(+370) 5 275 17 97
Kelionės paieška Paieška
Išvykimo laikai ir vietos
Kelionės paieška
Paieška
Kalvarijų g. 14, 09309 Vilnius
Darbo laikas
10:00 - 18:00
[email protected]
Susisiekite
Gaukite naujienas
Norėdami gauti naujienas bei akcijas įveskite savo el. pašto adresą:
Užsisakyti
Lėktuvų bilietai
Kelionės internetu

Žagarės vyšnių festivalis

spausdinti programą Lietuva
1d.
Žagarės vyšnių festivalisŽagarės vyšnių festivalisŽagarės vyšnių festivalis
Rezervuoti

Kelionės programa

Kviečiame į Šiaurės Lietuvos regioną, kasmet vis labiau garsėjantį savo gražiomis iniciatyvomis organizuojant renginį „Vyšnių festivalis“. Unikali šventė pelnė žiūrovų simpatijas bei  pasitikėjimą  ir kiekvieną kartą vis stebina savo išmone ir  įvairiomis pramogomis!
Šios kelionės metu svečiuositės Šiaurės Lietuvos regione, buvusios baltų genties – žiemgalių- gyventose vietose. Krašte persipynusios baltiškos ir krikščioniškos kultūros tradicijos bei palikimas. Todėl, vykdami į Žagarės „Vyšnių festivalį", pakeliui  aplankysite įvairius istorinius bei kultūros objektus. Atvyksite į Žeimelį. Miestelis įsikūręs prie pat Latvijos sienos, praeityje svarbių prekybos kelių kryžkelėje. XVI a. Žeimelis jau buvo didelio dvaro, kuris priklausė bajorams Potockiams, centras. Jau nuo 1595 metų Žeimelyje rinkosi gausūs turgūs, o XVII a. viduryje miestelis jau buvo pripažintu prekybos centru. 1895-1911 metais veikė apie 20 įvairaus pobūdžio žydų krautuvėlių, Žeimelyje buvo žydo Reizos Abramovičiaus vaistinė. Šiuo laikotarpiu miestelyje taip pat veikė keletas karčemų, arbatinių, limonado darykla, ambulatorija, plytinė. Šiuo laikotarpiu Žeimelyje žydų tarpe buvo ir keletas pirklių, kurie priklausė antrajai pirklių gildijai. Pasivaikščiosite, pasidairysite.

Atvyksite į Joniškį. Šis nedidelis ir jaukus miestelis kažkada garsėjo prekyba, įvairiomis mugėmis. 19 a. čia gyveno didelė žydų bendruomenė. Apžiūrėsite išlikusį  kultūros paminklą – sinagogų (Raudonosios ir Baltosios) kompleksą. Skirtingu laiku statytos sinagogos kiekviena turi savo architektūrinį  sprendimą  ir savo istoriją. Lankysite Joniškio istorijos ir kultūros muziejų. 1919 m. žydų bendruomenė įsteigė savanorių batalioną. 1933 m. šio bataliono pagrindu buvo sukurta Žydų savanorių, dalyvavusių Nepriklausomybės kovose, sąjunga.
Važiuosite į Žagarę. Jus pasitiks šventine nuotaika bešurmuliuojantis vienas šiauriausių Lietuvos miestelių, turtingas savo istorine praeitimi bei įdomiais objektais: Švėtės upės krante paskutinio tirpstančio ledyno suformuota ilgiausia Lietuvoje dolomitinė atodanga, Žagarės ozas, Senosios ir Naujosios Žagarės bažnyčios, Žvelgaičio piliakalnis, puodų namas.  Ir, žinoma, Žagarės dvaro ansamblis su 63 ha teritoriją užimančiu dvaro parku. Po ekskursijos – smagus pasibuvimas „Žagarės vyšnių festivalio“ renginiuose...
Vėlai vakare grįšite namo.

Papildoma informacija

Į KELIONĖS KAINĄ ĮSKAIČIUOTA:
Transportas
Ekskursinė programa.
Gido paslaugos.

PASTABOS:
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.

Papildomos išlaidos 15 Eur

Išvykimas:
7:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
8:20 val. KAUNAS, PC "Mega" degalinė CircleK.

Grįžimas:
VILNIUS ~ 23 val.
KAUNAS ~ 22 val.

Ši svetainė naudoja slapukus Slapukai naudojami tam, kad būtų užtikrintas interneto svetainės tinkamas veikimas.
Sutinku Daugiau apie slapukus