Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Krokuva, Velička, Zakopanė - pietų Lenkijos deimantai4 d.

289 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame

Jei galingosios Romos imperijos laikais visi keliai vedė į Romą, tai Lenkijos-Lietuvos valstybės klestėjimo periodu visi keliai ir keliukai vedė į monarchų rezidencijas sutelkusią karališkąją Krokuvą. Pietvakarių Lenkijoje sutelkti ne tik svarbūs istorijos ir religijos paminklai, tačiau ir kvapą gniaužiantys reljefai, nuo kurių atsiveria ne ką mažiau įspūdingos panoramos, leisiančios apžiūrėti šį regioną lyg iš paukščio skrydžio.
Kelionės akcentai:

 • Leidimasis į Veličkos druskų kasyklas, kurios siekia net 135 metrų gylį;
 • Karališkoji Krokuva, kurioje lietuvybės apraiškų ieškosime Vavelio katedroje, Jogailos universiteto kiemeliuose, apžiūrėsime paminklą, skirtą Žalgirio mūšio 500-osioms metinėms bei kitus reikšmingus objektus;
 • Žygis prie ežero Tatrų kalnuose - Morskie Oko;
 • Stebuklingoji „Juodoji Madona“ Čenstakavoje.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionė autobusu;
 • 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos  ~ 240 PLN (Lenkijos zlotai);  
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

REIKALINGI DOKUMENTAI: LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, kurių galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
Priemoka už vienvietį kambarį -  90  EUR.  
Kelionės metu nuvažiuosime ~ 2000 km.
Išvykimo laikai:
3:00 val. Vilnius, MADOS PC, Laisvės pr. 43 c, prie degalinės Circle K;
4:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Circle k
5:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties

Informaciją apie tikslų išvykimo keliones laiką ir vietą, gido kontaktą, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu likus 1 dienai iki kelionės pradžios.

Nuolaidos taikomos nuo pradinės kainos. Nuolaidos nesumuojamos.

Kelionės programa

 • 1

  1 diena.

  Požeminis ežeras Veličkos druskų kasykloje

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos, keliausime per Lenkiją į Veličką, esančią 15 km nuo Krokuvos. Aplankysime jau 700 metų nepertraukiamai veikiančią druskų kasyklą ir jos požemius, puoštus įvairiomis skulptūromis, koplyčias bei bažnyčią. Perspėjame – šis objektas net daug mačiusius keliautojus nustebins netikėta prabanga 135 metrų gylyje! Ne veltui kasyklas nuo XV a. lankė Lenkijos monarchai su savo palydovais. Susipažinę su žmogaus ir gamtos iš vien sukurtu stebuklu vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 2

  2 diena.

  Krokuvos Turgaus aikštė

  Po pusryčių susipažinsime su senąją Lenkijos sostinę Krokuva. Pažintį pradėsime nuo  Vavelio kalvos, ant kurios stovi lietuviams ir lenkams itin reikšmingas bei įdomus objektas – Lenkijos, ir Lietuvos valdovų rezidencija. Apžiūrėsime Vavelio katedrą, kurioje ilsisi dauguma Jogailaičių dinastijos atstovų, iš kurių ir pats Jogaila, sujungęs Lietuvą ir Lenkiją. Amžinam poilsiui čia atgulė ir jautrusis rašytojas, be galo mylėjęs Lietuvą – Adomas Mickevičius bei 1794 m. Lenkijos-Lietuvos sukilimo vadas Tadas Kosciuška. Šventovės sienos mena santuokos sakramentu čia sujungtą legendinę porą, kurios meilės istorija apaugusi legendomis – Barborą Radvilaitę ir Žygimantą Augustą. Toliau pėsčiomis grožėsimės senamiesčiu,  Toliau tesime pažinį su miestu, kuriame sutelkta itin daug bažnyčių, pamatysime paminklą, skirtą Žalgirio mūšio 500-osioms metinėms, barbakaną, kuris ne kartą išgelbėjo karališkąją sostinę nuo priešų puolimų, senuosius Šv. Florijono miesto vartus, pro kuriuos valdovai iškilmingai įžengdavo po reikšmingų pergalių, bei miesto simbolį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą – didžiausią Europoje viduramžių miesto aikštę – turgaus aikštę, kurioje dominuoja gotikinė Šv. Marijos bazilika. Nenustebkite, jei iš šventovės aukštesniojo bokšto išgirsite trimito garsus – jie skirti mitiniam trimitininkui, kuris buvo nušautas, kai iš to paties bokšto miestiečius įspėjo apie mongolų invaziją. Turgaus aikštėje apžvelgsime senovinę prekyvietę, įsikūrusią netoli rotušės – Sukenicas. Tęsdami pažintį su lietuvybės pėdsakais Lenkijoje, keliausime į Jogailos universiteto kiemelius. 1364 m. įkurta aukštojo mokslo įstaiga traukė jaunuolius iš LDK bei šviesiausius Lenkijos protus. Būtent šioje mokymo įstaigoje studijavo maištingasis Mikalojus Kopernikas, kvestionavęs klaidingus įsitikinimus apie dangaus sferų sukimąsi. Ant fakultetų pastatų pastebima lietuviška heraldika, liudijanti apie lietuvišką Jogailos, kurio valdymo laikotarpiu mokymo įstaiga suklestėjo, kilmę. Laisvu laiku savarankiškai bandysime pajusti karališkojo miesto dvasią.  Taip pat galėsite aplankyti garsųjį  - Kazimiero rajoną. Miesto istorijoje ypatingą vaidmenį suvaidino žydai.  Čia išsilaikė unikalus urbanistinis buvusio žydų miesto planas, 7 sinagogos, senosios kapinės. Po dienos, kupinos atradimo džiaugsmo ir naujų įspūdžių, vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 3

  3 diena.

  Vavelio pilis, Krokuva

  Anksti ryte  keliausime į  gamtos suformuotą stebuklą –  Zakopanę – miestelį, įsikūrusį jaukioje Aukštųjų Tatrų kalnų masyvo papėdėje. Vaikščiodami seniausia gyvenvietės gatve – Kropuvka, pajusime spalvingą vietinių gyventojų – kalniečių kultūrą, susipažinsime su jų tradicijomis. Vėliau vyksime prie didžiausio  ir ketvirto pagal gylį ežero Tatrų kalnuose - Morskie Oko.  Važiuosime autobusu  iki Lysá Poľana,  Bialka upės slėnyje, kur pradėsime žygį link Morskie Oko ežero. Tai populiariausias pėsčiųjų maršrutas šiame regione, puikiai pritaikytas įvairaus fizinio pasirengimo keliautojams. Eidami taku, nutiestu upės slėnyje tarp įspūdingų kalnų, palaipsniui kilsime į viršų. Visas maršrutas – maždaug 9 km ( į abi puses 18 km)  asfaltuotu taku (~2-3 val.), kuriuos nuėję pasieksime  Morskie Oko – didžiausią ežerą Tatrų kalnuose. Ežero pavadinimas (liet. „jūros akis“) kildinamas iš senos legendos, pasak kurios, šis ežeras požeminiu kanalu sujungtas su jūra.  Pageidaujantiems lengvesnio maršruto, siūlome  iki Morskoje Oko  vykti arklių tempiamomis bričkomis. Iš ten slėniu keliaujame link autobuso  ir esant galimybei  vykstame į Bukoviną, kur mėgausitės  maudynėmis terminiuose baseinuose "Terme Bukovina". Grįžimas į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 4

  4 diena.

  Papusryčiavę važiuosime į Čenstakavą – miestą, kurį kasmet aplanko bent 5 milijonai turistų. Paklausite, kodėl? Jasna Gora vienuolyne – švenčiausioje Lenkijos vietoje, kurioje stovi Švč. Mergelės Marijos šventovė, saugomas „Juodosios Madonos“ paveikslas, tikinčiuosius „klupdantis“ ant kelių. Tikima, kad šis paveikslas buvo nutapytas evangelisto Luko ant stalo, kurį sukonstravo pats Jėzus. Baigę tyrinėti šį katalikams ypatingą reikšmę turintį objektą keliausime per Lenkiją. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

Atsisiųsti programą

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės