(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Pasienio gyventojų paslaptys

spausdinti programą Lietuva
1d.
Pasienio gyventojų paslaptysPasienio gyventojų paslaptysPasienio gyventojų paslaptysPasienio gyventojų paslaptys
Rezervuoti

Kelionės programa

Yra Lietuvoje vietų, kur nuo senų laikų sueina kelių valstybių sienos. O kur pasienis, ten ir kontrabanda, įvairios paslaptys, (ne)legalūs dalykai. Norime pasiūlyti važiuoti  maršrutu, kuris yra įdomus tiek istoriniu, tiek gamtos paveldu. Keliaujant aplankoma Suvalkija, pravažiuojamas įdomus pasienio tarp trijų valstybių  regionas, aplankomas mažai žinomas Rytinės Lenkijos  kampas.

Išvyksite ryte. Atvyksite į Marijampolę. Jūsų laukia trumpa pažintis su didžiausiu Suvalkijos regiono miestu: bene mėgstamiausia miestiečių ir miesto svečių vieta – Poezijos parkas, šv. Arkangelo Mykolo Mažoji bazilika, J. Basanavičiaus aikštė ir paminklas „Tautai ir kalbai, Lietuvos 1000-mečiui paminėti“, kačių kiemelis... Važiuosite pasienio link.  Kybartai jau nuo 19 a. garsėja kaip pasienio miestas su svarbia geležinkelio stotimi. Šiandien tai vartai į  Rusijos federacijos Kaliningrado sritį. Prieš šimtą metų tai buvo pasienio su Prūsija (Vokietija) miestelis. Kadangi tai buvo prekių tranzito vieta, atsirado didžiuliai sandėliai. Šiandien  dalis statinių yra išlikę. Apžiūrėsite vieną iš tokių statinių, kurie turėjo unikalius požemius.  Toliau vyksite į kitą, ne mažiau įdomią,  vietą Lietuvos pasienyje – Vištytį.  Pakeliui stabtelsite prie vieno didžiausių Lietuvoje – Vištyčio akmens. Tik nevalia bus nuo akmens į priešingą kelio pusę eiti – ten jau Rusijos Federacija... Vištytis – nedidelė gyvenvietė, kurios dalis, kaip ir pats Vištyčio ežeras, patenka į kitos valstybės sudėtį. Tad nieko keista pamatyti Vištytyje namo kiemą, kuris išsidėstęs net dviejose valstybėse. Lankysite Vištyčio regioninio parko lankytojų centrą. Būtent čia sužinosite, kad Suvalkija – ne tik lygumos. Kalvos ne tik už lango, bet ir lankytojų centro ekspozicijoje. Kalvos prasivers ir atskleis savo paslaptis ir įdomybes – suprasite, iš kur atsirado Vištyčio vardas, sutiksite vienaragį, pažarstysite grūdus, suskaičiuosite kalvas, išgirsite akmenų istorijas.

Už Vištyčio – nepakartojama savo gamta, gyvūnija ir augmenija Ramintos giria. Kadaise visa priklausė Prūsijai, kaizerinei Vokietijai. Šiandien viena jos dalis Kaliningrado srityje, kita – Lenkijoje. Tai laukinės gamtos kampelis, kuriame išlikę ir unikalūs žmogaus sukurti inžineriniai statiniai – geležinkelio tiltai. Įspūdingi savo dydžiu, struktūra bei nuo jų atsiveriančiais vaizdais. Vėlai vakare grįšite namo.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:

Transportas.
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.
PASTABOS:
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
Lankomiems objektams planuoti  ~ 50 PLN. ir 5 Eur
Išvykimas:
7:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.

 

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus