Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Šv. Valentino savaitgalis Torunėje2 d.

149 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Savaitgalio kelionės

Siūlome įdomiai ir originaliai praleisti šv. Valentino savaitgalį Torūnėje ir Kulme. Vienas iš septynių Lenkijos stebuklų – Torūnės kraštas pasižymi unikalia plytine gotikine architektūra, kuri garsina regioną ir kasmet į jį pritraukia milijonus lankytojų. Gotikiniai mūrai – ne tik estetinio pasigėrėjimo šaltinis. Juose užkoduota beveik tūkstantmetį menanti turtinga istorija: Kryžiuočių Ordino klestėjimo periodas, Lenkijos-Lietuvos valstybės aukso amžius bei reikšmingiausios pirklių ir amatininkų sąjungos regione – Hanza – galybė. Šis puikiai išsilaikęs administracinis ir prekybinis regionas yra per arti, kad nepažintumėt jame slypinčių turtų!

Kelionės akcentai:

 • Mikalojaus Koperniko gimtinė ir meduolių sostinė – Torūnė, kurioje išvysime puikiai išsilaikiusius plytinės gotikos pavyzdžius;

  Kulmas – Šv. Valentino relikvijos ir įsimylėjėlių miestas. Šv. Valentino festivalis Kulme

   

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu;
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje Torunės senamiesčio centre;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Mokami objektai, vietinių gidų paslaugos   ~ 80  PLN  (Lenkijos zlotai);
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

Išsamesnė informacija pateikiama kelionės atmintinėje;

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;

Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;

Priemoka už vienvietį kambarį 25  EUR.

Išvykimo laikai: 3:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė;
4:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle K;
5:00 val. Alytus, degalinė VIADA prie autobusų stoties.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Torūnė žiemą

  Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame per buvusias prūsų genčių žemes. Vyksime į gotikinę Torūnę, kurioje gimė berniukas vardu Mikalojus, vietoj Žemės visatos centre patalpinęs Saulę. Išgirsime ir Mikalojaus meilės istoriją. Torūnę garsina visame pasaulyje ir meduoliai. Šios kelionės metu turėsite unikalią galimybę padovanoti savo Valentinui gražią, dekoratyvią ir spalvingą meduolių širdelę. Ją pasigaminti galėsite Torunės meduolių muziejuje.  Čia jūs taip pat pamatysites senąsias meduolių kepimo formas su širdies motyvais ir išgirsite Torūnės legendas apie meduolių gamintoją Bogumilą ir jo mylimąją Katažiną. Vėliau vaikštinėdami po viduramžiais suformuotą, puikiai išsaugotą bei puoselėjamą, architektūros paminklų kupiną senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą, išgirsite ir kitų meilės istorijų. Aplankysime  namą, kuriame gimė žymiausias miestietis–  Mikalojus Kopernikas. Stabtelsime prie legendomis apipinto Kreivojo bokšto, kur galėsime pasitikrinti savo ištikimybę, o besidairydami po miestą juosiančią gynybinę sieną pamatysime Tilto vartus – technologinę laikmečio inovaciją. Reikšmingiausią miesto asmenį bei jo darbus dar kartą prisiminsime stabtelėję prie paminklo Mikalojui Kopernikui. Laisvu laiku pageidaujantys gales degustuoti Torūnės alų. Nakvynė viešbutyje Torūnės  senamiesčio širdyje.

 • 2

  diena

  Kulmas

  Po pusryčių važiuosime į Kulmą – pirmąją kryžiuočių ordino sostinę. Šio miesto vyskupui popiežius pavedė karūnuoti pirmąjį ir vienintelį Lietuvos karalių Mindaugą. Šią informaciją žino daugelis, tačiau retas keliautojas žino, kad Kulmas yra įsimylėjėlių miestas ir šv. Valentino savaitgalį sutraukia tūkstančius įsimylėjėlių porų arba ieškančių savo gyvenimo meilės.  Vasario 11-12 d.d. vyks  Kulmo Valentino dienos festivalis, mugė ir porų bėgimo varžybos. Sužinosime kur 2020 m. Valentino dienai buvo iškeptas didžiausias Lenkijoje avietinis širdies formos tortas. (Kulmo Valentino dienos programą galima rasti čia: https://www.facebook.com/walentynki.chelminskie). 

  Aplankysime įspūdingo grožio gotikinę XIV a. Kulmo katedrą bei joje esntį Šv. Valentino altorių su šventojo relikvijomis. Ekskursijos metu pasivaikščiosime viduramžius menančiomis gatvėmis, pasiklausysime legendų apie meilę ir ištikimybę, aplankysime renesansinę miesto rotušę, kuri iš kitų statinių reikšmingai išsiskiria savo formomis. Kupini įspūdžių vėlai vakare grįšime į  Lietuvą. 

Atsisiųsti programą

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės