Kelionės kaina
0 € 1584 €
Kelionės kaina
0 € 1584 €

Šiaurės Lenkijos keliais3 d.

(Malborkas – Sopotas – Gdanskas – Lidzbark Varminski )

nuo 169 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame

Šiaurės Lenkijoje slypi turtinga prūsų, lietuvių, vokiečių bei lenkų istorija. Vaikščiodami po ypatingos reikšmės Žalgirio mūšio lauką bei Marienburgo pilį klausysimės istorijų apie narsiuosius lietuvių bei lenkų karius, palaužusius kryžiuočių galią. Išvydę „prikeltąjį“ Gdanską suprasime, kad šiame regione didinga praeitis kontrastuoja su brutaliaisiais XX a. karais, apie kuriuos daugiau sužinosime Hitlerio būstinėje – „Vilko guolyje“.
Kelionės akcentai:
Griunvaldas
– Žalgirio mūšio vieta;
Marienburgo pilis, kurią Žalgirio mūšio metu nesėkmingai bandė užimti lietuviai su lenkais;
Ilgiausias Baltijos jūroje – 511 metrų ilgio medinis molas Sopote;
Fromborkas, kurio Katedra žavėjosi Vytautas Didysis;
Įspūdingo aukščio Olivos katedra;
Baltijos pajūrio miestas Gdanskas, kuriame apžiūrėsime net tris vienas už kitą įdomesnius miesto vartus, miesto numylėtinį – Neptūno fontaną, astronominį laikrodį Šv. Marijos bažnyčioje, rodantį ne tik mums įprastą laiką, bet ir pasninko datas ir Mėnulio fazes;
Vyskupo pilis Varmės Lidzbarke, kurioje gyveno ir dirbo Mikalojaus Kopernikas;
Šventaliepė, kuri nuo viduramžių garsėja stebuklais;
„Vilko guolis“ – Adolfo Hitlerio būstinė Antrojo Pasaulinio karo metu.

Kelionės datos

2022-06-24 – 2022-06-26

vietų yra

189 € Pirkti

2022-07-15 – 2022-07-17

vietų yra

189 € Pirkti

2022-08-13 – 2022-08-15

vietų yra

189 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

Kelionė autobusu;
2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
Kelionės vadovo paslaugos;
Ekskursinė programa;
Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos   ~ 200  PLN  (Lenkijos zlotai);
Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

Kelionės metu nuvažiuojama ~1700 km
REIKALINGI DOKUMENTAI:
LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
Priemoka už vienvietį kambarį 50  EUR.

Išvykimo laikai:
4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė;
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Circle K;
6:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties.

Kelionės programa

 • 1

  1 diena.

  Marianburgas

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos, keliausime per Lenkiją. Pirmoji stotelė – Griunvaldas – Žalgirio mūšio vieta, kurioje jungtinė LDK ir Lenkijos kariuomenė palaužė Kryžiuočių Ordino, grasinusio pagonims lietuviams ilgus metus, galią. Pasivaikščioję po vietovę, kurioje tvyro istorinė dvasia, vyksime į Malborką – buvusią kryžiuočių ordino sostinę. Apsidairę po didžiausios Europoje pilies teritoriją suprasime, kodėl lietuviams užimti šios tvirtovės nepavyko. Įspūdingo dydžio rūmų, užimančių 20 hektarų plotą, sienos saugo turtingą galingiausių to meto Rytų Europos valstybių – LDK, Lenkijos karalystės bei Prūsijos istoriją. Čia vokiečių į nelaisvę paimtas ir įkalintas buvo Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis, už tai jo sūnus Vytautas Ordinui keršijęs Žalgirio mūšio metu. Apsižvalgę po pilyje įkurtą muziejų bei pasigėrėję apylinkių vaizdu nuo apžvalgos bokšto vyksime į Sopotą – garsiausią Lenkijos pajūrio kurortą. Mieste aplankysime ilgiausią Baltijos jūroje – 511 metrų ilgio medinį molą, pasivaikščiosime Monte Cassino alėja, kurios grožį vertino čia savaitei apsistojęs diktatorius Adolfas Hitleris. Dienos pabaigoje vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 2

  2 diena.

  Gdanskas  The Zuraw Crane

  Po pusryčių keliausime į Fromborką, kuriame gyveno ir dirbo žymus astronomas Mikalojus Kopernikas. Pamatysime įspūdingą gotikinę katedrą, kuria žavėjosi pats Vytautas Didysis, aplankysime šalia esančią vyskupų rezidenciją, kurioje apžiūrėsime vietovėje vykdytų archeologinių kasinėjimų metu surinktus radinius bei ekspoziciją, skirtą Mikalojaus Koperniko gyvenimui bei darbams apžvelgti. Nuvykę į netoli Gdansko esančią Olivą apžiūrėsime dar XII a. pastatytą katedrą, garsėjančią savo įspūdingais vargonais. Kita stotelė – Gdanskas – miestas, istoriniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas 997 metais, XII amžiuje tapęs svarbiu Baltijos pajūrio uostu. Susipažinsime su senamiesčiu, kuriame stovi dailiai išsirikiavę renesansiniai namukai, daugelis kurių buvo atkurti po Antrojo pasaulinio karo miestą sukrėtusių destrukcijų. Praeisime net tris vartus – Aukštutinius, kurie kadaise buvo pagrindiniai miesto vartai, prie kurių pasitikti garbingiausi miesto svečiai, Auksinius – ant kurių fasado matomos figūros, reprezentuojančios gerąsias Gdansko gyventojų savybes ir Žaliuosius – buvusią karalių rezidenciją, kurioje šiandien rasime Nacionalinį muziejų bei „Solidarumo“ lyderio, Lenkijos prezidento Lecho Valensos darbo kabinetą. Vaikščiodami uosto krantine mėgausimės vokiško stiliaus pastatais, o grįžę į centrinę Ilgojo turgaus gatvę šalia rotušės bokšto išvysime miesto simbolį – Neptūno fontaną, kuris vietiniams toks brangus, jog Antrojo pasaulinio karo metais su kitais ypatingos reikšmės objektais jis buvo išmontuotas ir paslėptas. Apžiūrėsime šalia fontano esantį Artūro namą, kuriame miesto klestėjimo laikotarpiu vykdavo įvairių gildijų, brolijų, pirklių susirinkimai. Miesto panoramos dominantė – Šv. Marijos bažnyčia – didžiausia iš plytų sukonstruota Katedra Europoje, kurios bokštas siekia 77 metrų aukštį, tad šventovė – neblogas orientas paklydusiems turistams. Katedroje esantis astronominis laikrodis, dekoruotas biblinėmis figūromis, rodo ne tik mums įprastą laiką, bet ir pasninko datas ir Mėnulio fazes. Laisvu laiku galėsite pasivaikščioti vaizdingomis senamiesčio gatvelėmis savarankiškai. Vakare išvyksime į nakvynės vietą viešbutyje. 

 • 3

  3 diena.

  Varmės Lidzbark pilis

  Papusryčiavę vyksime į Varmės Lidzbarką – miestą, įsikūrusį prie Alnos upės. Apsilankysime vyskupo pilyje, kuri buvo įkurta nukariautose prūsų žemėse. Pilis iki XVIII a. buvo Varmės žemės vyskupų rezidencija, kurioje gyveno ir dirbo Mikalojaus Kopernikas. Vykstame į Šventaliepę, kuri nuo viduramžių garsėja stebuklais. Aplankysime barokinį ansamblį: bažnyčią ir jėzuitų vienuolyną. Galbūt išgirsime vargonais grojančius vienuolius, kuriems muzikuojant didžiausią įspūdį palieka judančios figūros. Pasigerėję sakraliniu paveldu vyksime į „Vilko guolį“ – Antrojo Pasaulinio karo metu buvusią Hitlerio būstinę. Apžvalginės ekskursijos metu susipažįstame su bunkerių sistema ir nepavykusio pasikėsinimo prieš Hitlerį istorija. Po pasakojimų pajudėsime Lietuvos link, į kurią sugrįšime vėlai vakare.

2022-06-24 – 2022-06-26

vietų yra

189 € Pirkti

2022-07-15 – 2022-07-17

vietų yra

189 € Pirkti

2022-08-13 – 2022-08-15

vietų yra

189 € Pirkti

2022-09-02 – 2022-09-04

vietų yra

169 € Pirkti

2022-09-23 – 2022-09-25

vietų yra

169 € Pirkti

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės