Kelionės kaina
0 € 1429 €
Kelionės kaina
0 € 1429 €

Sidė

Manoma kad šį antikinį mietsą dar 7 a. pr. Kr. Atrado graikų naujakuriai. 333 m. pr. Kr. Sidę okupavo karžigys Aleksandras didysis, o 67 m. pr. Kr. į savo rankas perėmė Romėnai. 1895 metais, į po daugybės karų griuvėsiais pavirtusią Sidę, atsikraustė Turkijos musulmonų imigrantai iš Kretos ir atstatė šį miestą ant išlikusių pamatų.

 

Šiaundien tarp Antalijos ir Alanijos miestų įsikūrusi Sidė yra vaizdingas klasikinių senovinių pastatų miestas su šiuolaikiniais kurortais bei balto smėlio paplūdimiais.

 

Sidė esanti  mažame Turkijos pusiasalyje, siūlo fantastiškas ekskursijas, daugybę restoranų su geru maitinimu ir naktinį gyvenimą. Tarp siaurų gatvelių ir žavingų sodų  įsikūrusio Sidės miesto pagrindinis traukos objektas yra  senovės Helenistiniai  ir Romos griuvėsiai, kuriuose rasite  milžinišką amfiteatrą ir įvairių šventyklų liekanas.

 

Ką pamatyti Sidėje?

 

  • Sustojus trumpam piknikui netoliese, privalu aplankyti prie Manavgat upės esančius krioklius.
  • Seleukijos  griuvėsiai yra už vieno kilometro nuo Bucak Seyler kaimo (pasiekiamas iš Sidės važiuojant pro Manavgat krioklius). Šie griuvėsiai yra uždaruose pušynuose, tai suteikia šiai vietai žavingą atmosferą.
  • Šiomis dienomis Sidė yra geriau žinoma dėl saulės ir smėlio nei dėl senovės istorijos. Vasaromis, “giedro dangaus” mėnesiais, Europos keliautojai atvyksta į šį miesta pasilepinti puikaus smėlio paplūdimiais.
  • Sidės muziejus yra mažas, bet jis siūlo gana gražią ir žaviai sudėliotą kolekciją, o ir pats muziejaus pastatas yra tikrai vertas demesio.
  • Sidės pusiasalio viršūnėje yra dviejų seniausių ir pagrindinių šventyklų, skirtų Atėnei ir Apolonui, griuvėsiai – vienas pagrindinių turistų traukos objektų.

 

Čia galite rasti geriausius poilsinių kelionių pasiūlymus Sidės kurorte!