Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Kalėdiniai Balstogė, Supraslis ir Tykocinas2 d.

109 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Kalėdinės kelionės

Daugelis iš mūsų Lenkiją pažįsta kaip itin religingą katalikišką kraštą, iš kurios pagoniška Lietuva viduramžiais priėmė krikštą. Tačiau kaimyninėje šalyje, kaip ir Lietuvoje, šimtmečiais gyveno ne tik katalikai, bet ir baltarusiai stačiatikiai, žydai, musulmonai totoriai, puikiai sutarę su vietiniais ir mėgavęsi panašiomis teisėmis. Šiandien daugelis šių bendruomenių yra itin mažos, tačiau apie jų egzistavimą vis dar primena krašte išlikęs įspūdingas religinis paveldas, liudijantis apie regiono toleranciją, daugiasluoksniškumą ir turtingumą.
Kelionės akcentai:
Daugiakultūris ir daugiareliginis miestas Balstogė, žavintis architektūra ir parkais;
Pietūs karčiamoje ir Kiermusų respublikos muziejaus lankymas;
Supraslio stačiatikių vienuolynas ir Ikonų muziejus, kuriame pristatoma daugiau nei 1200 ikonų;
Tykocinas – LDK Didžiojo Kunigaikščio Žygimanto Augusto miestas.

Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu;
1 nakvynė su pusryčiais:
ekskursinė programa;
kelionės vadovo paslaugos;
kelionės dokumentų sutvarkymas .

Į kelionės kainą neįskaičiuota

mokamiems objektams rekomenduojame turėti ~ 120 PLN
medicininių išlaidų draudimas

Pastabos

REIKALINGI DOKUMENTAI
LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos - už papildomą mokestį;
Nuvažiuosime ~860  km.

Išvykimo laikai:
5:00 val. Vilnius , Laisvės pr. 60,  Spaudos rūmų aikštelė;
6:15 val. Kaunas, „Mega“, aikštelė prie degalinės Cirkle K 1-2-3;
7:00 val. Alytus, degalinė „Viada“ prie autobusų stoties.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame per buvusias LDK žemes. Atvykstame į  Tykociną – miestą, 1560 metais tapusį LDK Didžiojo Kunigaikščio Žygimanto Augusto nuosavybe, kurį jis laikė saugiausia rezidencija Barborai Radvilaitei. Čia apžiūrėsime puošnią Švč. Trejybės bažnyčią, garsėjančią įspūdingais vargonais ir Tykocino sinagogą – antrus seniausius žydų maldos namus Lenkijoje. Pasivaikščiosime po didžiąją turgaus aikštę, pavadintą Stefano Čarneckio, nusipelniusio miestui ir valstybei kovoje su švedais, vardu. Apžiūrėję jį ir čia sutelktus istorinius statinius eisime Tykocino pilies link. Gynybinis įtvirtinimas mena dviejų įtakingiausių LDK giminių – Goštautų ir Radvilų tarpusavio kovas. Šiandien matoma pilis yra XVI a. pastatytos Žygimanto Augusto pilies rekonstrukcija, atkurta remiantis gausiomis iliustracijomis. Pasižvalgę po ekspoziciją, vykstame į Kiermusų respubliką. Karčiamoje galėsime paragauti ne tik vietinių, bet ir sarmatiškų patiekalų. “Respublikos” teritorijoje yra unikalus ginklų muziejus, kurio ekskpozicija atiteko po J.Hofmano filmo “Tvanas” (pagal H. Senkevičiaus knygą) filmavimo. Būtent čia buvo filmuojamos knygoje aprašomos Lietuvos vietovės. Netoliese iš tikrųjų buvo pasienis tarp Lenkijos ir LDK. Muziejuje galima ne tik pasižiūrėti ginklus, bet ir paliesti maksimaliai tiksliai atkartotus XVII a. ginklus bei drabužius. Pasisvečiavę, keliaujame į Balstogę. Kalėdinės mugės šurmulis lydės mūsų vakarinį pasivaikščiojimą. Važiuojame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

 • 2

  diena

  Pusryčiai. Važiuojame į Supraslę – senąjį stačiatikių kultūros centrą, kuris garsėja Supraslio stačiatikių vienuolynu. Susipažinsime su komplekse esančia įspūdingo dydžio stačiatikių šventykla, užsuksime į vieną iš vienuolyno dalių – Ikonų muziejų, saugantį daugiau nei 1200 ikonų, iš kurių seniausia sukurta XVIII a. Išgirsime bažnytinio paveldo objektų istorijas, apžiūrėsime ekspoziciją. Grįžtame į Balstogę, kuri įsikūrusi jotvingių žemėse, kurios iki XVI a. priklausė Trakų vaivadijai. Pasivaikštome pėsčiomis po senamiestį: pamatome Branickių rūmus, kurie garsūs savo prancūziško stiliaus parku, sodais ir skulptūromis, todėl nuo seno vadinami  Lenkijos Versaliu. Regėsime katedrą, kuri žavi harmoninga skirtingų architektūros stilių – gotikos, renesanso ir neogotikos – vienove bei įspūdingu pagrindinės miesto šventovės interjeru. Balstogės centre išvysime XVIII a. sukonstruotą rotušę, kurioje šiandien įsikūręs turizmo centras, kur informacija pateikiama ne tik populiariausiomis, bet ir esperanto kalba! Važiuojame namo. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą

Atsisiųsti programą

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės