Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Lenkijos gotikos perlai - Torunė2 d.

Įvertinimas:
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Vienas iš septynių Lenkijos stebuklų – Torunės kraštas pasižymi unikalia plytine gotikine architektūra, kuri garsina regioną ir kasmet į jį pritraukia milijonus lankytojų. Gotikiniai mūrai – ne tik estetinio pasigėrėjimo šaltinis. Juose užkoduota beveik tūkstantmetį menanti turtinga istorija: Kryžiuočių Ordino klestėjimo periodas, Lenkijos-Lietuvos valstybės aukso amžius bei reikšmingiausios pirklių ir amatininkų sąjungos regione – Hanza – galybė. Šis puikiai išsilaikęs administracinis ir prekybinis regionas yra per arti, kad nepažintumėt jame slypinčių turtų!

Kelionės akcentai:

 • Mikalojaus Koperniko gimtinė – Torunė, kurioje išvysime puikiai išsilaikiusius plytinės gotikos pavyzdžius;
 • Kulmas - pirmoji kryžiuočių ordino sostinė, kurios vyskupas karūnavo karalių Mindaugą bei įsmylėjelių miestas;
 • Kvidzyno pilis ir Katedra – neeilinis gotikinės architektūros paminklas;

Kelionės datos

2024-06-15 – 2024-06-16

liko 14 viet.
 • GGarantuotas išvykimas

159 € Pirkti

Vykstame iš Vilniaus, Kauno, Alytaus

2024-08-10 – 2024-08-11

vietų yra

159 € Pirkti

2024-09-14 – 2024-09-15

vietų yra

159 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu;
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos   ~ 80  PLN  (Lenkijos zlotai);
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

Išsamesnė informacija pateikiama kelionės atmintinėje;

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;

Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Priemoka už vienvietį kambarį 30 EUR.

Išvykimo laikai:

4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė;
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle K;
6:05 val. Alytus, degalinė VIADA prie autobusų stoties, arba Marijampolė, degalinė Circle K, Kauno g. 130, prie aplinkelio.

Informaciją apie tikslų išvykimo keliones laiką ir vietą, gido kontaktą, atsiųsime trumpąja SMS žinute nurodytu telefono numeriu likus 1 dienai iki kelionės pradžios.

Nuolaidos taikomos nuo pradinės kainos. Nuolaidos nesumuojamos.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Torūnės meduoliai

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Keliausime per buvusias prūsų genčių žemes, kol pasieksime gotikinę Torūnę, kurioje gimė berniukas vardu Mikalojus, vietoj Žemės visatos centre patalpinęs Saulę. Vaikštinėsime po viduramžiais suformuotą, puikiai išsaugotą bei puoselėjamą, architektūros paminklų kupiną senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysime  XIII a. pab. pradėtas statyti šv. Jonų ir šv. Jokūbo  katedras,  senojo  Torunės miesto rotušę su įspūdingu bokštu, kuri, miesto svečių nuostabai, nuo viduramžių iki šiandien beveik nepakito. Aplankysime namą, kuriame gimė žymiausias torūnietis –  Mikalojaus Kopernikas,  susipažinsime su pirklių buitimi,  vakarietišką pasaulėvaizdį amžiams pakeitusios asmenybės biografija ir darbais. Į dangų akis kelsime norėdami išvysti ant nestabilaus priemolio sukonstruotą Kreivąjį bokštą, o besidairydami po miestą juosiančią gynybinę sieną pamatysime Tilto vartus – technologinę laikmečio inovaciją. Reikšmingiausią miesto asmenį bei jo darbus dar kartą prisiminsime stabtelėję prie paminklo Mikalojui Kopernikui. Laisvu laiku pageidaujantys aplankys Mikalojaus Koperniko namą muziejų arba Torunės meduolių muziejų. Pageidaujantys degustuos Torūnės alų. Nakvynė Torunėje.

 • 2

  diena

  Kulmas

  Po pusryčių važiuosime į Kulmą – pirmąją kryžiuočių ordino sostinę.  1251 m. popiežius Inocentas IV Lietuvą paskelbė Šv. Petro sosto nuosavybe ir pavedė Kulmo vyskupui Hendenreichui Mindaugą karūnuoti Lietuvos karaliumi. Ekskursijos metu pasivaikščiosime viduramžius menančiomis gatvėmis,apžiūrėsime beveik visiškai išlikusią  2,2 kilometrus besitęsiančią ginybinę sieną su bokštais, bei palei sieną esančias net  6 gotikines bažnyčias. Vienoje iš jų esantis Kulmo dievo motinos paveikslas jau keletą šimtemčių pritraukia tūkstančius piligrimų.  Šiandien Kulmas žinomas ir kaip įsimylėjelių miestas, o  Šv. Mergelės Marijos žengimo į dangų bažnyčioje saugoma šv. Valentino relikvija. Ekskursijos pabaigoje aplankysime svarbiausią miesto statinį – renesansinę rotušę, kuri iš kitų statinių reikšmingai išsiskiria savo formomis. Pamatuosime ant rotušės sienos pritvirtintą "Kulmo lazdą", pasigrožėsime rotušės aikšte. Laisvu laiku norintys  galės užsukti į Kulmo žemės muziejų, įsikūrusi buvusioje rotušėje. Apžiūrėję Kulmą, vyksime į Kvidzyną (dar žinomą  Marienverderio vardu) – Pamario  regiono istorinį centrą, kuriame stovi vyskupų pilies kompleksas kartu su šv. Jono evangelisto katedra. Tai – vienas iš įspūdingesnių gotikinės architektūros paminklų Lenkijoje. Įdomi katedros istorija susijusi su palaimintąja Dorotėja, kurios  kapo aplankyti 1400 m. buvo atvykusi pirmoji turistė iš Lietuvos -  LDK Vytauto žmona Ona. Smalsuolius į Kvydziną taip pat vilioja 2008 m. atrasta Kryžiuočių ordino didižiųjų magistrų kripta bei įspūdingas santarinis bokštas. Aplankę katedrą ir vyskupų pilį vyksime Lietuvos link. Vėlai vakare būsime  Lietuvoje.  

Atsisiųsti programą

2024-06-15 – 2024-06-16

liko 14 viet.
 • GGarantuotas išvykimas

159 € Pirkti

Vykstame iš Vilniaus, Kauno, Alytaus

2024-08-10 – 2024-08-11

vietų yra

159 € Pirkti

2024-09-14 – 2024-09-15

vietų yra

159 € Pirkti

2024-10-12 – 2024-10-13

vietų yra

159 € Pirkti
Juliana

Kelionės data: 2023-10-21 – 10-22

Gotikos takais nūdienos laikais...

Ja alsuoja Torunė – jaukus viduramžiškos dvasios kupinas miestas Šiaurės Lenkijoje. Jau teko jame lankytis, bet šįkart atradau jį tarsi iš naujo: ramiai, be jokio skubėjimo ir įkyrių minčių, kur gi čia spėt pavalgyt, kad kiti bendrakeleiviai autobuse negirdėtų pilvo koncerto...

Į Torunę išvažiavome lydimi gausaus lietaus. Startas neatrodė daug žadantis oro atžvilgiu, tačiau atvykę į miestą, gavome malonią staigmeną:) Beje, pasisekė ir su apgyvendinimu: kadangi kelią įveikėme greičiau, galėjome iškart įsikraustyti (tiesa, kai kuriems bendrakeleiviams teko palaukti, kol sutvarkys jų kambarius) į mūsų viešbutį „Mercure“. Šiek tiek pailsėję, nužygiavome į senamiestį, kuris buvo visai čia pat.

Ten susitikome su vietiniu gidu... man jau pažįstamu šmaikščiuoju ponu Janu:) Šįkart mūsų ekskursiją pagardino naujomis istorijoms ir faktais, vedžiodamas po dar nematytus senamiesčio kampelius. Vaikščiodami kryžiuočių laikus regėjusiomis gatvėmis sužinojome, kaip kažkada atrodė Torunė ir jos ribos, kam iš tikrųjų buvo skirtas mielas bronzinis asiliukas su aštria nugara, apie Hanzos pirklių ir aukštuomenės susirinkimo vieta tapusius Artuso rūmus ir vaikų pamėgtą lėlių teatrą „Baj Pomorski“. Taip pat matėme gotikinę rotušę, dar XIII a. pastatytą gotikinį Kreivąjį bokštą, išlikusius kryžiuočių pilies pastatus, gynybines sienas, XIII a. gotikinę užtvanką, galėjusią padidinti vandens lygį fosoje, ir Torunės klėtį. Žinoma, ponas Janas nepamiršo apie garsius Torunės meduolius:P Taip pat papasakojo legendą, kaip sielininkas išvadavo miestą nuo varlių, grieždamas smuiku. Už tai meras leido jam vesti savo dukterį. Viena iš šios legendos versijų byloja, kad jų vestuvės vyko 7 dienas ir naktis, o vėliau jie susilaukė 7 anūkų ir tiek pat anūkių. Beje, 1914 m. Turgaus aikštėje buvo pastatyta bronzinė skulptūra, vaizduojanti sielininką ir 8 varles. Sakoma, kad reikia patrinti kiekvienos nugarą, kad išsipildytų slapčiausia svajonė:)

Po maždaug pusantros valandos trukusios ekskursijos ir laisvo laiko senamiestyje norinčiųjų laukė alaus degustacija aludėje „Krajina Piva“ („Alaus kraštas“). Čia paragavome kelių (berods 4) skonių alaus. Prisimenu, kad tarp jų buvo kokosinis – mano mėgstamiausias. Tai gan stiprus gėrimas, tačiau mūsų grupės vyrai pripažino, kad visgi jis labiau tinka damoms:) Susipažinę su torunietišku alumi, gavome skanią vakarienę su vištienos filė, bulviu koše ir pievagrybiais. Vėliau norintieji galėjo įsigyti alaus. Rinktis tikrai buvo iš ko, nes aludė siūlo apie 200 šio gėrimų rūšių iš įvairių šalių. 0,5 l butelis kainavo maždaug 16,50 PLN (~3, 82 EUR).

Kitą rytą išsiruošėme į Kulmą. Šis ant kalvos įsitaisęs miestas pasirodė toks mistiškas! Viską gaubė paslaptinga migla, tyla ir ramybė.... Pakeliui pasivaideno tik viena kita mašina ir pora gyvų dvasių, sutiktų pakeliui nuo įvairiausius renginius organizuojančio „Gerų sumanymų fabriko“ („Fabryka Dobrych Pomysłów“) link gotikinės Šv. Mergelės Marijos žengimo į dangų bažnyčios, kurioje saugoma šv. Valentino relikvija. Taip mus pasitiko Kulmas ankstyvą sekmadienio rytą. Galėjome laisvai vaikščioti tuščiomis miesto gatvelėmis, apžiūrėdami gražią renesansinę rotušę (beje, tai vertingiausias pastatas Šiaurės Lenkijoje) ir XIII a. Grudziondzo vartus, ant kurių, kaip juokavo mūsų gidė Dana, mėgsta ilsėtis burkuojantys „bombonešiai“:D Tarp kitko, Kulmas turi šiokią tokią staigmeną įsimylėjeliams. Prie Grudziondzo vartų yra jiems skirtas suoliukas. Kalbama, kad ant jo pasibučiavusi pora taps tvirta ir sėkminga:)

Iš Kulmo pajudėjome į Kvidzyną (Marienverderį). Jame slypi nuostabus gotikos perliukas – Vyskupų pilies kompleksas su šv. Jono evangelisto katedra. Ypač sužavėjo tarp jos sienų aidinti pakili vargonų muzika, tapusi savotiška pažinties su praeitimi įžanga. Pilyje įrengtas muziejus, kuriame saugoma apie 5000 eksponatų, susijusių su šio krašto archeologija, etnografija, gamta, istorija ir menais. Tačiau asmeniškai labiau patiko pačios pilies eksterjeras. Ko gero, didžiausią įspūdį paliko pilies danskeris – viduramžio pilims būdinga bokšto pavidalo dalis, stovinti prieš gynybinę sieną. Jis pastatytas ant penkių arkos formos atramų virš kadaise čia tekėjusios Livos upės. Su pilimi sujungtas dengtu tiltu, turinčiu šaudymo angas. Danskerio perdangos viduryje įrengta anga... gamtiniams reikalams atlikti. Tad iš tikrųjų tai buvo Kryžiuočių tualetas:)

Kelionė į Torunę, Kulmą ir Kvidzyną tęsėsi neilgai, bet joje tikrai netrūko įdomių (taip pat skanių!) elementų. Gidė Dana buvo maloni, gerai rūpinosi mūsų grupe ir negailėjo informacijos. Vienintelis dalykas, dėl kurio turėčiau pastabų, būtų alaus degustacija Torunėje. Lyg ir buvo pasakojama apie kiekvieną ragautą rūšį, tačiau gan neaiškiai. Kitas svarbus dalykas – skrandžio reikalai kelionės metu. Pakeliui nėra jokių didelėms grupėms maitinti pritaikytų kavinių, be to, Lenkijoje parduotuvės nedirba sekmadienį. Todėl patartina apsirūpinti maistu iš anksto:)

Panašios kelionės