, kurio volai iš porceliano. Šiuo metu girnas suka elektra, tačiau netolimoje ateityje ketinama atkurti vandens turbinas, atstatyti sugriuvusią malūno dalį nuo upės Nikajos pusės. Pasivaišinsite razavais blynais ir kitais malūne pagamintais gardėsiais, galėsite įsigyti miltų, kruopų ir kitos produkcijos. Užsuksite pasigrožėti nuostabiais Zaraso ežero vaizdais nuo analogo Lietuvoje neturinčio Zarasų apžvalgos rato. Važiuosite Lietuvos – Latvijos sienos link, kur jau visą amžinybę gyvuoja garsusis Stelmužės ąžuolas. 1920 m. Lietuva ir Latvija pasirašė arbitražo sutartį valstybių sienoms nustatyti. 1921 m. kovo mėn. Lietuvai atiteko Palanga ir Šventoji bei nedidelis kelių kilometrų ruožas netoli Zarasų kartu su garsiuoju ąžuolu. Sulietuvinus latvišką „Stalmujža“ prigijo Stelmužės pavadinimas.  Nuo senų laikų ąžuolai simbolizavo mūsų tautos stiprybę ir ilgaamžiškumą. Daugelis lietuvių tiki, jog jie mus jungia su protėvių pasauliu. Stelmužės ąžuolas yra laikomas Lietuvos simboliu. Tai svarbus gamtos paminklas, saugomas valstybės. Apžiūrėsite Stelmužės Viešpaties Jėzaus Kryžiaus bažnyčią, statytą 17 a.  Diena, praleista  Rytų Lietuvoje,  bus smagi ir turininga. Kviečiame  į kelionę !

Atsisiųsti programą

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Medininkų pilis

Po Medininkų kraštą

Medininkų pilis - Levandų uostas - Jašiūnų dvaras

Telšiai, panorama

Snieguotais Žemaitijos keliais

Žemaitiško kulinarinio paveldo vaišės ir edukacija

 • 57 €