Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Nuostabus Silezijos kraštas3 d.

 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Rekomenduojame

Jei keliaudami po Bavarijos regioną Vokietijoje ar Luaros slėnį Prancūzijoje susimąstėte, jog šiuose regionuose yra itin daug pilių, leiskitės nustebinami – nuostabiajame Silezijos krašte jų dar daugiau! Regionas, dažnai lyginamas su Bohemija bei Saksonija, yra pernelyg unikalus ir savitas, kad būtų tapatinamas su kitais Europos miestais: čia sutelkta itin daug išskirtinių architektūros paveldo objekto bei kvapą gniaužiančių gamtos šedevrų.
Kelionės akcentai:

 • Mažąja Praha pramintas Lenkijos miestas Klodzkas, kuriame klaidžiosime po miestą juosiančius gynybinius tunelius;
 • Stolove kalnų nacionalinis parkas, kur žavėsimės kalnų grandine ir nuo jos atsiveriančia panorama;
 • Adolfui Hitleriui ruošta prabangi Ksionžo pilis;
 • Didžiausias Europoje medinis religinis pastatas – Svidnicos Taikos bažnyčia, kurią statant nepanaudotas nei viena vinis;
 • Lenkijos Venecija pramintas Vroclavas, kuriame stengsimės surasti kuo daugiau iš 360 čia besislepiančių Vroclavo nykštukų, išvysime didžiausius Lenkijoje bažnytinius vargonus Šv. Jono Krikštytojo katedroje, pamatysime 200 metų konstruotą rotušę ir kitus objektus.

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionė autobusu;
 • 2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
 • kelionės vadovo paslaugos; 
 • ekskursinė programa;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Bilietai į mokamus  objektus, vietinių gidų paslaugos   ~ 160,00  PLN (Lenkijos zlotai);
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

REIKALINGI DOKUMENTAI :LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, kurių galiojimo laikas turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
Priemoka už vienvietį kambarį - 50 EUR.
Kelionės metu nuvažiuosime ~ 2000 km.

Išvykimo laikai:
3:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė
4:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle
5:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties

 

Kelionės programa

 • 1

  1 diena.

  Klodzko

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Lankysimės „mažąja Praha“ pramintame Klodzke. Apžvelgsime X a. iškilusio miesto senamiestį, pamatysime miesto valdžios centrą – rotušę – ant kurios fasado regėsime mažesnę Prahos astronominio laikrodžio kopiją. Šalia Rotušės stovi miesto panoramoje dominuojanti 150 metų statyta Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, kurioje šiandien meldžiasi miesto katalikai, nors praeityje šventovė „klausėsi“ ir protestantų maldų. Aplankę sakralinį miesto paveldą keliausime link žiaurius karus ir politines dalybas menantį, XVII a. statytą, Klodzko fortą. Masyvus įtvirtinimas buvo pradėtas statyti miestą valdant austrams ant X a. stovėjusios tvirtovės liekanų. Šiandien turistai čia gėrisi Klodzko miesto panorama nuo forto viršūnės ir klaidžioja po miestą juosiančius gynybinius tunelius. Pažintį su „mažąja Praha“ baigsime apžvelgdami gotikinį Šv. Jono tiltą – seniausią Lenkijoje akmeninį tiltą, sukonstruotą XIII a. Dėl savo panašumo į Karolio tiltą Prahoje jis dažnai vadinamas „mažuoju Karolio tiltu“. Susipažinę su ne ką mažiau įspūdinga nei didžiąja – mažąja Praha – vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 2

  2 diena.

  Stolowe Mountains National Park  Silezija

  Po pusryčių keliausime į Stolove kalnų nacionalinį parką. Jame grožėsimės nuostabia kalnų grandine, nuo kurios atsiveria unikali miškų ir kalnų panorama. Pamatysime aukščiausią parko viršukalnę, siekiančią net 919 metrų aukštį bei uolas – šimto tūkstančių metų erozijos kūrinį. Pasigrožėję užburiančia gamta kelsimės apžiūrėti įspūdingo architektūros paminklo – Ksionžo pilies. Nors iš pirmo žvilgsnio statinys primena romantiškas Bavarijos karalių rezidencijas, pilis, stūksanti ant aukštos uolos bukų miške, slepia tamsią istoriją.  Nežinant niekam nekiltų mintis, kad gotikos, ir baroko, ir rokoko stiliaus bruožų turintis prabangus statinys buvo ruošiamas ne bet kam kitam, o Adolfui Hitleriui. Ekskursijos metu pamatysite, kad  patys rimčiausi darbai vyko po pilimi, buvo iškasti tuneliai dviejuose skirtinguose aukščiuose, paruošta ir vieta liftui, turėjusiam sujungti tunelius. Įspūdingas yra 53 m gylyje po pilies kiemu įrengtas labirintas, į kurį patenkama per atskirą įėjimą. Anot legendų, nacių būstinėje turėjo būti gaminami superginklai, o Pelėdų kalnuose slepiami iš Vroclavo dingę turtai ir meno kūriniai. O galbūt ir iš Sankt Peterburgo dingęs gintaro kambarys. Šiuo metu dalyje požeminių erdvių yra įsikūrusi Lenkijos mokslų akademija, vienoje iš patalpų yra seismografai.  Pasimėgavę prabangia architektūra ir nuostabiais panoraminiais vaizdais vyksime į Svidnicą – mažą Lenkijos miestelį, stipriai nukentėjusį Antrojo pasaulinio karo metu. Konfliktų nukankintos vietovės pažiba – didžiausias Europoje medinis religinis pastatas – Taikos bažnyčia, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip religinės tolerancijos apraiška katalikų valdomoje teritorijoje (šventovė skirta liuteronams). Įdomu, kad ją konstruojant nebuvo panaudotas nei viena vinis! Vakare atvyksime į Vroclavą, pasivaikščiosime po miesto senamiestį. Jeigu bus pageidavimų, galėsime plaukti Odros upe ir jos kanalais. Po ilgos ir turiningos dienos vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 3

  3 diena.

  Katedros sala Vroclave

  Po pusryčių pradėsime ekskursiją po Vroclavą – vieną seniausių ir gražiausių žemutinės Silezijos miestų, įsikūrusį Odros upės salose. Pasivaikščiosime Tumski saloje – seniausioje Vroclavo dalyje –  kurioje stovi miesto ikona – gotikinė Šv. Jono Krikštytojo katedra, viduje talpinanti didžiausius Lenkijoje bažnytinius vargonus, kurie prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo gigantiškiausi visame pasaulyje. Persikėlę į „Smėlio“ salą apžiūrėsime masyvią Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, kuri 1945 m. Breslau apgulties metu buvo stipriai apgriauta, tad šiandien viduje matomi religiniai reliktai čia buvo sunešti iš kitų Žemutinės Silezijos šventovių. Apžiūrėję salos kraštovaizdžio dominantę paklaidžiosime siauromis gatvelėmis ir kiemeliais ir ieškosime Vroclavo nykštukų, tapusių antikomunistinio judėjimo „Oranžinė alternatyva“ pasipriešinimo komunizmui išraiškos forma. Šiandien šių, 9 dešimtmetyje pradėtų konstruoti, nykštukų jau 360. Jie – turistų numylėtiniai, mielai besišypsantys nuotraukose. „Užsikrėtę“ pakilia nuotaika keliausime per Lenkiją. Vėlai vakare sugrįšime į Lietuvą.

Atsisiųsti programą

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Gdanskas

Šiaurės Lenkijos keliais

(Malborkas – Sopotas – Gdanskas – Lidzbark Varminski )

 • 199 €

Rynas

Po Mozūrijos pilis

Nakvynė kryžiuočių pilyje su vakariene

 • 159 €