Kelionės kaina
0 € 1259 €
Kelionės kaina
0 € 1259 €

Krokuva, Velička, Zakopanė - pietų Lenkijos deimantai4 d.

Keliaujant privalomas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas

199 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame

Jei galingosios Romos imperijos laikais visi keliai vedė į Romą, tai Lenkijos-Lietuvos valstybės klestėjimo periodu visi keliai ir keliukai vedė į monarchų rezidencijas sutelkusią karališkąją Krokuvą. Pietvakarių Lenkijoje sutelkti ne tik svarbūs istorijos ir religijos paminklai, tačiau ir kvapą gniaužiantys reljefai, nuo kurių atsiveria ne ką mažiau įspūdingos panoramos, leisiančios apžiūrėti šį regioną lyg iš paukščio skrydžio.
Kelionės akcentai:

 • Leidimasis į Veličkos druskų kasyklas, kurios siekia net 135 metrų gylį;
 • Karališkoji Krokuva, kurioje lietuvybės apraiškų ieškosime Vavelio katedroje, Jogailos universiteto kiemeliuose, apžiūrėsime paminklą, skirtą Žalgirio mūšio 500-osioms metinėms bei kitus reikšmingus objektus;
 • Kėlimasis keltuvu į vieną iš Tatrų viršūnių Zakopanėje;
 • Ojcovo nacionalinis parkas, kur susipažinsime su „Erelių lizdais“ vadinamomis pilimis;
 • Stebuklingoji „Juodoji Madona“ Čenstakavoje.

Kelionės datos

2022-04-21 – 2022-04-24

vietų yra

199 € Pirkti

2022-05-26 – 2022-05-29

vietų yra

199 € Pirkti

2022-06-23 – 2022-06-26

vietų yra

199 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionė autobusu;
 • 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos  ~ 150 PLN (Lenkijos zlotai);  
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

Vykstant į Lenkiją privaloma turėti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą ("žalią pasą").
Daugiau informacijos apie saugų keliavimą į Lenkiją čia --> https://keliauk.urm.lt/location/lenkija


AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE  BŪTINA DĖVĖTI KAUKES

REIKALINGI DOKUMENTAI: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, kurių galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
Priemoka už vienvietį kambarį -  60  EUR.  
Kelionės metu nuvažiuosime ~ 2000 km.
Išvykimo laikai:
4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Circle k
6:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties

Kelionės programa

 • 1

  1 diena.

  Požeminis ežeras Veličkos druskų kasykloje

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos, keliausime per Lenkiją į Veličką, esančią 15 km nuo Krokuvos. Aplankysime jau 700 metų nepertraukiamai veikiančią druskų kasyklą ir jos požemius, puoštus įvairiomis skulptūromis, koplyčias bei bažnyčią. Perspėjame – šis objektas net daug mačiusius keliautojus nustebins netikėta prabanga 135 metrų gylyje! Ne veltui kasyklas nuo XV a. lankė Lenkijos monarchai su savo palydovais. Susipažinę su žmogaus ir gamtos iš vien sukurtu stebuklu vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 2

  2 diena.

  Krokuvos Turgaus aikštė

  Po pusryčių keliausime į senąją Lenkijos sostinę Krokuvą. Pėsčiomis grožėsimės senamiesčiu, kuriame sutelkta itin daug bažnyčių, pamatysime paminklą, skirtą Žalgirio mūšio 500-osioms metinėms, barbakaną, kuris ne kartą išgelbėjo karališkąją sostinę nuo priešų puolimų, senuosius Šv. Florijono miesto vartus, pro kuriuos valdovai iškilmingai įžengdavo po reikšmingų pergalių, bei miesto simbolį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą – didžiausią Europoje viduramžių miesto aikštę – turgaus aikštę, kurioje dominuoja gotikinė Šv. Marijos bazilika. Nenustebkite, jei iš šventovės aukštesniojo bokšto išgirsite trimito garsus – jie skirti mitiniam trimitininkui, kuris buvo nušautas, kai iš to paties bokšto miestiečius įspėjo apie mongolų invaziją. Turgaus aikštėje apžvelgsime senovinę prekyvietę, įsikūrusią netoli rotušės – Sukenicas. Tęsdami pažintį su lietuvybės pėdsakais Lenkijoje, keliausime į Jogailos universiteto kiemelius. 1364 m. įkurta aukštojo mokslo įstaiga traukė jaunuolius iš LDK bei šviesiausius Lenkijos protus. Būtent šioje mokymo įstaigoje studijavo maištingasis Mikalojus Kopernikas, kvestionavęs klaidingus įsitikinimus apie dangaus sferų sukimąsi. Ant fakultetų pastatų pastebima lietuviška heraldika, liudijanti apie lietuvišką Jogailos, kurio valdymo laikotarpiu mokymo įstaiga suklestėjo, kilmę. Susipažinę su Krokuvos istoriniu ir architektūriniu paveldu vyksime į gamtos suformuotą stebuklą – banguotąją Zakopanę – miestelį, įsikūrusį jaukioje Tatrų kalnų masyvo papėdėje. Vaikščiodami seniausia gyvenvietės gatve – Kropuvka, pajusime spalvingą vietinių gyventojų – kalniečių kultūrą, susipažinsime su jų tradicijomis. Pakilę keltuvais į Gobuluvkos kalną gėrėsimės įspūdinga Tatrų nacionalinio parko panorama. Laisvu laiku ieškosime įdomių suvenyrų, galėsime paragauti kalniečių pagamintų skanėstų. Dienos pabaigoje vyksime į nakvynės vietą viešbutyje. 

 • 3

  3 diena.

  Vavelio pilis, Krokuva

  Po pusryčių vyksime į Ojcovo nacionalinį parką, kuriame mus stebins balto kalkakmenio uolos, urvai, įspūdingi griuvėsiai bei „Erelių lizdais“ vadinamos pilys. Apsilankysime vienoje iš senovinių pilių – buvusioje valdovų medžioklės rezidencijoje, kuriame šiandien įsikūręs muziejus. Susipažinę su neįtikėtino grožio panoramomis grįšime į Krokuvą. Pasiekę Vavelio kalvą, ant kurios stovi lietuviams ir lenkams itin reikšmingas bei įdomus objektas – Lenkijos, ir Lietuvos valdovų rezidencija. Apžiūrėsime Vavelio katedrą, kurioje ilsisi dauguma Jogailaičių dinastijos atstovų, iš kurių ir pats Jogaila, sujungęs Lietuvą ir Lenkiją. Amžinam poilsiui čia atgulė ir jautrusis rašytojas, be galo mylėjęs Lietuvą – Adomas Mickevičius bei 1794 m. Lenkijos-Lietuvos sukilimo vadas Tadas Kosciuška. Šventovės sienos mena santuokos sakramentu čia sujungtą legendinę porą, kurios meilės istorija apaugusi legendomis – Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą. Laisvu laiku savarankiškai bandysime pajusti karališkojo miesto dvasią. Po dienos, kupinos atradimo džiaugsmo ir naujų įspūdžių, vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 4

  4 diena.

  Papusryčiavę važiuosime į Čenstakavą – miestą, kurį kasmet aplanko bent 5 milijonai turistų. Paklausite, kodėl? Jasna Gora vienuolyne – švenčiausioje Lenkijos vietoje, kurioje stovi Švč. Mergelės Marijos šventovė, saugomas „Juodosios Madonos“ paveikslas, tikinčiuosius „klupdantis“ ant kelių. Tikima, kad šis paveikslas buvo nutapytas evangelisto Luko ant stalo, kurį sukonstravo pats Jėzus. Baigė tyrinėti šį katalikams ypatingą reikšmę turintį objektą keliausime per Lenkiją. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

2022-04-21 – 2022-04-24

vietų yra

199 € Pirkti

2022-05-26 – 2022-05-29

vietų yra

199 € Pirkti

2022-06-23 – 2022-06-26

vietų yra

199 € Pirkti

2022-07-21 – 2022-07-24

vietų yra

199 € Pirkti

2022-08-18 – 2022-08-21

vietų yra

199 € Pirkti

2022-09-22 – 2022-09-25

vietų yra

199 € Pirkti

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Gasienicowa slėnis

Krokuva, Velička, Zakopanė - Tatrų stebuklai

Keliaujant privalomas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas

 • 169 €

Gdanskas

Šiaurės Lenkijos keliais

Keliaujant privalomas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas

(Malborkas – Sopotas – Gdanskas – Lidzbark Varminski )

 • 169 €

Safari parko gyvūnai

Safaris, plaukimas laivu Mozūrų ežerais ir kanalais

Keliaujant privalomas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas

 • 45 €