Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Malborkas, Sopotas, Gdanskas2 d.

 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Savaitgalio kelionės

Šiaurės Lenkijoje slypi turtinga prūsų, lietuvių, vokiečių bei lenkų istorija. Vaikščiodami po ypatingos reikšmės Marienburgo pilį klausysimės istorijų apie narsiuosius lietuvių bei lenkų karius, palaužusius kryžiuočių galią. Išvydę „prikeltąjį“ Gdanską suprasime, kad šiame regione didinga praeitis kontrastuoja su brutaliaisiais XX a. karais, apie kuriuos daugiau sužinosime naujausiame Antro pasaulinio karo muziejuje.


Kelionės akcentai:
Marienburgo pilis, kurią Žalgirio mūšio metu nesėkmingai bandė užimti lietuviai su lenkais;
Ilgiausias Baltijos jūroje – 511 metrų ilgio medinis molas Sopote;
Įspūdingo aukščio Olivos katedra;
Baltijos pajūrio miestas Gdanskas, kuriame apžiūrėsime net tris vienas už kitą įdomesnius miesto vartus, miesto numylėtinį – Neptūno fontaną, astronominį laikrodį Šv. Marijos bažnyčioje, rodantį ne tik mums įprastą laiką, bet ir pasninko datas ir Mėnulio fazes;
Naujausias Antrojo Pasaulinio karo muziejus.

Kelionės datos

2024-06-15 – 2024-06-16

vietų nėra
 • GGarantuotas išvykimas
 • IIšparduota

159 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu;
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa:
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos ~ 120  PLN;

Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu

Pastabos

Kelionės metu nuvažiuojama ~1200 km

REIKALINGI DOKUMENTAI:
LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
Priemoka už vienvietį kambarį 30  EUR.

Išvykimo laikai:
4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė;
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Circle K ;
6:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties.

Informaciją apie tikslų išvykimo keliones laiką ir vietą, gido kontaktą, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu likus 1 dienai iki kelionės pradžios.

Nuolaidos taikomos nuo pradinės kainos. Nuolaidos nesumuojamos.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Malborkas, pilis

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos, keliausime per Lenkiją. Atvyksime į Malborką – buvusią kryžiuočių ordino sostinę. Apsidairę po didžiausios Europoje pilies teritoriją suprasime, kodėl lietuviams užimti šios tvirtovės nepavyko. Įspūdingo dydžio rūmų, užimančių 20 hektarų plotą, sienos saugo turtingą galingiausių to meto Rytų Europos valstybių – LDK, Lenkijos karalystės bei Prūsijos istoriją. Čia vokiečių į nelaisvę paimtas ir įkalintas buvo Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, už tai jo sūnus Vytautas Ordinui keršijęs Žalgirio mūšio metu. Apsižvalgę po pilyje įkurtą muziejų bei pasigėrėję apylinkių vaizdu nuo apžvalgos bokšto vyksime į Sopotą – garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą. Mieste aplankysime ilgiausią Baltijos jūroje – 511 metrų ilgio medinį molą, pasivaikščiosime Monte Cassino alėja, kurios grožį vertino daug įžymybių. Pakeliui aplankysime XII a. Olivos katedrą, garsėjančią savo įspūdingais vargonais. Dienos pabaigoje vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 2

  diena

  Gdanskas  The Zuraw Crane

  Po pusryčių lankysime Gdanską – miestą, istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtą 997 metais, XII amžiuje tapusį svarbiu Baltijos pajūrio uostu. Susipažinsime su senamiesčiu, kuriame stovi dailiai išsirikiavę renesansiniai namukai, daugelis kurių buvo atkurti po Antrojo pasaulinio karo miestą sukrėtusių destrukcijų. Praeisime net tris vartus – Aukštutinius, kurie kadaise buvo pagrindiniai miesto vartai, prie kurių pasitikti garbingiausi miesto svečiai, Auksinius – ant kurių fasado matomos figūros, reprezentuojančios gerąsias Gdansko gyventojų savybes ir Žaliuosius – buvusią karalių rezidenciją, kurioje šiandien rasime Nacionalinį muziejų bei „Solidarumo“ lyderio, Lenkijos prezidento Lecho Valensos darbo kabinetą. Vaikščiodami uosto krantine mėgausimės vokiško stiliaus pastatais bei garsiuoju "žuravu", kuriuo buvo keliami krovimiai iš laivų. Keliausime Ilgojo turgaus gatvę, kur  šalia rotušės bokšto, pasipuošusio paauksuota Žygimanto Augusto skulptūra,  išvysime miesto simbolį – Neptūno fontaną. Vietiniams jis buvo toks brangus, jog II-ojo pasaulinio karo metais su kitais ypatingos reikšmės objektais jis buvo išmontuotas ir paslėptas. Apžiūrėsime šalia fontano esantį Artūro namą, kuriame miesto klestėjimo laikotarpiu vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai. Miesto panoramos dominantė – Šv. Marijos bažnyčia – didžiausia iš plytų sukonstruota Katedra Europoje, kurios bokštas siekia 77 metrų aukštį, tad šventovė – neblogas orientas paklydusiems turistams. Laisvu laiku galėsite pasivaikščioti vaizdingomis senamiesčio gatvelėmis savarankiškai. Pageidaujantys galės aplankyti naujausią Lenkijoje II-ojo pasaulinio karo muziejų, kurio 200 tūkst. kv. m. erdvėse vietos rado daugybė istorinių įvykių,  atkurtų  pasitelkiant kelis šimtus multimedijos projektų, instaliacijų, taip pat garso, šviesos, spalvų ir simbolikos sintezę. Muziejus parodo pasauliui Rytų Europos santykį su karais, nes daugelis žino ne pilną istoriją, o tik istorinių faktų interpretacijas. II-asis pasaulinis karas muziejuje atskleidžiamas iš skirtingų žmonių (belaisvių, miestiečių, karių ir pan.) perspektyvos. Po to pajudėsime Lietuvos link, į kurią sugrįšime vėlai vakare.

Atsisiųsti programą

2024-06-15 – 2024-06-16

vietų nėra
 • GGarantuotas išvykimas
 • IIšparduota

159 € Pirkti

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės