(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
8.15 - 18.00
info@kelioniulaikas.lt
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Gurmaniška diena pas karaimus ir totorius

spausdinti programąKelionės atmintinė Lietuva
1d.
Gurmaniška diena pas karaimus ir totoriusGurmaniška diena pas karaimus ir totoriusGurmaniška diena pas karaimus ir totorius
Rezervuoti

Kelionės programa

Jau šeši šimtai metų Lietuvoje šalia mūsų gyvena dvi tiurkų tautos - karaimai ir totoriai. Su Lietuva karaimų  istorija susijusi nuo 16 a. pabaigos. Manoma, kad Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas turėjęs išvesti iš Krymo kelis šimtus karaimų šeimų ir įkurdinti jas Lietuvos Didžiojoje kunigaikštystėje. Ekskursiją pradėsite aplankydami Trakus. Lankysite vadinamą Mažąjį miestą, kuriame nuo seno gyveno atkeldintos karaimų šeimos.  Trakuose įsikūrusiame karaimų muziejuje sužinosite apie šios tautos istoriją, kultūrą bei papročius. Apžiūrėsite senąsias karaimų „maro“ kapines, kurios liudija apie didžiąsias šios tautos netektis.  Pažintį  su šios tautos kultūra maloniai pratęsite ragaudami karaimų kulinarinio paveldo patiekalą – kibinus. Iš Trakų vyksite  Dzūkijos link, pakeliui stabtelėdami mistiškoje Velnio duobėje. Apie Stakliškes retas kuris nėra girdėjęs – jų saldžiuoju gėrimu vaišiname, vežame lauktuvėms į svečias šalis... Atvykę į Stakliškes, kurias garsina tikras lietuviškas gėrimas, aplankysite gamyklos muziejų, išgirsite įmonės įkūrimo istoriją ir vaišinsitės kulinariniu paveldu. Atvyksite į Raižius – nuo seno totorių apgyvendintą kaimą. Didysis kunigaikštis Vytautas prieš 600 metų pakvietė kelis šimtus kilmingų totorių šeimų apsigyventi Lietuvoje. Įkurdino juos Trakuose, Vilniuje ir Raižiuose, netoli Alytaus, kad jų kaimai puslankiu saugotų Trakus ir Vilnių nuo priešų antpuolių. Iki šių dienų Raižiuose yra išlikusi senųjų totorių bendruomenė, veikia mečetė. Jus pasitiks tikras totorius, senųjų, Vytauto laikus menančių totorių palikuonis, kuris papasakos apie bendruomenės istoriją, islamo tradicijas ir papročius.  Bendruomenės namuose prie arbatos puodelio vaišinsitės tikru totorių kulinariniu skanėstu – šimtalapiu. Turiningai praleidę dieną, vakare grįšite namo.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:

Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Papildomos išlaidos 23Eur

Išvykimas:
9:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 19 val.

 

 

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus