(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Dzūkijos perlai

spausdinti programą Lietuva
2d.
Dzūkijos perlai
Rezervuoti

Kelionės programa

Jei Jūsų akys pasiilgo įkvepiančių vaizdų nepraleiskite progos aplankyti Dzūkijos, dar vadinamos Dainava, perlus šioje nuostabioje dviejų dienų kelionėje. 
1 diena. Išvyksite ryte.  Aplankysite Punios piliakalnį, kuris datuojamas XIV a. pab. – XV a. pradžia. Kadaise čia stovėjo medinė Punios pilis. Aikštelėje būta medinių pastatų: aptiktos apdegusios jų liekanos. Taip pat šioje vietovėje rasta žiestos keramikos, geležinis pentinas. Archeologai Punios piliakalnį tyrinėjo 1958-1961 m. Nustatyti trys pilies statymo laikotarpiai. Grožėsitės puikia Nemuno slėnio ir Punios šilo panorama. Atvyksite prie vieno didžiausių ir įspūdingiausių Metelių regioninio parko piliakalnių – Prelomčiškės. Šį piliakalnį, kaip ir kitus parke esančius piliakalnius, supylė jotvingiai – artima lietuviams baltų gentis. Archeologiniai tyrimai patvirtino, kad piliakalnio papėdėje būta gana didelės jotvingių gyvenvietės, o ant piliakalnio stovėjusi gerai įtvirtinta medinė pilis. Piliakalnis žmonėms tarnavo nuo I tūkstantmečio iki XIII a. Nuo jo atsiveria įspūdingi vaizdai į plačią Dzūkijos jūrą – Dusią. Lankysite vieną patraukliausių ir lankomiausių ne tik Veisiejų regioninio parko, bet ir Lazdijų rajono objektų - Vainežerio buvusio dvaro parką, kuriame vyrauja šios medžių rūšys: klevai, uosiai, vinkšnos, taip pat sutinkami svetimžemiai medžiai: pilkasis kėnis ir europinis maumedis. Senuose medžiuose gausu drevių, kuriose veisiasi įvairių rūšių paukščiai, vasarą įsikuria šikšnosparniai, naminių bičių spiečiai. Pasivaikščiosite, pasidairysite. Atvyksite į Druskininkus. Tai seniausiais ir didžiausias kurortas Lietuvoje. Tikra sveikatingumo oazė. Viskas čia „sūru" - ir tyvuliuojančio ežero miesto centre pavadinimas, ir trykštantys mineraliniai šaltiniai. Pastarieji kadaise ir išgarsino Druskininkų miestelį. Kvėpdami gaivaus, pušimis kvepiančio oro pasivaikščiosite po kurortą, kuris pastaruoju metu išpuoselėjo savo aplinką. Ar susimąstėte kodėl toks „sūrus“ miesto vardas ir kur yra tos druskos? Ar lietėte 5oo-800 kg svorio druskines skulptūras? Kūrybos namuose „Druskos studija“ menininkai Aušra ir Tauras Česnulevičiai pirmiausiai Jus pavaišins tikra Druskininkų šaltinių druska, vėliau tapsite „sūrios pamokos“ dalyviais.

Nakvynė  4**** žvaigždučių viešbutyje Europa Royale Druskininkai, įsikūrusiame XIX amžiaus istorinės reikšmės pastate – buvusiose caro gydyklose, kurios buvo įkurtos senojoje Druskininkų miesto dalyje, pačiame miesto centre. Ekskursija po istorinį pastatą. Pagal pageidavimą vakarienė su kulinarinio paveldo vaišėmis.

2 diena. Pusryčiai. Keliausite toliau. Vieno geriausių Dzūkijos skulptorių sodyboje esantys medžio drožiniai ir kompozicijos – tai tik dalis autoriaus kūrybos per daugiau nei 30 metų. Kieme stovi paties šeimininko suręstas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose išdėstyta A. Česnulio drožinių ekspozicija. Nuo malūno Ratnyčėlės upelio link driekiasi unikali Rūpintojėlių siena. Palei pakrantę eksponuojama kompozicija „Žmogaus ir medžio gyvenimas“. Visi Antano Česnulio darbai yra unikalūs, skirtingi, gyvybingi. Jo skulptūros, stogastulpiai, koplytstulpiai stovi įvairiose Lietuvos vietose bei užsienyje. Kūriniai eksponuoti Vokietijoje, Vengrijoje, Armėnijoje, Indijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Latvijoje, Lenkijoje. Vyksite į Perloją. Rašytiniuose šaltiniuose Perloja minima nuo 1378 m. - čia buvo Lietuvos didžiojo kunigaikščio dvaras, viena iš 15 svarbių rytų Lietuvos medinių pilių, kuri prižiūrėjo ir saugojo pagrindinį kelią, jos užtvaras ir tiltus. 1931 m. atidengtas paminklas didžiajam kunigaikščiui Vytautui pagerbti su užrašu: „Vytaute Didysai! Gyvas būsi, kol gyvas nors vienas lietuvis“. Šį paminklą kaip laisvės simbolį po Antrojo pasaulinio karo mėginta nugriauti, tačiau paminklas išliko. Vyksite į sūrininkų namus Dargužiuose. Jūsų lauks Dargužių sūrių degustacija. Jos metu susipažinsite su penkiomis rūšimis karvės bei ožkos pieno sūrio užkąsdami šeimininkų kepta šviesia duona bei užgerdami žolelių arbata. Svetingi šeimininkai pristatys sūrius bei papasakos įdomią Sūrininkų namų istoriją.
Atsigaivinę  kurorto žaluma  ir maloniai praleidę laiką, vakare grįšite namo..

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas. 
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS: 
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Papildomoms išlaidoms planuoti  ~ 30 €UR

Išvykimas:
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 20 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus