Kelionės kaina
0 € 4200 €
Kelionės kaina
0 € 4200 €

Varšuvos panoramos ir karališkieji parkai2 d.

149 € asmeniui Pirkti
 • Kelionės autobusu
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Tikriausiai visiems puikiai žinoma, jog 1569 m. Lietuvai ir Lenkijai sukūrus bendrą valstybę – Abiejų Tautų Respubliką – šimtmečius dalijomės monarchais, bendra konstitucija ir netgi seimu. Pažinti šį turtingą amžių dažnai leidžiamės į senąją ATR sostinę – Krokuvą, tačiau daug arčiau Lietuvos esanti Varšuva – bene puikiausia kryptis trumpalaikei turiningai kelionei, kurios metu pažinsime karališkąją ir komunistinę Lenkijos sostinės istoriją, ieškosime lietuviškosios Varšuvos apraiškų bei žavėsimės nuo subtiliausių architektūros šedevrų atsiveriančiomis panoramomis.
Kelionės akcentai:

 • „Iš pelenų pakilęs“ senamiestis;
 • Karališkasis Varšuvos paveldas: Karalių pilis, kurioje rezidavo Lenkijos-Lietuvos valdovai, Lazienkų karališkasis parkas ir Vilianovo karališkasis parkas;
 • Bažnytinis Varšuvos paveldas: Šv. Jono katedra, kurioje palaidotas paskutinis ATR karalius ir Šv. Kryžiaus bažnyčia, kurioje ilsisi Frederiko Šopeno širdis;
 • Kopenhagos undinėlės sesuo – Varšuvos undinė;
 • Panoramos stebėjimas nuo Universiteto bibliotekos stogo, ant kurio įrengtas parkas;
 • Miesto apžvalga iš 34-to Kultūros ir mokslo rūmų aukšto.

Kelionės datos

2023-10-14 – 2023-10-15

vietų yra
 • GGarantuotas išvykimas

149 € Pirkti

2023-11-11 – 2023-11-12

vietų yra

149 € Pirkti

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • kelionė autobusu;
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Mokami objektai,   ~ 100  PLN (Lenkijos zlotai); vietinių gidų paslaugos ~ 10 EUR
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

REIKALINGI DOKUMENTAI : LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, kurių galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. kelionei pasibaigus.
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
Priemoka už vienvietį kambarį - 25 EUR.
Kelionės metu nuvažiuosime ~ 1000 km.
Išvykimo laikai:
4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė;
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle K;
6:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties arba Marijampolė degalinė "Orlen" prie aplinkkelio

Kelionės programa

 • 1

  1 diena.

  Varsuva  Fountain Mermaid and colorful houses on Old Town Market square

  Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos, pasieksime Varšuvą – miestą, „pakilusį iš pelenų“. Susipažinsime su senamiesčiu, atkurtu po jį visiškai nuniokojusio Antrojo pasaulinio karo. Ar nežinodami atspėtumėte, kad senasis miestas, įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą, sukonstruotas tik XX a. pabaigoje? Apsilankysime Karalių pilyje, kurioje rezidavo Lenkijos-Lietuvos valdovai, ir aikštėje, nuo kurios prasidėjo miesto istorija. Pamatysime Lenkijos karalius ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Zigmanto III, kurio valdymo metu buvo patvirtintas svarbus teisės aktas – III Statutas – koloną, Šv. Jono katedrą, kurioje palaidotas paskutinysis Abiejų Tautų Respublikos karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis. Patyrinėsime ant bažnyčios pakabintas memorialines lentas, skirtas Vilniaus universitetui ir Lietuvos lenkams. Apsilankę šurmulingoje Turgaus aikštėje išvysime gausiai dekoruotų spalvingų namelių eiles, kurie po Antrojo pasaulinio karo buvo visiškai sunaikinti. Aikštės centre stovintis Varšuvos simbolis – Undinė, kurią galite rasti ir miesto herbe, pasak legendos, yra žymiosios undinėlės Kopenhagoje sesuo, atplaukusi iš tolimojo Atlanto vandenyno. Eidami toliau, išvysime Barbakano gynybinę sieną – XVI a. miestą juosusios gynybinės sienos dalį. Keliaudami Karališkuoju traktu – lenkiškaisiais Eliziejaus laukais –pamatysime prabangius rūmus – dabartinę Prezidentūrą – Lenkijos prezidento rezidenciją, kurioje praeityje puotas kėlė paskutinysis Abiejų Tautų Respublikos monarchas Stanislovas Augustas Poniatovskis, kuris, pasak pasakojimų, vienai puotai sugebėjo išleisti net 2 milijonus zlotų! Šioje gatvėje yra susitelkę ir reikšmingiausios švietimo įstaigos: didžiausias šalyje – Varšuvos universitetas ir Mokslų akademija. Žvalgydamiesi po teritoriją išvysime paminklus garsiajam poetui, kūrusiam romantiškus eilėraščius Lietuvai, kuri jam – brangesnė už sveikatą – Adomui Mickevičiui, ATR vadovui Juzefui Poniatovskiui ir maištautojui, gūdžiais viduramžiais paneigusiam, jog Žemė yra Visatos centras – Mikalojui Kopernikui. Ekskursiją tęsime Šv. Kryžiaus bažnyčioje, kurioje ilsisi žymiausio lenkų kompozitoriaus Frederiko Šopeno ir  Nobelio literatūros premijos laureato Vladislavo Reimonto širdys.  Laisvu laiku galėsime savarankiškai grožėtis brutalių karų nuniokotu, tačiau vėl ir vėl prisikėlusiu miestu. Paklaidžioję senosiomis Varšuvos gatvelėmis kartu žingsniuosime Universiteto bibliotekos link, ant kurios stogo užlipę pamatysime didžiausią Europoje ant stogo įkurtą parką. Čia grožėsimės ne tik augmenija, bet ir atsiveriančiu vaizdu į senamiestį. Po intensyvios dienos vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.

 • 2

  2 diena.

  Varsuva  The royal Wilanow Palace

  Po pusryčių keliausime į Kultūros ir mokslo rūmų 34-tą aukštą, iš kurio atsiveria miesto panorama, pasigrožėsime Varšuvos senamiesčiu bei naująja miesto dalimi, kuri išsiskiria čia stūksančių dangoraižių eilėmis. Kelsimės į pilką komunistinį dangoraižį, sukonstruotą siekiant parodyti represinio režimo galybę. Pripažinsime, tuometinė valdžia atliko viską, kad pastatas neliktų nepastebėtas – Stalino vardu pavadintas 230,68 metrų statinys iki šiol dominuoja modernaus demokratinio miesto kraštovaizdyje, sukeldamas daug skirtingų jausmų: nusivylimo, neapykantos ar net nostalgijos.Vėliau keliausime Karališkuoju traktu iki Vilianovo karališkojo parko, kuris yra buvusi ATR vadovo Jono III Sobieskio karališkoji vasaros rezidencija. Istoriniuose šaltiniuose minima, jog kiemą puošusius augalus prižiūrėjo ne kas kitas, o pats monarchas, pasižymėjęs išskirtine meile ne tik prabangioms meno vertybėms, bet ir augalijai. Pasivaikščiosime po barokinį ir anglišką parkus, rožyną, pasigrožėsime karališkąja triumfo arka ir saulės laikrodžiu bei rūmuose sukaupta karališka meno kolekcija, tapusia pirmuoju muziejumi šalyje.  Pasimėgavę rūmais važiuosime į Lazienkų karališką parką, dabartinį vaizdą įgavusį valdant paskutiniajam ATR valdovui Stanislovui Augustui Poniatovskiui, kuris buvo vienas pirmųjų monarchų Europoje, kurį įkvėpė klasicizmas. Pasivaikščiosime po karališkuosius sodus ir aplankysime įspūdingą Frederikui Šopenui skirtą paminklą.   Vakarop  keliausime namo per miškingus Mazovijos ir Pelenkės regionus, kuriuose medžioti mėgo LDK valdovai. Vėlai vakare grįšime į Lietuvą.

2023-10-14 – 2023-10-15

vietų yra
 • GGarantuotas išvykimas

149 € Pirkti

2023-11-11 – 2023-11-12

vietų yra

149 € Pirkti

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės