Kelionės kaina
0 € 4499 €
Kelionės kaina
0 € 4499 €

Kemeras

Kemero kurortas yra apie 50 km nutolęs nuo Antalijos oro uosto. Jo apylinkėse gausu įvairiausių pramogų. Tai vieta, kur turistai gali aplankyti tarptautiniu mastu garsėjančius istorinius paminklus bei muziejus, pasivaikščioti vaizdingais parkų takeliais, pamatyti unikalias gamtos vertybes.

 

Viena iš žymiausių lankytinų vietų – Olimpo kaimelis, esantis netoli Kemero miesto. Jis stebina savo griuvėsiais, apsuptais vynuogynų, lauro bei pušų medžiais. Čia dėmesį kausto didingos kolonos bei nuo Antikos laikų išlikęs amfiteatras.

 

Išvyka į patrauklų Yoryuk parką bus ne ką mažiau įdomi. Muziejuje po atviru dangumi sužinosite daug įdomių faktų apie miestą, jo istoriją bei tai, kaip žmonės gyveno prieš kelis šimtus metų.

 

Yanartas kalnas – vienas populiariausių natūraliai susiformavusių gamtos objektų regione, esantis maždaug 7 km nuo Čirali miestelio. Šis kalnas dar vadinamas „Liepsnojančiu kalnu“. Jo pavadinimas kilo dėl nuolat kalne išsiveržiančių ugnies pliūpsnių. Šis labai įdomus gamtos reiškinys tapo daugelio vietinių legendų pagrindu. Tačiau mokslininkai nustatė, kad kalnas  liepsnoja dėl degių dujų, kylančių į paviršių iš mažų kalno šlaite esančių skylučių.

 

Didelė dalis populiariausių ekskursijų maršrutų prasideda centrinėje Kemero aikštėje, kurioje stovi senas laikrodžio bokštas, pirmojo šalies prezidento Ataturko paminklas bei trykšta naujai suprojektuoti fontanai. Šalia pakrantės – žalioji miesto zona – Olbijos parkas. Vaikštant vingiuotomis alėjomis galima grožėtis skulptūromis, fontanais, pasimėgauti ramybe. Šiame parke mielai apsilanko tiek vietiniai gyventojai, tiek turistai. Dėmesį patrauks ir uostas, talpinantis apie 200 jachtų. Įdomių potyrių patirsite apsilankę Kemero turguose. Turistai dažniausiai perka tekstilės, odos gaminius, suvenyrus.

 

Netoli Kemero yra garsusis Beldibio urvas. Jo teritorija vis dar tebėra vykstančių archeologinių kasinėjimų vieta. Olos sienas puošia kelių tūkstančių metų piešiniai, o archeologų rasti įrankiai ir kiti reti eksponatai šiuo metu saugomi viename iš miesto muziejų. Negalima nepaminėti 40 tūkst. kv. m. užimančio Eko parko, esančio Tekirovos miestelyje. Jame galima pamatyti daugybę augalų bei ties išnykimo riba esančių roplių ir varliagyvių, atvežtų iš įvairiausių pasaulio kampelių.

 

Būtina pasimėgauti pasakiškais Tauro kalnų vaizdais. Nepakartojamas grožis atsiveria užkilus funikulieriumi į aukščiausią Kemero apylinkėse Tahtalio kalną (2365 m.). Kelionė link viršukalnės trunka apie 10 minučių. Per šį laiką įveikiama 4350 metrų ilgio atkarpa. Kalnų grožiu, augmenija bei beribiais toliais galima mėgautis tiek kylant, tiek viršukalnėje įrengtoje apžvalgos aikštelėje.

 

Faselis – dar viena Kemero regiono įžymybė – antikinis miestelis, turintis gražią prieplauką, romėnų teatrą, Adriano vartus. Dauguma išlikusių griuvėsių yra iš Romos ir Bizantijos laikų. Faselio archeologinė vietovė yra šalia Tekirovos miestelio.

 

Čia galite rasti geriausius poilsinių kelionių pasiūlymus Kemero kurorte!