(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Dzūkijos nacionalinis parkas

spausdinti programą Lietuva
1d.
Dzūkijos nacionalinis parkasDzūkijos nacionalinis parkasDzūkijos nacionalinis parkas
Rezervuoti

Kelionės programa

Dzūkija, dar vadinama Dainava, yra vienas unikaliausių Lietuvos etninių regionų. Kiekvieną atvykstantį pirmiausiai žavi reto grožio gamta – didingi miškai, šaltiniuotos upių versmės, pelkingos laukymės.  Neveltui šiame regione daug  saugomų teritorijų.

Išvyksite ryte. Kalneliais ir pušynais vinguriuojančiu Dzūkijos keliu pasieksite Merkinę. Tai vienas seniausių Lietuvos miestų, įsikūręs Nemuno ir Merkio santakoje. Tai senoji Dzūkijos sostinė, apjuosta nepakartojamo kraštovaizdžio ir menanti ne tik kovas su kryžiuočiais, bet ir istoriją, susijusią su  Lietuvos valdovų gyvenimo įvykiais. Vyksite į Dzūkijos nacionalinį parką. Dzūkijos Nacionalinis parkas garsėja pušynais su pažintiniais takais, gamtos paminklais ir senaisiais dzūkų kaimais. Marcinkonys. Sakoma, kad jie yra parko vartai. Tai vienas didžiausių Lietuvos kaimų, kuriam pradžią kažkada davė miško žvalgų gyvenvietė. Grybai ir uogos buvo pagrindinis žmonių pragyvenimo šaltinis. 1991 m., įsteigus Dzūkijos nacionalinį parką, Marcinkonyse įsikūrė parko direkcija. Apie dzūkų  etnokultūrą galima sužinoti aplankius Marcinkonių  Etnografinį muziejų. Gražus medinės sakralinės architektūros pavyzdys yra gyvenvietės bažnyčia, pastatyta 19 a. pabaigoje. Jūsų laukia dzūkiško kulinarinio paveldo pietūs. Dzūkijos gamtos pasaulis labai savitas ir turtingas. Šilų masyvus juosia smėlio kopos,  sraunios upės ir  pelkės. Čepkelių raistas – tai didžiausia Lietuvos aukštapelkė ir natūralios gamtos teritorija, kuri dėl savo unikalios augalijos bei gyvūnijos yra saugoma valstybės. Nacionalinio parko teritorija pasižymi ir turtingu kultūros paveldu – garsiais dzūkų kaimais, kurie išlaikė tradicinės architektūros bruožus, savitą vietos gyventojų gyvenimo būdą. Lankysitės Zervynose. Prieš akis atgis senoji dzūkų žemės istorija, žmonių gyvenimai, papročiai, tradicijos. Įspūdingas kraštovaizdis, senieji „aprengti" kryžiai, jaukios pirkutės - viskas paliks nepakartojamą įspūdį! Pabuvosite prie vadinamos „Ūlos akies“. Tai viena įspūdingiausių Dzūkijos versmių, esanti Ūlos kranto terasoje. Sakoma, kad jos vanduo gali pagelbėti nuo įvairių ligų, bet prie šaltinio tuomet reiks nueiti vos saulei nusileidus...

Vakarop, atsigaivinę Dzūkijos miškų ramybe, apgaubti dzūkų svetingumu ir etnokultūrine dvasia, grįšite į namus.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Papildomoms išlaidoms planuoti  ~ 18 €UR

Išvykimas:
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 21 val.


Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus