Kelionės kaina
0 € 1529 €
Kelionės kaina
0 € 1529 €

Panevėžys - istorija ir tradicijos1 d.

Nacionalinės virtuvės edukacinė programa

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

30 € asmeniui Pirkti
 • Autobusu Lietuvoje
 • Pažintinės kelionės
 • Rekomenduojame
 • Savaitgalio kelionės

Kviečiame į jaukų miestą abipus Nevėžio, Aukštaitijos sostinę - Panevėžį!  Tam tikros istorinės ir geografinės sąlygos lėmė, jog Panevėžio istorija yra ko gero pati trumpiausia iš visų didžiųjų Lietuvos miestų. Pusė tūkstančio metų nėra labai didelis laiko tarpas miestui, tačiau, be abejonės, jis turtingas įvykiais. Apie juos sužinosite Panevėžio kraštotyros muziejuje.  Į kulinarinę kelionę po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, skanaujant tai, ką valgė ir gėrė Lietuvos valdovai, bajorai, miestiečiai ir valstiečiai, leisitės dalyvaudami edukacinėje programoje "Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu". Su Nevėžio upės senvagių įvairove ir ne tik, susipažinsite Krekenavos regioninio parko Lankytojų centre, malonių įspūdžių patirsite Pojūčių take, nuo Krekenavos apžvalgos bokšto pasidairysite po apylinkes.  

Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Transportas.
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

 • Lankomi objektai:
  1. Panevėžio kraštotyros muziejaus lankymas su muziejaus gidu ~ 7 EUR/asm.
  2. Vietinių gidų paslaugos ~ 4 EUR/asm.
  3. Edukacinė programa - pietūs "Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu" - 22 EUR/asm. 
  4. Krekenavos regioninio parko lankytojo bilietas - 1 EUR/asm. 
 • Kitos asmeninės išlaidos.

Pastabos

DĖMESIO! 
Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis. 
Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
AUTOBUSUOSE IR LANKOMUOSE OBJEKTUOSE BŪTINA DĖVĖTI KAUKES
Įsigijus papildomą vietą autobuse, privaloma susisiekti su kelionės vadybininku tel. +370 68464786 arba el.paštu: egle@kelioniulaikas.lt
Išvykimas: 
8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas į Vilnių ~ 22 val. 

Kelionės programa

 • 1

  diena

  Panevėžys

  Išvyksite ryte. Keliausite į Aukštaitijos sostine tituluojamą Panevėžį. Tai savita etnine kultūra ir gamtos įvairove turtingas regiono centras. Nors miestas išgyveno nemenką emigracijos bangą, bet išliko ir gyvuoja mažesnis, sportiškas, kūrybingas, žalias, svetingas, turintis ambicijų augti ir klestėti. Lankysite Panevėžio kraštotyros muziejų, kitaip vadinamą Moigių namų kompleksu.  Šio muziejaus ištakos siekia XX a. pradžią.  Panevėžio kraštotyros muziejus daugiau nei per 90 metų laikotarpį savo rinkiniuose sukaupė per 108 tūkstančius eksponatų. Muziejus didžiuojasi jo pirmtakų, kūrėjų, entuziastų, notaro Jono Moigio, gamtininko V. Straševičiaus, skulptoriaus J. Zikaro, B. Bučo, V. Svirskio darbais, dievdirbių drožiniais, archeologijos, etnografijos, fotografijos, tautodailės rinkiniais. Vyksite į Naujamiestį. Kokie jie, senieji mūsų diduomenės valgiai? Kodėl šakutės dantukai - trys? Kuo skyrėsi didikų ir prastuomenės stalai? Kuo saldino ir gardino valgius senovėje ir kas ta slėgtinė grietinė? Viduramžių valgiai, tradicijos, etiketas atgyja Naujamiestyje. Dalyvausite edukacinėje programoje "Lietuviškas skonis su smalsumo pagardais ir emocijos padažu". Sužinosite kaip formavosi nacionalinė virtuvė ir kokius patiekalus turėtume laikyti nacionaliniais. Programa sukurta pagal Rimvydo Laužiko  knygą ,,Istorinė Lietuvos virtuvė". Patiekalai gaminami remiantis knygoje užrašytais receptais. Žengsite pro vartus į Krekenavos regioninį parką, o tie vartai, yra ne kas kita, kaip Lankytojų centras. Ekspozicijoje vaizdžiai ir patraukliai atskleidžiamas regioninio parko išskirtinumas. Didžiausia vertybė - Nevėžio vidurupio paslėnio kraštovaizdis. Jo išskirtinis bruožas – raiškus terasinis Nevėžio senslėnis su natūraliomis pievomis ir daugybe senvagių bei jų liekanų. Pagrindinė ekspozicijos tema - Nevėžio upės senvagių įvairovė. 500 metrų keliausite Pojūčių taku, kuriame patirsite malonių įspūdžių. Tako stotelėse jūsų laukia įvairūs pojūčiai. Kiekvienoje stotelėje jums teks skirtingos užduotys. Norintiems turėti originalią fotografiją - take įrengtas medinis rėmas nuotraukai su natūraliu slėnio vaizdu. Užkopsite į Krekenavos apžvalgos bokštą. 125 laiptelių, modernios konstrukcijos bokštą rasite prie pat Lankytojų centro.  Pasižvalgysite į Vidurio Lietuvos lygumas ir jose įsirėžusį Nevėžio upės slėnį. Nors visas apžvalgos bokšto aukštis siekia 30 metrų, apžvalgos aikštelė įrengta 25 metrų aukštyje. Vakare grįšite į namus. 

   

Atsiliepimų šiai kelionei nėra.

Panašios kelionės

Bistrampolio dvaro panorama

Panevėžio krašto dvarai

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 29 €

Rambyno kalnas

Mažosios Lietuvos atradimai

Privaloma turėti asmens dokumentus ir galimybių pasą

 • 99 €

Paežerių dvaras

Suvalkijos dvarų istoriją atskleidus

Zanavykų ragaučiaus degustacija

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 30 €

Trakų salos pilis

Gurmaniška diena pas karaimus ir totorius

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 28 €

Prienai

Pažintis su Prienų kraštu

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 28 €

Pažaislio vienuolynas

Laikinosios sostinės atradimai (Kaunas)

PRIVALOMAS GALIMYBIŲ PASAS

 • 25 €