(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
9:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Istorinės atminties paieškos Ukmergės krašte

spausdinti programą Lietuva
1d.
Istorinės atminties paieškos Ukmergės krašteIstorinės atminties paieškos Ukmergės krašteIstorinės atminties paieškos Ukmergės krašte
Rezervuoti

Kelionės programa

Ukmergės kraštas garsus reikšmingų viduramžių kovų vietomis, įstabaus grožio legendomis bei padavimais garsėjančiomis vietovėmis. Šios kelionės metu sužinosite kuo panašūs arba ką bendro turi Vilnius ir Ukmergė, susipažinsite su tradicinėmis kalendorinėmis šventėmis ir vaišėmis, patirsite, kad kaimiškos vietovės gali būti kultūros sala.

Išvyksite ryte. Vyksite į Pabaiską– vienintelį Lietuvos miestelį, kurio atsiradimą lėmė šioje vietoje įvykęs mūšis. Istorikų jis yra prilyginamas Žalgirio mūšiui. Pabaisko mūšyje 1435 m. sutriuškinus Vokiečių ordino Livonijos atšaką, buvo baigta 250 metų trukusi lietuvių kova su Vokiečių ordinais. Kunigaikštis Žygimantas Kęstutaitis mūšio lauką pavadino Pabaisku — nuo lenkiško žodžio „pobojowisko“, reiškiantį mūšio lauką.  Pirmąją bažnyčią Pabaiske netrukus po mūšio pastatė jo nugalėtojas Lietuvos didysis kunigaikštis Žygimantas Kęstutaitis,  aplink kurią įsikūrė dabartinis Pabaisko miestelis. Pabaisko Švč. Trejybės bažnyčia – žymiausias miestelio architektūros paminklas. Dabartinė akmenų mūro Švč. Trejybės bažnyčia statyta 1819–1836 m. Jos šventoriuje stūksančioje akmens mūro varpinėje, tarsi kokios pilies bokšte, keturi bronziniai varpai ir  kokią istorinę atmintį jie saugo.  Didysis Pabaisko varpas – svarbus Lietuvos istorijos žymuo, itin vertingas kultūros paveldas. Istorinio mūšio lauke galėsite išbandyti rankos tvirtumą šaudydami iš lankų.
Iš Pabaisko vyksite į svetingus Lukenskų namus kurti meną su Česlovu ir degustuoti Rūtos ruoštas kalendorines vaišes. Namų šeimininkas Česlovas pakvies pasižvalgyti po CHESIUX galeriją, o šeimininkė  Rūta pakvies gaminti arba vaišins sezoniniais patiekalais ir papasakos apie senovines kalendorines šventes. Pasisvečiavę pas Lukenskus, vyksite į Veprius, vieną įdomiausių, gausiai gamtos grožiu apdovanotą Ukmergės rajono vietovę. Pasivaikščiosite legendomis apipinto Veprių ežero su plaukiančiomis salomis pakrantėmis ir Veprių Kalvarijų (Kryžiaus) keliu, aplankysite Veprių krašto muziejų, kurį įkūrė šio krašto šviesuolis mokytojas J. Žentelis ir kt.  Prieš 165 milijonus metų  dabartinės Veprių seniūnijos teritorijoje nukrito 320 m diametro meteoritas ir išmušė virš 550 metrų gylio ir 8 kilometrų diametro kraterį. Smūgis prilygo 200 000 Hirosimos bombų. Veprių vardas (Weperen) pirmą kartą paminėtas 1384 m. Vygando Marburgiečio kronikose esančiame Kryžiuočių kelių aprašyme.
Iš Veprių vyksite į Ukmergę. Patogiu taku užlipsite ant Šventosios upės ir Vilkmergėlės upelio santakoje stūksančio piliakalnio,  išgirsite miesto vardo kilmės legendas, jos gaubia ne tik miesto pavadinimą, bet ir Ukmergės piliakalnį. Dabar tai vienintelis Lietuvoje apšviestas piliakalnis. Klausydamiesi dainuojančių balandžių ir kalbančių skulptūrų, paklaidžiosite po autentiškus, įdomias istorijas menančius Ukmergės senamiesčio kiemelius.  Ukmergės senamiestis – vienas iš septynių vertingiausių Lietuvoje. Tai gerai išlikęs XIX a. pabaigos – XX a. pradžios urbanistikos paminklas.  Ukmergės senamiesčio kompleksas apima Kęstučio aikštę, į ją sueinančių pagrindinių Kauno, Gedimino, Vytauto ir Vilniaus gatvių atkarpas. Pastatai nuo XX a. pradžios liko beveik nepakitę.  Pasigrožėti nuostabia miesto panorama galėsite užkopę į 18 m  aukščio senosios gaisrinės bokštą,  pastatytą miesto galvos Stanislovo Kazimiero Kosakovskio  rūpesčiu  XIX a. pabaigoje. Vakare grįšite namo.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
- Transportas
- Ekskursinė programa.
- Gido paslaugos.

Į KELIONĖS KAINĄ NEĮSKAIČIUOTA:
- Kelionės draudimas (medicininis bei nuo nelaimingų atsitikimų);
- maitinimas
- asmeninės išlaidos

DĖMESIO!
- Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
- Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
- Papildomoms išlaidoms planuoti  ~ 22 EUR.

Išvykimas: 8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas į
VILNIŲ: ~ 21 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus