Kelionės kaina
0 € 4200 €
Kelionės kaina
0 € 4200 €

Mažeikių krašto kultūros paveldas1 d.

Galimybė įsigyti iššūkio "Surink Lietuvą" Mažeikių miesto magnetuką!

48 € asmeniui Pirkti
 • Autobusu Lietuvoje
 • Pažintinės kelionės
 • Populiarios kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Kiekvienas kraštas turi savo upę ar ežerą, savo dainą, savo istoriją, tarmę ir patarmę, ženklus, kurie jį išskiria iš kitų. Ten, kur tarp pievų teka gražuolė Venta, savo vandenis įplukdanti į Baltijos jūrą kaimyninėje Latvijoje, miškų juostomis išmarginti laukai ir pynėmis raizgosi keliais, plyti Mažeikių kraštas. Susipažinsite su unikaliu dvarų paveldu.
Mėgstate keliauti ir ieškote naujų iššūkių? Jei taip, kviečiame dalyvauti projekte, sujungusiame visas 60 Lietuvos savivaldybių, ”Surink Lietuvą”, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga, paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Koks viso to tikslas? Ogi, kiekviename aplankytame krašte gausite puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką, surinkus visas 60 dalių – sujungti jas į vieną visumą -Lietuvos žemėlapį!

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Lankomi objektai:
         1. Pavirvytės dvaro lankymas ~3 EUR/asm. 
         2. Vietinių gidų paslaugos ~10 EUR/asm. 
         3. Dautarų dvaro lankymas ~6 EUR/asm.
         4. Renavo dvaro lankymas ~8 EUR/asm.
         5. Magnetukas "Mažeikiai" - 2 EUR/vnt. (pageidaujant būtina užsisakyti priemokose iš anksto)  
 • Išlaidos pietums ~15 EUR;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Įsigijus papildomą vietą autobuse, privaloma susisiekti su kelionės vadybininku tel. +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt
Išvykimas: 
7:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
8:30 val. KAUNAS, PC "Mega" degalinė CircleK.
Grįžimas:
VILNIUS ~ 1 val. nakties
KAUNAS ~ 23:30 val.

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Pavirvytės dvaras

  Išvyksite ryte. Važiuosite Mažeikių link. Stabtelėsite prie Pavirvytės dvaro. Netoli Svirkančių atodangos, ant dešiniojo Virvytės kranto yra Pavirvytės dvaras. Jo istorija siekia XIX a. pradžią.  Buvę dvaro sodybos fragmentai 1992 m. įrašyti į Lietuvos Respublikos kultūros paveldo objektų registrą. Atvyksite  į Mažeikius. Pirmas Mažeikių vardo paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose sietinas su 1335 metais. Livonijos ordino kronikininkas aprašė Ordino žygį kurio metu nusiaubta ir kunigaikščio Mažeikos žemė. Nepriklausomybės pradžioje Mažeikiai buvo svarbiu geležinkelio mazgu, kuris jungė Lietuvą su Klaipėdos uostu. Mieste kūrėsi vis naujos urminės prekybos įmonės, Mažeikiai tapo nebe gamintojų ir perdirbėjų, o prekybininkų miestu. Vyksite į Dautarų dvarą. Spėjama, kad pirmieji medinio dvaro šeimininkai buvo Dautarai - iš čia ir Dautarų vietovės pavadinimas. Jo pradžia, manytina, XIII – XIV šimtmetis. Nuo XIII amžiaus Dautarų dvaras, kaip ir kiti tų laikų Žemaitijos pasienio dvarai, buvo ir gynybinis postas. Juos ordino kariai puldinėjo atkeliavę Venta ir jos kairiuoju intaku Varduva , nes kitaip prasibrauti pro neįžengiamas, užpelkėjusias Žemaitijos girias buvo neįmanoma. Pasiklausysite pasakojimo, pasidairysite, pasivaikščiosite. Aplankysite Renavo dvaro rūmus ir parką. Rašytiniuose šaltiniuose apie Renavo dvarą užsimenama jau XVI a. Dvaro pastatas tada buvo medinis su šiaudiniu stogu. Spėjama, kad nedidelis mūrinis pastatas čia jau turėjo stovėti XVIII pabaigoje ar XIX a. pradžioje. Šiai dienai tai vienas iš įdomiausių ir geriausiai išlikusių prižiūrimų dvaro ansamblių Žemaitijoje.  Vakare grįšite į namus.

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės